Banner

Ką padovanoti vestuvių svečiams?

Ką padovanoti vestuvių svečiams?
 
Vakaruose dovanoti vestuvių dovanėlę svečiams, kai jaunieji nori padėkoti už buvimą kartu jiems svarbią dieną, yra įprasta, jau gana ilgai puoselėjama tradicija. Lietuvoje atminimo/padėkos dovanėlių ruošimas ir įteikimas svečiams yra naujiena, tačiau tai tampa vis populiariau, o šiuo metu netgi labai madinga. Dovanėlių, kurias galima įteikti yra pačių įvairiausių. Kokios jos, priklauso nuo jaunųjų fantazijos, jų ruošimui skirto laiko, skiriamų piniginių išteklių ir nuo pakviestų svečių skaičiaus bei jų lūkesčių.
 
 
 

Saldumynai

 
Viena dažniausių vestuvių padėkos dovanėlių yra saldumynai, skanėstai ir visokie gardumynai. Tai gali būti mėgstamiausių saldainių rinkinukas, smulkių saldėsių saujelė ar tik įdėti keli, bet ypač skanūs ir dailiai atrodantys saldainiai. Juk jų pasirinkimas yra labai didelis: šokoladiniai, karameliniai, cukriniai, vaisių skonio, su riešutais ar kremo įdaru, čiulpiami, kieti arba minkšti, tamprūs ir t. t. Galima rinktis ir įvairius kepinius. Didelius ar mažus sausainius, gardžius pyrago gabalėlius, riestainius ir kt. Jie gali būti visokiais būdais dekoruoti, gaminami įvairių spalvų, padengti glajumi ar kitaip papuošti. Kepinius gali pagaminti ir būsima nuotaka, o gal jai padės ir jaunikis? Neretai dovanojami ir nedideli medaus ar uogienės stiklainiukai. Gavę tokias dovanėles, po vestuvių svečiai galės saldžiai pasilepinti ir prisiminti malonias šventės akimirkas.
 
 

Praktiškos smulkmenos

 
Galima paruošti ir kitokias, praktiškas smulkmenas. Tokios dovanėlės, kaip nedideli gėrimų ar eterinių aliejų buteliukai, arbatžolės, prieskoniai ar jų mišiniai, egzotiški smilkalai, dekoratyviniai muiliukai, kvapnios žvakės, tikrai nedulkės ant lentynų ar negulės stalčiuje ir svečiai žinos, kaip jas panaudoti. Pasodintos mažytės gėlytės, jų sėklos, ar augalų svogunėliai – tai dovana, kuria svečiai rūpinsis ir džiaugsis dar kurį laiką. Gali būti dovanojami ir paprasčiausi, dažnai reikalingi daiktai, kaip degtukų dėžutė, pieštukas ar tušinukas, net loterijos bilietas ar specialiai pagamintos, unikalios kortos ir pan. Taip pat, galima dovanoti skirtingas dovanas merginoms ir vaikinams, pavyzdžiui vaikinams dovanoti peletiškes, o merginoms plaukų aksesuarus, pakabukus ar auskarus. Svarbiausia dovanėlę pateikti originaliai.
 
Norintiems, kad atsiminimas išliktų ilgiau, verta rinktis ne taip greitai sunaudojamas dovanėles. Tai gali būti nedideli, iš įvairiausių medžiagų pagaminti simboliai, kurie būtu susiję su vestuvėmis arba jaunųjų pomėgiais, ar tiesiog būtų laimės ir sėkmės palinkėjimai, pavyzdžiui, saugantys angeliukai, skambantys varpeliai, išlaisvinantys fantaziją paukšteliai, dangiškos boružėlės ar išmintį nešančios pelėdos. Mieli raktų pakabukai, knygų skirtukai, nuotraukų laikikliai (su pridėta nuotrauka ar rašteliu), linksmi magnetukai ar puodukai, išskirtinio dizaino šaukšteliai, kiekvieną kartą, kai pasimaišys po akimis ar bus paimti į rankas, primins juos dovanojusius jaunuosius. Puiki atminimo dovana svečiams – vestuvių įrašas su linksmiausiomis šventės akimirkomis ir daugybe gražių nuotraukų (tačiau jis bus paruoštas tik po šventės).
 
