Banner

Vestuvinio filmo paslaptys

Vestuvinio filmo paslaptys

Vestuvių filmas (kurį lengvai galėtumėme pavadinti mėgėjiška kino atmaina), jungia labai daug menų. Tai ir dailė, ir fotografija, ir šokis, ir muzika, ir teatras.. Gal dėl to lengvai galiu jį pavadinti techniškai sudėtingiausiu procesu vestuvių šventėje. Bet apie tai truputį vėliau. Kokia vestuvinio filmo paskirtis dabar ir ateityje? Įamžinti šią nuostabią šventę ir suteikti visą vaizdinę ir garsinę informaciją joje nedalyvavusiems, retsykiais, esant galimybei - sukurti trumpą meno kūrinį, vadinamą vestuvių filmu. Visą vestuvinę vaizdo medžiagą galima skirstyti į dvi kategorijas - „tikrą dokumentiką" (t.y. visą nufilmuotą medžiagą, be jokių vaizdo korekcijų), paprastai trunkančią 2, 3 ir daugiau valandų ir į pagal to meto madas ar stilių sumontuotą filmą (15, 30, 45 ar daugiau minučių). Nuo ko priklauso gero filmo trukmė? 

Paprastai dokumentinis filmavimas ar TV produkcija turi nerašytą „5 procentų" taisyklę, vadinasi, iš visos medžiagos gerų, beveik tobulai tinkančių montažui kadrų apie 5 procentus, t. y., iš valandos filmuotos medžiagos galime panaudoti apie 3 - 4 minutes (kai kuriais atvejais šis procentas gali siekti ir 8 - 10 procentų). Gal skambės kiek neįprastai, tačiau tokio kiekio video medžiagos užtenka, norint vizualiai apibūdinti visą šventę ir suprasti, kas ten vyko. Prieš kokius 20 metų vaizdo kūrėjai nesukdami galvos tiesiog nufilmuodavo visą vestuvių šventę (viena kamera ir vienu planu) „taip, kaip buvo", iš viso to gaudavosi apie 3 - 5 valandų trukmės, sakyčiau, tikrai ne pats įdomiausias filmas. Kyla klausimas, ar kam nors buvo įdomu tai pažiūrėti daugiau kaip vieną kartą? Taigi grįžtame prie dabartinės koncepcijos „kokybiška archyvinė 2 - 3 valandų medžiaga + tobulas 10 minučių vestuvių filmas".

Archyvinė medžiaga - ateičiai, filmas - dabarčiai. Nemažai vestuvinių filmų kūrėjų šiuo metu ir stengiasi laikytis šios koncepcijos. Žinoma, vestuvinis filmas pasipildo ir kitais atributais, tokiais kaip jaunavedžių interviu šventės dieną, kartais filmuojamas ir vienas kitas pasiruošimo šventei epizodas (suknelės matavimasis, valso repeticijos ir t.t.). Kitas sprendimas - filmas apie Jus, sukurtas dar iki šventės, pasakojantis Jūsų meilės istoriją. Taigi matote, kad variantų, koks gali būti Jūsų vestuvių filmas - tikrai daug!

wedding - sonia & ricardo

Techniniai aspektai

Vestuvių filmo kūrimas, tai  sudėtingiausias procesas tiek technine, tiek menine prasme. Paprasčiau tariant, techninė pusė - tai kokybiškas kelių kamerų vaizdas iš visų pusių, kokybiškai įrašomas garsas (kunigo, jaunavedžių, vakaro vedėjo, kalbančiųjų žmonių ir kitų), meninė pusė - filmo montažas (t.y. ir kadrų logika, siužetas, muzikinis fonas ir kita). Jei į šiuos procesus pažvelgtumėme matematiškai, nesunkiai suskaičiuotumėme, kad vestuvių filmo kūrimui reikia 2 - 3 žmonių (šventės dieną dirbančių po 12 - 14 valandų) ir apie 50 valandų filmo montavimo procese. Patiems ištvermingiausiems skaitytojams trumpai surašome, kokie pagrindiniai vaizdo instrumentai naudojami kokybiško vestuvių filmo kūrimo procese.

Vaizdas (2 - 3 kameros, stovai, stabilizavimo įranga, kita)
Garsas (prisegami mikrofonai, kryptiniai mikrofonai, įrašymo įranga garsui iš pulto vakaro metu)
Šviesa (papildomi šviestuvai dienos ar vakaro metu)
Postprodukcija arba montažas (vaizdo iš visų kamerų sinchronizavimas, brokuotų kadrų iškarpymas, spalvų bei kitų vaizdo parametrų korekcija, garso failų korekcija, muzikinio fono parinkimas, titrų kūrimas)

Meniniai aspektai arba kaip sukurti gerą filmą?

O dabar - svarbiausios naujienos. Nedaugiažodžiaudami apie savaime suprantamus dalykus, pakartosime, kad Jūsų šventės filmas - tai pati tikriausia dokumentika, kurią kuriate Jūs. Dokumentika - užfiksavimas to, kas vyko Jūsų gražiausioje gyvenimo šventėje. Emocijos, akimirkos, nuoširdūs žodžiai, apkabinimai ir laime švytintys veidai. Jei to nėra, geriausi pasaulio filmų kūrėjai to nesukurs. Jei fotografija gali švelniai „sumeluoti" vieną kitą akimirką, kamera „mato" ir fiksuoja absoliučiai viską, Jūsų kūno kalbą, judesius ir tai, kaip jaučiatės savo vestuvių dieną.

Taigi ir gero filmo receptas, atrodytų, yra be galo paprastas - susikurkite savo šventę ir atšvęskite ją nuoširdžiai ir su geromis emocijomis, o mes, vaizdo kūrėjai ją tinkamai įamžinsime. Paprasta, tiesa? Kadangi statistika negailestingai byloja apie faktą, kad jaunavedžiai atsimena tik pusę to, kas vyko aplink juos jų vestuvių dieną (t.y. pusę kunigo žodžių, pusę draugų sveikinimų ir t.t.), tinkamas šventės įamžinimas įgauna vis didesnę svarbą. Kodėl? Nes esam tikri, kad ir Jūsų vaikai ar anūkai tikrai norės pamatyti Jus, tariančius „visą gyvenimą mylėsiu ir gerbsiu"...


Straipsnį parengė: Vestuvinių filmų kūrėjas G. Kadiša

Nuotraukos: flickr.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 

Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Vestuvinių suknelių salonai sukilo: pradėjo taikyti „konsultavimo mokestį“

Vestuvinių suknelių salonai sukilo: pradėjo taikyti „konsultavimo mokestį“

Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius

Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius

Vestuvių fotografams trūko kantrybė!

Vestuvių fotografams trūko kantrybė!

Banner