Banner

Veidoskaitos treneris atskleidžia laimingų santykių paslaptį

Veidoskaitos treneris atskleidžia laimingų santykių paslaptį
 
Tęsiame straipsnių veidoskaitos trenerio Žydrūno Sadausko straipsnių ciklą. Šį kartą Ž. Sadauskas kalba apie tai, kas daro santykius laimingus. Kaip pats teigia, nekalbės „iš knygučių“, o pasidalins savo praktiniais pastebėjimais.
Asmeninių konsultacijų metu analizuodamas poras, pastebiu keletą dėsningumų, kurie daro įtaką poros santykiams ir tie dėsningumai neišvengiami, jei yra jiems palankios sąlygos. Kai kalbame apie karmos sąvoka, elementariai suvokiame, kad kiekvienas mūsų veiksmas visada turės tam tikras pasekmes. Tarytum viskas logiška, bet pamirštamas vienas mažas momentas – kodėl mes darome tą konkretų veiksmą? Kodėl nesirenkame iš kelių variantų? Pasirodo atsakymas yra mūsų vertybėse, o tas vertybes suformuoja dominuojanti emocija, o tas emocijas perduoda tėvai, bet šiandien ne apie tai.
 
 

Kuo vyras skiriasi nuo moters?

Daugelis tikriausiai skaitėte knygą „Moterys iš Veneros, vyrai iš Marso“? Knygos tikslas – bandymas paaiškinti vyrų ir moterų skirtumus. Aš jau tiksliai nepamenu, kaip ten pavyko atsakyti į klausimą, bet pamenu, kad po knygos skaitymo buvo daugiau klausimų nei atsakymų.
 
Mano praktika rodo, kad vyras ir moteris skiriasi iš principo tik smegenų dalių dominavimo principu. Kas įdėmiai studijavote anatomiją turėtumėte žinoti, kad mūsų smegenys sudarytos iš trijų pagrindinių dalių. Pirmoje mes turime pirmykščio žmogaus smegenis, dar kitaip vadinamos „driežo smegenis“. Jos atsakingos už mūsų instinktus. Instinktai šiuo atveju yra pasirūpinimas maistu, agresija esant reikalui, palikuoniai ir t.t. Centrinė smegenų dalis atsakinga už mūsų emocinį intelektą. Ir pati didžiausia viršutinė dalis yra intelektas. Intelektas – logika, tikslai, teorijos ir kita.
 
Pagal veidoskaitos metodiką iš žmogaus veido galiu pasakyti, kas pas kurį žmogų yra išreikšta stipriausiai. Beje, žmogus tuo ir skiriasi nuo gyvūnų, kad pas mus labai daug variacijų. Tos variacijos ir sukuria skirtumus. Nuo tų skirtumų ir prasideda priešingų lyčių nesusikalbėjimas.
 
Pavyzdžiui, pas vyrus labiausiai išvystytos dvi dalys – instinktai ir intelektas. Ir tai logiška, nes jų paskirtis ginti šeimą, medžioti „grobį“ ir tam bus reikalingi stiprūs instinktai. Intelekto teritorija suteikia įrankį plataus paveikslo matymui, strategavimui, planavimui, sistemingam tikslo siekimui. Labai retai sutinkamas universalus žmogus. Kai duota šiuose dviejuose departamentuose kažkur bus atimta. Šioje vietoje peršasi logiška išvada, kad pas vyrus silpniau išvystytos emocinio intelekto galimybes. Todėl bus mažiau empatijos, užuojautos ir net kūrybos. Pas moteris priešingai – labiausiai išvystytas yra emocinis intelektas. Iš čia ir pagrindinis priešingų lyčių nesusikalbėjimas. Vyrui, bet kurioje situacijoje turi būti aiški loginė grandinė, o moterys, toje pačioje situacijoje, vadovausis jausmais. Ir tai kas atrodo kaip nesusikalbėjimas iš tikrųjų yra tobulas gamtos sprendimas.
 


