Banner

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?
Vestuvių diena praeina nepaprastai greitai – kartais dėl emocijų antplūdžio ir daugybės įspūdžių jaunieji net nespėja suvokti, kas aplinkui juos vyksta. Būtent tam ir reikalingi vestuvių fotografai bei operatoriai – jie užfiksuoja visas vestuvių akimirkas, kad praėjus šventei visam gyvenimui išliktų šios ypatingos dienos prisiminimai. Žvelgdami į vestuvines nuotraukas ar vestuvių vaizdo įrašą jaunavedžiai pamato tai, ko nepastebėjo vestuvių dieną – artimųjų šypsenas, laimę jų akyse ar net savo pačių susijaudinimą. Tos akimirkos yra neįkainojamos, tad abejonių, ar reikėtų užsisakyti vestuvių fotografo ir operatoriaus paslaugas nė neturėtų kilti. Tačiau daugelis jaunavedžių vis dar nežino, kiek laiko reikėtų skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui bei kokias vestuvių dienos akimirkas privalu įamžinti.
 
Ar reikia įamžinti visą vestuvių šventę?
Dėl finansinių sumetimų kai kurie būsimi jaunavedžiai nusprendžia neužsisakyti vestuvių fotografavimo ir filmavimo paslaugų visai dienai. Tokiu atveju fotografas ir operatorius įamžina tik ceremoniją ir jaunuosius fotosesijos metu, o į vakarinę šventės dalį neatvyksta. Tačiau reikia turėti omenyje, jog tokie kadrai tikrai neatspindės visos Jūsų vestuvių šventės.
 
Jaudulio kupinas vestuvių rytas, ceremonija ir fotosesija yra tie vestuvių šventės momentai, kai jaunieji jaučiasi it ne savame kailyje. Ir nors profesionalūs vestuvių fotografai ir operatoriai gali sugebėti padėti jauniesiems atsipalaiduoti – nuotraukose ir vaizdo medžiagoje vis tiek bus tik surežisuotos emocijos. Juk žmogus, žinodamas, kad yra stebimas ne tik juokiasi kitaip, bet ir nevalingai bando suvaldyti savo manieras.
 
O štai vestuvių vakarinės dalies metu ir jaunųjų ir vestuvių svečių dėmesys jau bus sutelktas ne į tai, kaip jie atrodo, o į nuoširdžius pašnekesius su draugais ir artimaisiais bei smagią vakaro programą. Tai reiškia, kad visi bus atsipalaidavę, mėgausis puikiu maistu ir įdomiu reginiu, todėl nesuks galvos dėl šalia šmėžuojančio fotografo ir operatoriaus. Patikėkite Jums bus labai smagu prisiminti, kaip artimieji vykdo vakaro vedėjo pavestas užduotis ir dalyvauja kvatoti priverčiančiuose žaidimuose. Tokių akimirkų neįmanoma suvaidinti, kaip ir neįmanoma numatyti jų baigties – tačiau nuotraukos ir vaizdo įrašas padės jas „užkonservuoti“ laike ir vėl išgyventi iš naujo.
 
 
Dieninės vestuvių dalies metu visas fotografo ir operatoriaus dėmesys yra sutelktas į jaunuosius – stengiamasi užfiksuoti svarbiausias akimirkas, žvilgsnius, prisilietimus. Tai ypatingas laikotarpis, kurį jaunieji skiria vienas kitam, kurio metu jie pagaliau tampa šeima. Todėl jaunųjų artimuosius bei draugus dienos metu užfiksuotose vestuvių nuotraukose ar vaizdo įraše galite pamatyti retai. Dieną jaunieji visą dėmesį skiria vienas kitam, o vakare – pasidalina savo džiaugsmu su brangiausiais žmonėmis. Tad vakarinės dalies metu fotografas ir operatorius galės daugiau dėmesio skirti svečiams, jog po daugelio metų galėtumėte prisiminti, kokie jie buvo laimingi Jūsų vestuvių dieną.
 
Planuodami savo šventę, jaunieji daug pastangų įdeda ne tik į savo įvaizdžio kūrimą, bet ir į kitas šventės stilių bei temą kuriančias detales. Juk būtų išties apmaudu, jei nuotraukose ir vaizdo įraše nebūtų užfiksuoti šventės vietos dekoro elementai, kuriuos taip kruopščiai rinkotės ir derinote tarpusavyje? Artimųjų sveikinimai, pirmasis jaunavedžių šokis, puokštės ir keliaraiščio metimas, torto pjovimas ir galiausiai vestuvių kulminacija – visos šios akimirkos yra vertos būti prisimintos ir išgyventos vėl ir vėl. Jei jų neteksite, vėliau dėl to labai gailėsitės. Būtent todėl svarbu, jog vestuvių fotografas ir operatorius įamžintų visą vestuvių šventę – kad nė viena reikšminga smulkmena nebūtų užmiršta.
 
