Banner

Mados ar reportažinė vestuvių fotografija?

Mados ar reportažinė vestuvių fotografija?
 
 
Renkantis vestuvių šventės fotografą, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į jo siūlomų paslaugų kainą, darbų kokybę, bet ir fotografijų stilių. Esama gana daug vestuvių fotografijos stilių, tačiau didžiausią priešpriešą galima pastebėti tarp mados ir reportažinės vestuvių fotografijos. Kas būdinga šiems stiliams ir kada vieną ar kitą iš jų reikėtų pasirinkti?
 
 
 
 
 

Norintiems papuošti žurnalo viršelį!


Mados fotografija pasižymi tiksliomis, gerai apgalvotomis pozomis bei vietomis, kuriose užfiksuojami kadrai. Vargu ar šį fotografijos stilių būtų galima pavadinti įamžintomis akimirkomis – mat kiekvienas kadras yra kruopščiai suplanuotas, o jauniesiems yra tiksliai pasakoma, kaip jie turėtų stovėti ir kur žiūrėti. Tokios nuotraukos atrodo nepaprastai stilingai, tačiau joms stinga nuoširdumo ir tikrų emocijų. Mados stiliaus vestuvinė fotosesija taip pat primena darbą fotostudijoje – dažnai fotografas pasitelkia papildomus šviesos šaltinius ir kitą įmantrią įrangą, padedančią pasiekti geriausią rezultatą. Nereikia nė sakyti, kad šio stiliaus fotografijose jaunieji atrodo tarytum tikri modeliai, lediniais žvilgsniais žiūrintys į tolį, lyg laikas aplink juos neegzistuotų. Tiesa, daugelis fotografų ginčijasi, ar tokio stiliaus fotografija išties yra vertinga emociniu aspektu. Juk po daugelio metų norėsite prisiminti kaip išties jautėtės vestuvių dieną ir kaip meiliai žvelgėte į savo sužadėtinį (-ę) – o šaltas ir suvaidintas žvilgsnis Jūsų emocijų tikrai neperteiks.
 


Viskas iki smulkmenų tikra


Visiška priešingybė mados fotografijai yra reportažinis vestuvių fotografavimo stilius, kuris suteikia visas galimybes laisvai lietis emocijoms. Reportažiniu stiliumi fotografuojantys profesionalai užfiksuoja tikras, nesuvaidintas ir „nepozuotas“ akimirkas. Fotografas nesikiša į vestuvių dienos tėkmę, neprašo jaunųjų ar svečių pozuoti, nekuria dirbtinių kompozicijų. Tiesa, kokybiškas šio stiliaus nuotraukas gali užfiksuoti tik tikri profesionalai – juk fotografas turi vienintelį šansą užfiksuoti tobulą kadrą. Jei vienas iš nuotraukoje užfiksuotų žmonių gaunasi užsimerkęs ar susiliejęs – akimirka jau paprasta ir jos neįmanoma atkartoti. Be šios „smulkmenos“ reportažinės nuotraukos teikia ypatingą sentimentalią vertę, nes visos jose užfiksuotos šypsenos, džiaugsmo ašaros, bučiniai ir apsikabinimai primena apie vestuvių dieną taip, tarytum ji būtų buvusi vakar. Jei norite jaukių, natūralių ir nuoširdžių vestuvių nuotraukų – šis fotografavimo stilius yra kaip tik Jums. Tokios nuotraukos dar ilgai primins gražiausias Jūsų vestuvių dienos akimirkas.
 


Kada kokio stiliaus fotografiją reikėtų rinktis?


Mados fotografija labiau tinka prabangaus stiliaus vestuvėms ir charizmatiškiems, dėmesiu besimėgaujantiems jaunavedžiams. Juk tikrai ne kiekvienas laisvai jaučiasi prieš kameras, o tuo labiau pozuodamas taip, kaip jam pasako fotografas. Šis fotografijos stilius reikalauja drąsos ir visiško atsipalaidavimo, kitu atveju nuotraukos atrodys ne stilingai ir moderniai, o juokingai. Nuotraukose pozuojantys jaunavedžiai turi ne tik atrodyti, bet ir jaustis tarsi tikros kino žvaigždės – patikėti savo vaidmeniu ir visiškai atsiduoti į režisieriaus (fotografo) rankas.
 
Reportažinio stiliaus fotografija yra idealus pasirinkimas jauniesiems, kurie nesijaučia laisvai pozuodami prieš objektyvą. Fotografas užfiksuos vestuvių akimirkas stebėdamas jas iš šalies ir kartkartėmis Jūs nė nejausite jo būvimo šalia, todėl galėsite visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis švente. Be to, pasirinkę reportažinį vestuvių fotografavimo stilių, neturėsite skirti papildomo laiko vestuvių fotosesijai, o į šventės vietą atvyksite neišvargę nuo pozavimo prieš objektyvą. Reportažinės nuotraukos suteiks Jums malonių prisiminimų apie šventės dieną patirtas emocijas, be to jos leis pamatyti, kokios vestuvių dieną buvo Jūsų artimųjų ir svečių reakcijos ir kaip jie mėgavosi Jūsų švente.
 


Ar galima suderinti abu stilius?


Ne vienas fotografas pripažįsta, kad geriausias rezultatas gali būti pasiekiamas tik apjungiant abu fotografavimo stilius. Tuomet jaunieji turės gražių portretinių, supozuotų nuotraukų, kurias galės įsirėminti bei jomis papuošti savo namų sienas, tačiau iš reportažinio stiliaus nuotraukų jie galės prisiminti ir nuoširdžias, nepakartojamas emocijas bei išvysti daugiau akimirkų su vestuvių svečiais. Abu šie stiliai turi savo privalumų, kurie paslepia vieno kito trūkumus – todėl yra tobulas derinys vestuvių fotografijoje. Didžiausias iššūkis jauniesiems yra surasti profesionalų fotografą, kuris abu šiuos stilius sugebėtų realizuoti nepriekaištingai.
 
Nuotrakos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Vestuvių dekoro paslaptys, kurias žino tik profesionalai!

Vestuvių dekoro paslaptys, kurias žino tik profesionalai!

Romantiška Tomos ir Matthew vestuvių pasaka

Romantiška Tomos ir Matthew vestuvių pasaka

Banner