Jei svečių bus nedaug, kiekvienam jų galima sugalvoti kitokią dovanėlę, galbūt susijusią su svečio būdu, hobiu ar jų ir jaunųjų bendrais pomėgiais. O jei laukiama daugybės svečių, kiekvienam atskirą dovaną paruošti gali būti per daug sunkus, varginantis ir labai daug laiko reikalaujantis darbas. Tokiu atveju, jei norisi vestuvių dalyvius nustebinti įvairesnėmis dovanėlėmis, svečius galima skirstyti į grupes, pavyzdžiui, pagal lytį ar amžių. Moterims parinkti dailius papuošalus: rankų darbo sages, segtukus, unikalius pakabukus ir kt. Vyrams taip pat galima paruošti įvairius aksesuarus: pasiūti varlytes, užsakyti vienetines sąsagas ar dailius švarko atlapo segtukus, o gal pralinksminti ryškiais batų raišteliais? Poroms ar šeimos galima dovanoti ir vieną dovanėlę, ypač, jei ji yra didesnė ar brangesnė. Lengva nustebinti ir mažuosius šventės svečius, juos galima pradžiuginti itin spalvingais ir saldžiais rinkiniais, vaikams saldumynai visada patiks. O kartu su jais galima padovanoti ir nedidelių žaidimų, piešimo ar kitų priemonių, reikalingų daryti rankdarbiams. Galima net sugalvoti nesunkių ir linksmų užduotėlių, kad jie turėtų ką veikti, kol suaugusieji šoks ir linksminsis vestuvių puotoje.
 
 

Dovanos garbingiausiems vestuvių svečiams

 
Išskirtinės dovanos įteikiamos garbingiausiems svečiams. Puoselėjant senas lietuviškas tradicijas, tėvams dovanojama atskiros, asmeniškesnės dovanos. Tai gali būti nuo įrėmintos nuotraukos, paveikslo ar rankų darbo šlepečių iki poilsinės kelionės arba asmeninės fotosesijos. Kad ir kaip Jūs sugalvosite nustebinti, tėvai tikrai bus pamaloninti. Atskiras dovanėles galite dovanoti ir liudininkams, pabroliams bei pamergėms ir kitiems svečiams, kuriuos norite ypač pastebėti.
 
Visos dovanėles įprastai būna dailiai supakuotos, o kartu gali būti ir vestuvių dekoracija. Gražu jas derinti su vestuvių tema ir dominuojančiomis spalvomis. Dovana gali būti įdėta į dailų maišelį ar dėžutę, kurią galima papuošti ne tik kaspinėliais, bet ir jaunųjų inicialais. Prie įpakavimo galima pridėti jų nuotrauką, raštelį, su mėgstamiausia ar jiems gražiausia mintimi, šmaikščiu užrašu, padėkos žodžiu arba palinkėjimu.
 
 

Kaip įteikti dovanas?

 
Jauniesiems neretai kyla klausimas, kada reikėtų dovanėles išdalinti svečiams. Galimi keli būdai. Galima jas sudėti ant kėdžių ar stalo, prie vardinių kortelių, dar prieš svečiams susėdant, tai kartu būtų ir dekoracija. Galima tam paruošti atskirą erdvę, pavyzdžiui, dovanėles sudėti ant atskiro staliuko. Graži idėja – kai dovanos vienodose dėžutėse, iš jų sudėlioti tarsi „vestuvinį tortą“, kuris gali pakeisti net tikrąjį. Jei svečių nedaug – įteikti kiekvienam asmeniškai, galbūt tada, kai jie sveikina jaunuosius ar jau šventės pabaigoje, atsisveikinant. Arba būtent tam skirti laiko programoje ir surengti nedidelį konkursą, žaidimą, rungtis arba tiesiog išskirti kiekvieno požymį (geriausiam šokėjui, dainininkui ir t. t.) ir šmaikščiai apdovanoti.
 
Žinoma, svečiams svarbiausia ateiti į vestuves ir kartu pasidžiaugti jaunųjų laime bei gerai praleisti laiką. Kad viskas pasisektų, reikia nebijoti fantazuoti, būti nuoširdiems ir originaliems. O nedidelis padėkos gestas, dėmesys, parodytas žmonėms, kurie dalyvavo jūsų šventėje, bus labai malonus.
 
 
Nuotraukos: vestuviupartneris.lt
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
4

  
Susiję straipsniai
Fotografė Aistė Pranculienė: vertinga patirtis privedė prie teisingo sprendimo

Fotografė Aistė Pranculienė: vertinga patirtis privedė prie teisingo sprendimo

7 būdai vestuvių šventės metu pabūti tik dviese

7 būdai vestuvių šventės metu pabūti tik dviese

6 lempučių panaudojimo būdai dekoruojant šventes

6 lempučių panaudojimo būdai dekoruojant šventes

Banner