Banner

Svajoklis: „Paprastas didžėjus tokių vestuvių kaip muzikantas – nesukurs.“

Svajoklis: „Paprastas didžėjus tokių vestuvių kaip muzikantas – nesukurs.“

 

„O Svajokli mano, mielas Svajokli, tai ne tavo tai ne tavo tai ne tavo žvaigždė...“ - tikriausiai visi esame girdėję šią kultine tapusią lietuviškosios pop muzikos dainą. O ar norėtumėte, kad jūsų vestuvėse dainuotų pats tikrasis Svajoklis? Muzikantas Vytautas Kuprys – mūsų publikai geriau žinomas Svajoklio pseudonimu – koncertus ir pasirodymus privačiose šventėse rengia jau daugiau nei du dešimtmečius.

Šiandien su juo vestuviupartneris.lt kalbasi apie vestuvių muzikantų vaidmenį gražiausioje dviejų žmonių šventėje, besikeičiantį muzikinį repertuarą ir ne visuomet tradicinius užsakovų norus.

- Svajokli, vestuvėse jūs vienas ar su grupe „gyvai“ grojate jau beveik du dešimtmečius. Kas pasikeitė per šį laiką?

Iš esmės nepasikeitė niekas – žmonės vis dar nori puikios ir smagios šventės, nori muzikos, kuri širdį pravirkdytų ir šokiams „užvestų“. Pasikeitė kiti dalykai, pavyzdžiui, poros pradėjo vis anksčiau užsisakyti muzikantus savo vestuvėms. Jau dabar turiu bent dvejas užsakytas vestuves 2018-iems metams! Jeigu vestuvės vasarą, poros pradeda domėtis ir rezervuotis paslaugų tiekėjus jau prieš metus; jei vestuvės rudenį ar žiemą – galima ir vėliau. Bet primenu visiems – jei vestuvių rudenį ir žiemą mažiau, tai muzikantams koncertų – daugiau. Todėl taip pat reikėtų nelaukti iki „paskutinės minutės“.

 

- Kokios muzikos pastaruoju metu prašo jaunųjų poros? Gal būna ir netikėtų pageidavimų?

Populiari išlieka įvairi muzika, dažniausiai – lietuvių estrados, rusiškas šių ar ankstesnių laikų „popsas“, taip pat, populiarėja muzika anglų kalba. Tiesa, mes ne visada galime viską, ką nori sudainuoti – gal jau karta ne ta? (juokiasi, red. past.)  – bet visuomet randame kompromisą su jaunaisiais. O jei apie keistus pageidavimus... Štai vieni norėjo, kad bažnyčioje grotume su visa grupe! Taip, esame groję tik su saksofonu tokią romantišką baladę, bet su visa grupe – būgnais, gitara, šviesomis? To jau mes nesutikome daryt – reikia tam tikrą pagarbą išlaikyti.

 

- Ar dažna, kad jaunieji pirmąjį šokį šoka pagal savo dainas?

Taip, jau seniai paprasto valso negrojome. Dabar visi turi savo dainas, kurios jiems brangios ir jas pasirenka pirmajam šokiui. Kiti gi būna pasiruošę visus šokius – kartais ne tik jaunųjų  pora, bet ir pamergės, pabroliai savo bendrą šokį sukuria. Dažnai toks pasirodymas tampa vakaro puošmena.

- Ar yra toks dalykas, kaip vestuvių muzikos mados?

Galbūt, tik jos nesikeičia taip greitai. Bet štai jau galime išskirti tendenciją, kad vis mažėja tokių vestuvių, kuriose laikoma tradicijų – yra piršlių, kapojamos malkos, plaunamos lėlės ir panašūs dalykai. Kas „išliko“, tai nebent tėvų pasitikimas, dovanos, šeimos židinio perdavimas, jau minėtas jaunųjų šokis. Na, o mes muzikantai, visuomet būsime reikalingi, kad ir kokios „mados“ be ateitų – šokti ir linksmintis norima kiekvienose vestuvėse.

 

- O ką pasakytumėte tiems, kurie nusprendžia, kad jiems užteks vadinamojo didžėjaus  vestuvėse?

Taip, pastebėjau, kad pastaruoju metu poros bando sutaupyti ir užsisako tik didžėjaus ir šventės vedėjo paslaugas. Mano nuomone, vestuvėms to neužtenka. Juk reikia ir su svečiais padainuoti, ir papiršliauti, ir kitaip vedėjui padėti sukurti tą šventės atmosferą – tą puikiai padaro muzikantai. Dar būna situacijų, kai nori, kad ir dainuotum vestuvėse, ir būtum vedėjas. Tai irgi tik taupymas, kuris nieko gero neatneša – kiekvienas turi dirbti savo darbą ir nebandyti kelių kėdžių vienu metu apsėsti.

- Na, pirmą kartą (ir linkime, kad paskutinį) vestuves rengiančios poros ne visuomet žino, kur galima taupyti, o kur nederėtų ieškoti biudžetinio varianto…

Todėl aš ir patariu iš karto daryti gerai ir netaupyti muzikantams (juokiasi, red. past.)! Kai kurie kalba, kad „Svajoklis, matai, brangus“, tačiau aš nesutinku – juk mes grojame gyvai, su grupe, su šviesomis. Siūlau skambinti kitiems ir ieškoti pigesnio varianto. O vėliau skambina ir prisipažįsta, kad geriau būtų netaupę.

- Tai kokie gi tie vestuvių muzikantų įkainiai šiai dienai?

Kaina priklauso tik nuo to, ko nori jaunieji. Manęs vieno ar visos grupės, ypatingų šviesų, kitų papildomų paslaugų. Mes pradedame tartis nuo 500 eurų ir tuomet kalbame, ko pageidauja jaunieji. Ši kaina nėra kažkuo išskirtinė.

 

- Ir pabaigai, ko palinkėtumėte vestuviupartneris.lt skaitytojams?

Jūsų skaitytojus jau aplankė didžiausia laimė – jie surado vienas kitą. Ko daugiau žmogus gali norėti, jei ne surasti savo antrąją pusę? Žinoma, palinkėsiu ir labai gražios šventės – tokios, kurią būtų smagu prisiminti ir po penkiasdešimt metų! 

Nuotraukos: Svajoklis (nuoroda į FB https://www.facebook.com/SvajoklisSvajoklis?ref=ts&fref=ts ) 

Šaltinis: vestuviupartneris.lt

Atgal
2

  
Banner