 
Kuo svarbus vestuvių ryto įamžinimas?
Norite, kad vestuvių nuotraukos ir vaizdo įrašas iš tiesų perteiktų šventės dienos eigą, stilių ir gražiausias akimirkas? Tuomet jokiu būdu nepraleiskite vestuvių ryto fotosesijos! Juk nepradėjote savo šventės nuo pasirodymo bažnyčioje? Ji prasidėjo vos Jums nubudus! Negalite tiesiog ištrinti iš savo vestuvių istorijos svarbios jos dalies. Kiekviena užfiksuota šypsena, chalatėlio nėrinys, aprangos detalės yra tarsi įžanga į Jūsų vestuvių istoriją. Visos kitos vestuvių akimirkos atvaizduos, kaip šios detalės pamažu susideda į vientisą šventės stilių ir nuotaiką. 
Nuotraukos ir vaizdo įrašas bus vertingiausi emocine prasme, jei juose bus įamžinti abu jaunavedžiai. Dar geriau, jei pasiruošimo metu šalia jaunųjų bus ir artimiausi žmonės: mama, tėtis, sesės, broliai ar geriausi draugai. Tokios nuotraukos ir vaizdo įrašas Jums bus nepaprastai brangūs, nes primins, kaip šią svarbią dieną jautėtės Jūs ir Jūsų artimieji. Juk būtent vestuvių rytas yra tas metas, kai širdyje plazdančio jaudulio neįmanoma paslėpti – ši nuoširdi emocija yra akivaizdžiai matoma Jūsų akyse ir šypsenoje.
 
Savo vestuvių rytui galite suteikti daugiau asmeniškumo ir sentimentalumo suorganizavę „pirmąjį pasimatymą“.  Abu su mylimuoju pasipuoškite ir susitikite Jums svarbioje vietoje – o fotografas ir operatorius įamžins Jūsų neįkainojamas reakcijas pamačius vieną kitą. O kodėl Jums neapsimainius mielais meilės laiškučiais, kuriuos  galėsite perskaityti besiruošdami vestuvių šventei? Nuoširdus meilės prisipažinimas, nekantrus laukimas pamatyti savo išrinktąjį prie altoriaus – visa tai atsispindės fotografo ir operatoriaus kadruose ir ilgam išliks Jūsų atmintyje.
 
 
Nuo ko priklauso fotosesijos laikas?
Renkantis fotosesijos laiką pirmiausia turėtumėte nuspręsti kada bus Jūsų vestuvių ceremonija. Mat tradiciškai vestuvinė fotosesija vyksta būtent po jos. Tačiau tai ne visada yra geriausias sprendimas. Jei ceremonija vyksta anksti ryte, o jaunavedžiai po ceremonijos iš karto vyksta į vestuvinę fotosesiją, tuomet reikia pagalvoti, kuo tuo metu užimti vestuvių svečius. Juk daugelis jaunavedžių artimųjų atvyks į ceremoniją ir po to turės dar daug valandų laukti vestuvių vakarinės dalies. Vieni jaunieji pakviečia savo svečius pasiplaukioti laivu, kiti surengia pikniką ar renkasi kitokius biudžetui palankesnius užsiėmimus. Todėl, kad nereikėtų veltui sukti galvos, geriausia rinktis ceremonijos laiką po pietų ir kuo arčiau vakarinės šventės dalies.
 
Jei nesate labai prietaringi ir netikite, kad jaunikis negali pamatyti nuotakos su vestuvine suknele prieš vestuvių ceremoniją – turėtumėte apsvarstyti idėją vestuvių fotosesiją surengti prieš ceremoniją. Toks vestuvių dienos scenarijus išspręs daugybę problemų. Visų pirma nuotakos makiažas nebus pakitęs nuo oro sąlygų, o šukuosena vis dar bus tvarkinga, nes į fotosesiją vyksite iš karto po visų grožio procedūrų. Antra, nereikės rūpintis tuo, kaip užimti vestuvių svečius, nes po ceremonijos visi kartu galėsite vykti į šventės vietą. Nors tai gana rizikinga, tačiau vis daugiau jaunavedžių atsisako tradicinės vestuvių fotosesijos ir prašo fotografo bei operatorių jų šventę užfiksuoti reportažiniu stiliumi.
 
