Banner

Muzika pagal vestuvių stilių!

Muzika pagal vestuvių stilių!
 
 
Atsimenate kokia muzika skambėjo pirmojo pasimatymo metu? O gal pažinties pradžioje atradote romantišką Judviejų dainą? O prisipažįstant meilėje ilgesingai dainavo...? Visi šie prisiminimai gali darniai sužibėti vestuvių dieną, tik reikia tinkamai pasirinkti muzikantus ir suderinti muzikinį repertuarą. O štai ir keletas patarimų, kaip tai padaryti.
 
 
 
 

Kokia muzika tinkama vestuvėms?

 
Atsakymas vienareikšmis – nėra vestuvėms netinkamos muzikos. Viskas priklauso nuo Jūsų vestuvių stiliaus, išmonės ir finansinių galimybių. Jei negalite apsispręsti – prisiminkite smagiausias vestuves, kuriose teko dalyvauti. Kokia muzika grojo? Nuspręskite ar norite pernakt smagiai šėlti skambant liaudiškiems, pietietiškiems, retro ar šiuolaikinės šokių muzikos ritmams, ar norite, kad muzika skambėtų fone, beveik nepastebimai kurdama žaismingą, romantišką ar džiugią atmosferą? Į šiuos klausimus turėtumėte atsakyti prieš susitikdami su muzikantais ar diskžokėjais (dj). Jei mėgstate šokti – rinkitės instrumentinius ar vokalinius ansamblius, didžėjus, jei esate neabejingi džiazui – diksilendus. Jei pageidaujate muzikinio fono – geriausiai tiktų nedidelis instrumentinis ansamblis, pianistas, taip pat didžėjas.
 
Muzika turėtų derėti su vestuvių stiliumi. Jei rengiate šiuolaikines, modernias vestuves – muzikinis pasirinkimas platus, tačiau liaudies ansamblis labiau tiktų tradicinėms ar folklorinėms vestuvėms. Romantiškoms vestuvėms – žaisminga, džiugi, kiek nostalgiška moderni ar klasikinė instrumentinė ir vokalinė muzika. Jei rengiate tematines vestuves – muzika taip pat turi derėti prie pasirinkto stiliaus. Pavyzdžiui, būtų gražu, jei retro stiliaus šventėje būtų parinkta ir atitinkamo dešimtmečio estradinė ar šokių muzika.
 
 

Gyvai atliekama muzika ar muzikos įrašai?

 
Kai jau žinosite kokio stiliaus muzikos pageidaujate, teks apsispręsti – ansamblis ir „gyva“ muzika ar diskžokėjas ir muzikiniai įrašai. Į ką atkreipti dėmesį? Pirmiausia – į vietą, kurioje vyks šventė. Jei renkatės grupę – ar jai pakaks vietos? Ar reikiamose vietose įrengti elektros lizdai? Jei patalpa nedidelė, verčiau atsisakyti grupės ir apsiriboti muzikantų duetu (jei pageidaujate „gyvos“ muzikos) arba didžėjumi, nes jam reikalinga aparatūra užims mažiau vietos nei ansamblis.
 
 
Būtinai susitikite su muzikantais, paklausykite jų įrašų. Išsirinkę muzikantus – supažindinkite juos su vestuvių scenarijum, numatykite kada ir kiek laiko turės skambėti muzika. Pasidomėkite, galbūt muzikantai turi paruošę vestuvinę programą, gali organizuoti šventinį vakarą (vesti dainas, šokius, žaidimus, įterpti tradicinių lietuviškų vestuvių papročių). Jei vestuvėms diriguos piršliai/liudininkai – supažindinkite juos su muzikantais, kad galėtų suderinti programas ir vakaro metu nekiltų nesklandumų. 

 

Į ka atkreipti dėmesį?

 
Susitikę su muzikantais būtinai pasiteiraukite: Kokios trukmės jų siūloma programa? Kiek laiko užtruks pasiruošti grojimui, suderinti aparatūrą? Koks galimas muzikos repertuaras, kokia turima įrašų kolekcija? Kokios trukmės ir kiek vakaro metu reikės pertraukų?
 

Kas turi būti paminėta sutartyje?

 
  • Jaunųjų/šventės organizatorių ir muzikantų kontaktai;
  • Šventės data, laikas ir adresas;
  • Muzikantų skaičius ir instrumentų rūšys bei skaičius, įgarsinimo aparatūra;
  • Atsiskaitymo būdas ir avanso dydis (paprastai jis svyruoja nuo 20 iki 50 % sutartos sumos);
  • Viršvalandžių įkainiai;
  • Pertraukų skaičius ir trukmė;
  • Kompensacija sutartį nutraukus arba sulaužius susitarimus.
  • Praktiškos smulkmenos ir patarimai.

 

Muzikantus išsirinkite kuo anksčiau – likus 6-12 mėnesių iki vestuvių

 
Pateikite muzikantams pageidaujamų dainų sąrašą. Pasirinkite jaunavedžių pirmojo šokio muzikinį kūrinį, apie tai pasakykite muzikantams. Nurodykite kada šokis bus šokamas. Parinkite bent keletą Jūsų tėvams ir seneliams patinkančių kūrinių. Civilinės metrikacijos skyriuose ir bažnyčiose paprastai pasirūpinama ceremonijos metu skambančia muzika ir giesmėmis. Tačiau, jei norite specialios muzikos – tai suderinkite su administracija ir su savo muzikantais.
 
Yra muzikantų, kurie ne tik groja, bet ir veda visą renginį. Tačiau pasvarstykite, galbūt geriau samdyti muzikantus, kurie gerai groja ir renginio vedėją, kuris geba be priekaištų organizuoti šventinį vakarą?
Nepamirškite vestuvių dieną pasiimti užmokesčio muzikantams - čekio ar grynų pinigų. Šventę galite pagyvinti užsisakydami ne tik muzikos grupes, bet ir šokių, pantomimos trupes, įtraukdami karaokę ar ugnies šou.
 
 
Nuotraukos: pexels.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Dizainerė Inga Miltienienė pataria: kuo puošis karščiausios šios vasaros nuotakos?

Dizainerė Inga Miltienienė pataria: kuo puošis karščiausios šios vasaros nuotakos?

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?

Vidurnakčio tortas? Baikit, išmušė neprilygstamo desertų šou metas!

Vidurnakčio tortas? Baikit, išmušė neprilygstamo desertų šou metas!

Banner