Kam to reikia?

Liaudies posakis, kad „žmogus rado savo antrą puselę...“ turi labai stiprią tiesioginę reikšmę. Kai poroje susijungia vyras ir moteris, jie tikrąja to žodžio prasme papildo vienas kitą. Vyras poroje atsineša instinktus ir intelektą, o moteris emocinį intelektą. Tokiu būdu ir vienas ir kitas gauna tai, ko jiems trūksta. Todėl ir vadinama antrąja puse.

Dar vienas argumentas šiems teiginiams paremti. Tikriausiai girdėjote, kad iki 7 metų visi vaikai yra kūrybiški. Atsakymas paprastas – vaikai gimsta su dviem jau išvystytomis smegenų dalimis – instinktų ir emocinio intelekto. Emocinis intelektas ir yra kūrybos pagrindas. Kai tik pas vaiką pradeda vystytis intelektas, proporcingai ima mažėti kūrybinis potencialas. Prie to paties bus ir kita statistika, kad pas berniukus kūrybinis potencialas užgęsta greičiau. 

Kas iš to?

Kai šeimoje harmonija bus tik tada, kai kiekvienas šeimos narys realizuos savo potencialą, šeima bus sveika ir laiminga. Nustebsite, bet vyro piniginės storis yra proporcingai susijęs su moters emociniu intelektu. Tikslo siekimas ir šeimos vedimas yra vyro „departamentas“, bet kad jis tai galėtų daryti, jam reikalingas emocinis palaikymas. Tai tarytum tepalas mašinoje. Kai moteris išreiškia savo jausmus vyrui, vyrą tai stimuliuoja naujoms pergalėms. Kai tik moteris pereina į intelekto teritoriją, vyrai dažniausiai reaguoja isteriškai (moteriškai). Konfliktas šeimoje užprogramuotas. Kai tik moteris pradeda uždirbti daugiau (instinktai, grobis), vyras jausis prastai. Tai gali būti motyvuojantis elementas arba įvarantis kompleksą, priklausys nuo konkretaus vyro gebėjimų reaguoti situacijoje.

Kad tai nebūtų vien tik mano pasvarstymai, padarykite eksperimentą. Pabandykite nuoširdžiai reikšti savo vyrui jausmus bent pusmetį. Stebėkite kaip keičiasi situacija jūsų šeimoje. Jei esate situacijoje, kai jūsų vyras susirado meilužę, atsakykite sau į klausimą: kiek nuoširdi aš buvau su savo vyru emocijų išreiškime jam? Vyras, kurio šeimoje tai daroma, neturi tikslo ieškoti meilužės.

Vietoje epilogo

Kalbant apie emocijų išreiškimą. Tikriausiai matėte daug reklamų, kurios kviečia į emocinio intelekto valdymo kursus? Jau pačiame pavadinime matosi didžiulė klaida – žodis „valdymas“. Valdymas – intelekto departamentas. Emocinio intelekto nereikia valdyti, emocinis intelektas pats iš savęs harmoningas. Emocinį intelektą reikia išreikšti. Taigi kiekvieną kartą savęs klauskite, ką aš jaučiu šiuo metu? Ten visada bus teisingiausias atsakymas. Kuo nuoširdesnė tame būsite, tuo labiau Jūsų gyvenimas pasikeis. Ir priešingai – kuo daugiau save apgaudinėsite, tuo didesnė kančia laukia.

 

Žydrūnas Sadauskas, www.veidoskaita.lt
 
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 

Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Valentinas į Panevėžio Santuokų rūmus neskubėjo

Valentinas į Panevėžio Santuokų rūmus neskubėjo

Ar meilė subrendo?

Ar meilė subrendo?

Originalios idėjos Jūsų mergvakariui – nuo dekoracijų iki pramogų

Originalios idėjos Jūsų mergvakariui – nuo dekoracijų iki pramogų

Banner