Tai reiškia, jog Jums nereikės specialiai pozuoti prieš objektyvą, o fotografas ir operatorius tiesiog užfiksuos natūralias akimirkas ir emocijas. Tokios vestuvinės nuotraukos dažniausiai pasižymi daug didesne sentimentalia verte nei tos, kuriose pozuojama. Tiesa, fotografuoti reportažiniu stiliumi gali tik profesionalus ir patyręs vestuvių fotografas. Dažniausiai šis fotografijos stilius yra derinamas su kitais stiliais – kadangi fotografas turi tik vieną akimirką nufotografuoti tobulą kadrą. Visgi tai yra puikus būdas sutaupyti laiko – Jums nereikės galvoti kuo užimti svečius bei bijoti, kad fotosesija užtruks ilgiau nei tikėjotės. Be to, šis pasirinkimas Jums puikiai tiks, jei nemėgstate pozuoti prieš kameras – galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis švente be jokios įtampos.
 
Kartais jaunavedžiai  nusprendžia vestuvinę fotosesija atlikti ne vestuvių dieną. Esą pozavimas prieš objektyvą labai vargina, o vestuvių dieną jaunieji nori jaustis atsipalaidavę ir kartu su svečiais švęsti šią ypatingą progą negalvodami apie šalia besisukiojantį fotografą. Tuomet fotosesija suplanuojama kitą dieną – jaunieji tądien vėl pasipuošia vestuviniais drabužiais, vykstama į fotostudiją ar konkrečią jaunavedžių ar fotografo pasirinktą vietą, o kartais net samdomi dekoratoriai, kurie sukuria unikalias kompozicijas ar fotokampelius. Tačiau ar tai tikrai yra geras pasirinkimas? Juk norėsite prisiminti ne tik tai, kaip atrodėte vestuvių dieną, bet ir jos metu patirtas emocijas, artimųjų šypsenas ir džiaugsmo ašaras? Kitą dieną tokių dalykų užfiksuoti jau tikrai nepavyks. Ką jau kalbėti apie tai, jog turėsite papildomų išlaidų: drabužių nuoma, šukuosena, makiažas, fotosesijos vietos nuoma bei dekoratoriaus paslaugos.  Žinoma, galite tikrąją vestuvių dieną užsisakyti reportažinio stiliaus fotografo ir operatoriaus paslaugas, o kitą dieną surengti specialiai suplanuotą fotosesiją vaizdingoje vietoje ar fotostudijoje. Tuomet turėsite prisiminimų iš tikrosios vestuvių dienos ir suplanuotos fotosesijos nuotraukų, kurias galėsite įsirėminti ir papuošti jomis savo namus.
 
 
Kokia yra racionali fotoseijos trukmė?
Dažniausiai vestuvių fotosesija trunka nuo dviejų iki keturių valandų. Žinoma, kartais jaunavedžiai pageidauja itin trumpos fotosesijos – tad viskas priklauso nuo individualių poros poreikių. Tačiau ilgesnės nei 4 valandų trukmės vestuvių fotosesijos nerekomenduoja nei vienas fotografas. Kodėl? Todėl, nes paprastai fotosesija labai išvargina jaunuosius, o juk į šventės vietą norite atvykti žvalūs ir kupini jėgų. Planuojant fotosesijos laiką reikėtų atsižvelgti ir į fotosesijai pasirinktas vietas bei atstumus tarp jų. Nesirinkite daugybės skirtingų ir toli viena nuo kitos esančių vietų – taip sutaupysite laiko ir galėsite jį skirti fotosesijai arba greičiau nuvykti į šventės vietą. Fotosesija gali užtrukti kur kas trumpiau ir tuomet jei visa Jūsų vestuvių diena vyks vienoje vietoje.
 
Kas turi nuspręsti kiek laiko truks fotosesija?
Dažnai jaunavedžiai suplanuoja vestuvių dieną nepasitarę su fotografais ir operatoriais. Tai yra didelė klaida – nes tik fotografas ir operatorius gali pasakyti, kiek laiko turėtų trukti vestuvinė fotosesija. Profesionalai kur kas geriau žino, kiek laiko užtrunka „pagauti“ gražius kadrus ir gali racionaliai įvertinti kelionės, iš vienos fotosesijos vietos į kitą, trukmę. Todėl planuodami vestuvių fotosesijos laiką ir vietas būtinai tarkitės su savo vestuvių fotografais ir operatoriais. Jie padės Jums suplanuoti sklandžią bei įsimintiną vestuvių dieną ir rezultatai Jus džiugins kur kas labiau.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: Santuoka.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Autentiškas Daukšiagirės dvaras – Jūsų išskirtinei šventei!

Autentiškas Daukšiagirės dvaras – Jūsų išskirtinei šventei!

Kaip parodyti mylimajam, jog tu jau pasiruošusi vestuvėms?

Kaip parodyti mylimajam, jog tu jau pasiruošusi vestuvėms?

Aurelija ir Karolis. Nuo šiol Italija – jų meilės šalis!

Aurelija ir Karolis. Nuo šiol Italija – jų meilės šalis!

Banner