Banner

Vestuvės per karantiną – šios poros tam ryžosi!

Vestuvės per karantiną – šios poros tam ryžosi!
Ne veltui sakoma, jog tikra meilė nugali viską – net šalyje paskelbtas karantinas ir itin užkrečiamas virusas neišgąsdino porų, kurios šiuo sudėtingu laikotarpiu planavo sumainyti žiedus. Žinoma, ne visos sužadėtinių poros buvo tokios drąsios – daugelis atidėjo savo vestuvių puotą vėlesniam laikui ar net iš viso ją atšaukė. O kai kurie jaunieji vis dar svarsto, kaip pasielgti, ir su nerimu laukia tolimesnių vyriausybės sprendimų. Jaunavedžių portalas VESTUVIUPARTNERIS.LT pakalbino poras, kurios visgi nusprendė susituokti karantino metu ir paprašė papasakoti apie savo šventę bei pasidalinti patarimais su būsimais jaunavedžiais.
 
Raimonda ir Edgaras (2020-04-10)
 

 
„Į vestuves kvietėme 35 žmones. Nieko prašmatnaus nebuvome suplanavę – tai turėjo būti santuokos įregistravimas Rotušėje, fotosesija ir pasisėdėjimas su artimiausiais šeimos nariais ir draugais kavinėje, kuri organizuoja įvairius renginius. Tačiau dėl karantino šventėje dalyvavo tik 15 žmonių – šią gražią progą paminėjome namų aplinkoje su šeimos nariais“ – apie savo vestuves pasakoja Raimonda. Moteris tikina, jog nukelti šventę vėlesniam laikui minčių nė nekilo: „Tuokėmės ne dėl svečių ir ne dėl puotos“.
 
„Į rotušę turėjome atvykti su kaukėmis ir pirštinėmis – pirštines galėjome nusiimti tik tuomet, kai movėme vienas kitam žiedus. O kaukę trumpam nusiėmėme pirmojo vyro ir žmonos bučinio metu“ – apie išskirtinę vestuvių ceremoniją pasakoja moteris.
 
Pasak Raimondos, vestuvių šventimas karantino metu didesnių rūpesčių nesukėlė, o nuostolių patyrė nebent tik paslaugų teikėjai. Tiesa, pora pripažįsta, jog teko kitiems metams atidėti taip lauktą povestuvinę kelionę į Maldyvus.
 
„Dabar po šventės galime drąsiai sakyti, jog nieko nedarytume kitaip. Mūsų šventė buvo labai jauki ir ypatinga, o namų aplinkoje ji buvo dar nuoširdesnė“ – atvirauja moteris.
 
Būsimoms nuotakoms, kurių vestuvės turėtų įvykti jau netrukus, Raimonda pataria, kuo greičiau nuspręsti – ar joms reikia didžiulės puotos, ar kuo puikiausiai gali atšvęsti savo santuoką ir šeimos narių apsuptyje. Tuomet, pasak moters, bus labai paprasta suvokti – tuoktis karantino metu ar atidėti šventę. Taip pat Raimonda siūlo nuotakoms neskirti tiek daug dėmesio smulkmenoms: „Jos yra visiškai nereikšmingos ir nepalyginamos su faktu, jog tapsite vyru ir žmona“.
 
 
Julija ir Raimond (2020-04-18)
 
 
Julijos ir Raimond šventėje turėjo dalyvauti apie 60 žmonių, tačiau, pasak poros, vestuvių dieną jie paminėjo tik su tėvais ir liudininkais. „Paskelbus karantiną pradėjome svarstyti įvairius variantus – iš pradžių galvojome nukelti vestuves, tačiau dar metus laukti nenorėjome. Pakalbėję su mūsų paslaugų teikėjais, supratome, jog pakeisti vestuvių datą bus labai sudėtinga, nes daugelis jų buvo užimti jau ir kitiems metams. Galiausiai nutarėme santuokos neatidėti, nes susituokti mums buvo svarbiau nei surengti didžiulę šventę“ – atvirauja Julija ir Raimond.
 
Nors nusprendusi neatidėti vestuvių šventės pora ir patyrė nuostolių – neatgavo kai kurių sumokėtų avansų – visgi tikina, jog džiaugiasi tokiu savo sprendimu. Julija ir Raimond poroms, kurios tikrai nori susituokti taip pat pataria neatidėlioti savo šventės: „Jei tik yra galimybė susituokti – taip ir padarykite, o iškilmingą šventę galėsite surengti bet kada“.
 
