Banner

„Rustic“ stiliaus vestuvės – ką apie jas turite žinoti?

„Rustic“ stiliaus vestuvės – ką apie jas turite žinoti?
 
Panašu, kad jau keletą metų Lietuvoje populiarus „rustic“ vestuvių stilius nežada apleisti savo pozicijų ir 2018 metais. Galbūt taip yra todėl, nes šis stilius dvelkia nuoširdumu, natūralumu bei romantika – o visa tai puikiai suderinama su pačia vestuvių esybe. Tad, kaip susikurti žavingą „rustic“ stiliaus vestuvių atmosferą, kokius atributus naudoti ir ar galima derinti „rustic“ stilių su kitais vestuvių stiliais?
 
 
 

Jaunųjų įvaizdis

 
Nors „rustic“ dar kitaip yra vadinamas kaimišku stiliumi, tikrai nereikėtų įsivaizduoti, jog jaunieji turėtų atrodyti tarsi tikri stereotipiniai kaimiečiai. Kuo toliau, tuo „rustic“ stilius darosi vis modernesnis, todėl šio stiliaus vestuves renkasi net ir įžymūs žmonės. Tiesa, kiekviena pora „rustic“ stilių interpretuoja savaip – vieniems kuo puikiausiai užtenka languoto kostiumo ir ryškių kojinių, kiti iš viso atsisako kostiumo ir renkasi kelnes su petnešomis, o savo įvaizdžiui žavesio suteikia pasipuošę medine peteliške. Kas Jums labiau asocijuojasi su „rustic“ stiliumi: rudi odiniai batai ar baltutėliai sportbačiai? Mat ir čia interpretacijų pasitaiko pačių įvairiausių – tačiau tikrai negalima būtų teigti, jog vieni ar kiti jaunieji šį stilių suvokia neteisingai. „Rustic“ stilius jaunavedžius žavi savo neįpareigojančiu paprastumu ir nuoširdumu – todėl jį dažnai renkasi poros, kurios nemėgsta formalios aplinkos arba aprangos. Juk vestuvių šventės metu svarbu neprarasti savęs – tik tada šventė bus labai brangi ir įsimintina.
 
Taigi, kaip jau minėjome anksčiau, „rustic“ stiliaus jaunikiai išsiskiria savo aprangos laisvumu ir neformalumu: aprangoje dominuoja stori raštuoti audiniai, šiltos spalvos ir audinių bei raštų sluoksniavimas. Tačiau labiausiai „rustic“ stilių atskleidžia aksesuarai: raštuotos ar net medinės peteliškės, „žiogai“, petnešos, liemenės ir žaismingos raštuotos arba ryškiaspalvės kojinės. Jaunikiai, kurie nori ypač išsiskirti, pasipuošia ir skrybelaitėmis arba masyviais akinių rėmeliais – šios detalės Jūsų įvaizdžiui suteiks išskirtinės ekstravagancijos.
 
 
 
Tuo tarpu „rustic“ stiliaus nuotakos įvaizdis panašus į laukuose avis ganančios piemenaitės arba pasakiškos miškų fėjos. Lengvo audinio, vėjyje plevenanti nuotakos suknelė atrodys labai romantiškai ir neįpareigojančiai. Paprastai „rustic“ stiliaus vestuvinėse suknelėse vyrauja nėriniai ir atidengiami pečiai arba nugara – tai nuotakos įvaizdžiui suteikia subtilaus moteriškumo ir švelnumo. Šio stiliaus nuotakoms puikiai tiks laisvos garbanos, pynės arba sukeltų garbanų kuodukas. O pasipuošusi gyvų gėlių arba žalumynų vainiku kiekviena nuotaka atrodys tarsi tikra nimfa.
 
 

Ceremonija

 
„Rustic“ stiliaus vestuvių ceremonija dažnai vyksta gamtoje: gražioje, vaizdingoje, jauniesiems artimoje vietoje arba kaimo turizmo sodybos kiemelyje. Ceremonijos vieta puošiama „rustic“ stiliui būdingomis dekoro detalėmis: medžio dirbiniais, lauko gėlėmis ir žalumynais, įvairiais rakandais, šiaudais ar pan.
 
 

Gėlių kompozicijos

 
„Rustic“ nuotakos puokštėje dažnai atsiranda įvairiausi žalumynai, šakelės, uogos arba lauko gėlės. Paprastai puokštės būna svyrančios formos – šią formą puokštėms suteikia jose įkomponuojami žalumynai. Tas pats galioja ir kitoms šventėje kuriamoms gėlių kompozicijoms. Gėlių spalvos dažnai derinamos prie vestuvių sezono, o kartais puokštėse gėlių net ir visiškai atsisakoma.
 
 

Šventės vieta

 
Dažniausiai „rustic“ stiliaus vestuvėms pasirenkamos kaimo turizmo sodybos, mat jų aplinka spinduliuoja gamtos grožiu ir natūralumu. Tačiau tai nebūtinai turi būti taisyklė. Labai originaliai atrodo ir vestuvių šventė surengta autentiškame kaimo svirne. Vestuvių dieną svirnas tarsi prikeliamas naujam gyvenimui – išpuošiamas įvairiomis dekoracijomis ir kvapniomis gėlėmis bei žalumynais, kurie į vidų įneša šiek tiek natūralumo ir gamtos grožio.
 
 

Tortas

 
Na ir galiausiai – kokios būtų „rustic“ vestuvės be „nuogų tortų? Tiesa, šiais metais galėsime pastebėti nežymų pasikeitimą, mat „nuogus“ tortus keisime į perregimus. Tačiau, šie tortai skiriasi tik tuo, jog ant pastarųjų yra uždedama šiek tiek daugiau kremo, kuris padengia torto kraštus, leisdamas pamatyti vidinius jo sluoksnius. Tokie tortai ypač gardžiai atrodo papuošti šviežiomis uogomis ir vaisiais, tačiau derindami prie bendro šventės dekoro juos kuo puikiausiai galite dekoruoti ir gyvomis gėlėmis bei žalymunais.
 
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Dovilės ir Povilo šventė miško fėjų apsuptyje!

Dovilės ir Povilo šventė miško fėjų apsuptyje!

Kada siųsti vestuvinius kvietimus ir vestuvių dienos rezervaciją?

Kada siųsti vestuvinius kvietimus ir vestuvių dienos rezervaciją?

Banner