Banner

Vestuvių metinės. Papročiai

Vestuvių metinės. Papročiai
 
Vestuvių metinės švenčiamos po vestuvių dienos praėjus vienam, keliems ar keliolikai mėnesių, vėliau – metų. Pirmoji diena, nuo kurios skaičiuojamos vestuvių sukaktys ir jubiliejai, – žaliosios vestuvės – sutuoktuvių diena.
Pirmaisiais metais vestuvių sukaktys minimos kiekvieną mėnesį. Pirmaisiais−penkioliktaisiais vedybų metais sukaktys švenčiamos kasmet, o vėliau – kas penkerius metus. Nuo keturiasdešimt penktųjų iki pat auksinių vestuvių sukaktys minimos kasmet. Atšokus auksines vestuves, grįžtama prie ankstesnio ritmo ir vestuvių metinės vėl švenčiamos kas penkerius metus. Vestuvių sukaktys minimos įpusėjus septintuosius, tryliktuosius, trisdešimt aštuntuosius, šešiasdešimt šeštuosius ir kartu nugyvenus trisdešimt ketverius metus. Kiekviena sukaktis žymi sutuoktinių drauge nugyventas dienas ir metus, kiekvienąkart mylimą žmogų norisi nudžiuginti, įteikti jam mielą dovanėlę, priminsiančią minėtas metines.
Visose šalyse švenčiamų sidabrinių (25 metais) ir auksinių (50 metais) vestuvių tradicija susijusi su viduramžiais gyvenusių germanų papročiais. Jie turėjo tradiciją moteris, santuokoje išgyvenusias dvidešimt penkerius metus, vainikuoti baltų, sidabrinių gėlių vainikais. Išgyvenusias penkiasdešimt metų– geltonų, auksinių gėlių vainikais. Deimantinių vestuvių (60 ir 75 metais) tradicijos kildinamos iš Didžiosios Britanijos karalienės Viktorijos deimantinių šešiasdešimties metų karaliavimo sukakties.
Vestuvių metinės švenčiamos ar kaip kitaip minimos visose Vakarų šalyse. Tik sukaktims būdingi saviti tautiniai bruožai, pavadinimai, skiriasi sukaktimis laikomi laikotarpiai. Todėl ir Lietuvoje žinomi keli visų vestuvių metinių pavadinimai. Pavyzdžiui, pačios pirmosios vadinamos medvilninėmis, kartūninėmis, perkelinėmis, marlinėmis, šeštosios – geležinėmis arba špižinėmis (ketinėmis), aštuntosios – bronzinėmis arba skardinėmis ir t. t. Todėl toliau pateikiame ne tik dažniausiai vartojamų, bet ir mažiau žinomų sukakčių pavadinimus.


Visos sukaktys savaip gražios ir svarbios, žyminčios drauge nueitą kelią, įveiktas kliūtis, išgyventus sunkumus ir džiugias akimirkas. Kiekvienais metais sutuoktiniai vis labiau supranta vienas kitą, meilė tampa sėsli ir brandi, ją papuošia vaikų, vėliau – vaikaičių gimimai. Kiekvienų metinių simbolis atspindi dviejų žmonių santykių raidą – nuo trapių perkelinių iki tvirtų ir nesuskaldomų deimantinių ar ilgaamžių ąžuolinių.

Nuotraukos: freepik.com, Jsfoto.lt
Šaltinis Vestuviupartneris.lt

 

Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Nikelio

Nikelio

ĄŽUOLINĖS

ĄŽUOLINĖS

Stiklinės arba krištolinės

Stiklinės arba krištolinės

Banner