 
 
 
Valda ir Tomas (2020-04-18)
 
 
Į kovo 18-ąją turėjusią įvykti Valdos ir Tomo vestuvių šventę turėjo atvykti net 52 svečiai. Tačiau, pasak poros, vestuvėse dalyvavo tik jų tėvai. Nors iš pradžių Valda ir Tomas svarstė atidėti vestuves, šiandien neseniai šeimą sukūrusi pora džiaugiasi, jog to nepadarė ir tikina, jog tuoktis reikėtų dėl savęs, o ne dėl kitų žmonių. To paties pora palinkėtų ir jauniesiems, kurių šventė artėja: „Jei tikrai vienas kitą mylite ir norite susituokti, tai taip ir padarykite – šią įsimintiną progą galite paminėti ir šeimos rate“.
 
Marija ir Mantas (2020-03-30)
 
 
Marijos ir Manto vestuvėse turėjo dalyvauti 25 suaugę žmonės ir keletas vaikų. Deja, šventės dieną ceremonijoje dalyvavo tik patys jaunieji ir jų liudininkai. „Prie civilinės metrikacijos skyriaus atvyko pasveikinti dar du artimieji. Daugelis svečių negalėjo atvykti pasveikinti dėl gerai suprantamų priežasčių“ – atvirauja Marija.
 
Moteris pasakoja, jog sužinojus apie karantiną ją ir jos sužadėtinį ištiko šokas: „Supratome, kad teks atsisakyti šventės ir kelionės, į kurią planavome vykti po vestuvių. Labai bijojome, kad gali būti iš viso uždrausta tuoktis“.
 
Marija pasakoja, jog likus kelioms dienoms iki vestuvių, porai paskambino Civilinės Metrikacijos skyriaus darbuotoja ir pranešė, jog ceremonijoje galės dalyvauti tik 5 asmenys (jaunieji, liudininkai ir fotografas). „Ji mus supažindino su visomis sąlygomis, papasakojo, kokias apsaugos priemones turime su savimi turėti“ – prisimena moteris. 
 
„Žinoma, teko atsisakyti ir profesionalaus makiažo bei šukuosenos. Taigi šventei puošiausi pati“ –  atvirauja buvusi nuotaka, įžvelgdama šioje situacijoje ir privalumų – mat gerokai sumažėjo vestuvių išlaidų.
 
„Žinau, kad yra daug nuotakų, kurios svajoja, jog jų vestuvės būtų tobula diena su artimaisiais, vakarine dalimi ir šokiais iki paryčių. Tačiau, juk tikroji vestuvių dienos esmė yra santuoka! O santuokai neturėtų būti baisios jokios kliūtys. Mes nežinome, kiek išbandymų mūsų šeimai dar teks patirti, todėl ne veltui prisiekiame, jog būsime kartu ir džiaugsme ir varge“ – tikina Marija.
 
Gintarė ir Egidijus (2020-04-04)
 
 
Gintarės ir Egidijaus šventėje turėjo dalyvauti apie 20 žmonių, tačiau pora pasakoja, jog šią dieną praleido tik su liudininkais. Pasak naujai susikūrusios šeimos, vestuvių datos jie nusprendė neatidėti dėl nežinomybės, kokia situacija bus po kelių mėnesių.
 
„Vestuvės įvyko labai paprastai – susitikome su liudininkais ir kartu nuvykome į Kauno Rotušę susituokti. Po ceremonijos prie Rotušės mus pasveikino tėvai ir artimas draugas. Tuomet vykome į fotosesiją gamtoje. Fotosesijos metu fotografė buvo užsidėjusi apsauginę veido kaukę ir pirštines – stengėmės laikytis saugaus atstumo. Na, o vėliau su liudininkais grįžome namo ir pakėlėme taurę už šią įsimintiną dieną“ – savo vestuves prisimena Gintarė.
Moteris pasakoja, jog jų šventė turėjo būti kukli, todėl ir nuostoliai, kurios pora patyrė buvo gana nedideli. Tiesa, Gintarė atvirauja, jog labiausiai liūdna dėl tėvų, kuriems ši diena buvo kone svarbesnė nei patiems jaunavedžiams. „Žinoma, jie yra supratingi ir palaikė mūsų sprendimą susituokti net ir tokiomis sąlygomis“ – tikina moteris. „Ateityje bus labai smagu prisiminti, kaip mes, nepabijoję pandemijos, susituokėm!“ – šypsosi Gintarė.
 
Nuotraukos: iš jaunavedžių asmeninio archyvo
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
Ilona ir Romualdas. Stilingas minimalizmas

Ilona ir Romualdas. Stilingas minimalizmas

Aistė ir Paulius. Nuo vaikystės draugų iki vyro ir žmonos

Aistė ir Paulius. Nuo vaikystės draugų iki vyro ir žmonos

Gintarė ir Linas. Meilė sunokinusi vaisių

Gintarė ir Linas. Meilė sunokinusi vaisių

Banner