Banner

Tradicinis vestuvių scenarijus

Tradicinis vestuvių scenarijus

PIRMOJI DIENA
- Jaunikio išlydėjimas iš namų. Susirinkus pabroliams ir jaunojo tėvams, piršlys sako kalbą, simboliškai pasivaišinama ir po tėvų palaiminimo vykstama pas jaunąją.
- Atvykimas pas jaunąją. Pamergės, jaunosios tėvai ir svočia laukia jaunikio su svita. Jam atvykus, vyksta jaunosios atpažinimas (išpirkimas), pabroliai įteikia puokštes pamergėms, o pamergės įsega pabroliams gėlytes į atlapą. Pamergės puošia automobilius, pasisako piršliai, o po tėvų palaiminimo visi vyksta į santuokų rūmus ir bažnyčią.
- Po santuokos ceremonijų atvykę ir pobūvyje nedalyvaujantys svečiai sveikina jaunuosius, dovanoja gėles, vaišinamasi šampanu ir saldainiais, fotografuojamasi.
- Žaidimai ir pramogos gamtoje. Pulkas vyksta į gražias ir vaizdingas vietas fotografuotis. Jaunoji nešama per tiltą. Žaidžiami žaidimai, užkandžiaujama.
- Jaunųjų sutikimas pobūvio vietoje. Svečiai ant kelio, kuris veda link pobūvio vietos, stato užkardas, padarytas iš žalumynų pynės. Vestuvininkai turi išsipirkti pravažiavimą. Atvykus į pobūvio vietą tėveliai pasitinka jaunuosius su duona, druska ir vandeniu. Jaunuosius pasveikina ir įteikia dovanas bei gėles svečiai, kurie to dar nepadarė.
- Stalo išpirkimas - piršlio ir svočios derybos išperkant stalą iš „netikrų" (persirengusių) vestuvininkų.
- Susėdus prie stalo - įteikiami jungtuvių dokumentai, pasisako piršlys su svočia, keliamas pirmas tostas, vaišinamasi, renkami stalo „komendantai" bei kita puotos „valdžia".
- Jaunųjų valsas.
- Piršlio ir svočios programa - rengiami konkursai, vyksta žaidimai, šokiai, sakomi tostai, palinkėjimai jauniesiems, tėveliams, seneliams ir kt.
- Šeimos židinio dovanojimas. Tėveliai uždega šeimos židinyje esančią žvakutę ir perduoda židinį jauniesiems, kaip simbolinę savo šeimos meilę, kad ir pas jaunuosius ji ilgai degtų. Pasisako tėveliai, krikštatėviai, svočia.
- Nusegamas rūtų vainikėlis (kuris sudeginamas), nuometas (kuris perduodamas vyr. pamergei), jaunajai užrišama skarelė arba prijuostė, jaunikiui uždedama skrybėlė, jauniesiems įteikiami šeimos atributai (samtis, kočėlas, plaktukas ir kt.).
- Jaunosios puokštės metimas - pamergės sustoja ratu, gaudo jaunosios metamą puokštę (kuri pagaus, ta pirmoji ištekės). Jaunasis nuima jaunajai keliaraištį ir meta pabroliams (kuris pagaus, tas pirmasis ves).
- Geriamas šampanas ir vaišinamasi tortu.
- Jaunųjų išlydėjimas ilsėtis nakčiai.

ANTROJI DIENA
- Jaunųjų kėlimas - kvietimas prie stalo, vaišės, sūrio ragavimas.
- Jaunosios pagrobimas - svečiai pagrobia jaunąją ir prašo išpirkos.
- Piršlio korimas bei išpirkimas.
- Apdovanojimai, medalių įteikimas - žaismingomis dovanėlėmis ar medaliais piršlys su svočia apdovanoja svečius: šauniausią viešnią, geriausią šokėją ir kt.
- Padėkos už dalyvavimą šventėje. Jaunieji dėkoja svečiams, šeimininkėms, muzikantams, įteikia simbolines dovanėles.

 

Atgal
0

  
Banner