Banner

Vestuvių dekoro paslaptys, kurias žino tik profesionalai!

Vestuvių dekoro paslaptys, kurias žino tik profesionalai!
Visi žavimės internete randamomis vestuvių nuotraukomis su išskirtinėmis dekoro detalėmis, kūrybiškais sprendimais, netradiciniu ir netikėtu objektų panaudojimu. Tiesa, dažnai pamirštame, jog už viso šio grožio slypi ne kas kitas, o profesionalus dekoratorius ar net visa dekoratorių komanda. Tik puikiai savo darbą išmanantis specialistas gali sukurti išties įspūdingą ir vientisą šventės įvaizdį. Ilgametę vestuvių dekoravimo patirtį turinti dekoratorė Kristina Petrauskienė („Epic Deco“) papasakojo, kuo jauniesiems naudingos vestuvių dekoravimo paslaugos, kaip vyksta vestuvių koncepcijos kūrimo procesas ir kokios yra naujausios dekoro tendencijos.
 
 

Panašu, jog be dekoratorių paslaugų šiandienines vestuves jau sunku įsivaizduoti – kodėl jaunieji samdo dekoratorius ir kuo tai jiems naudinga?


Vestuvės – asmeninė šventė, todėl joms ruoštis reikia, visų pirma, įvertinus individualius norus. Sunku įsivaizduoti šiuolaikines stilingas vestuves be išskirtinių akcentų, gėlių, puošybos elementų. Dekoras kuria vakaro nuotaiką, padeda įgyvendinti bendrą šventės idėją. Pasirinkus dekoratoriaus paslaugas, jaunieji gali būti ramūs, kad šventės stilistika bus vientisa, dekoro vizija įgyvendinta, o jie vestuvių dieną bus atsipalaidavę.
 


Kokie vestuvių elementai ar erdvės dažniausiai dekoruojamos? Kodėl?


Dažniausiai dekoruojama ceremonijos arba išvažiuojamosios santuokos vieta, pobūvio stalai, foto-kampelis, meninis desertų stalas ir lauko erdvė. Kaip ir minėjau, svarbu išsirinkti norimą dekoro idėją. Kad ir kokią temą nuspręsite pasirinkti, svarbiausi papuošimai visgi bus gėlės. Tik su gėlėmis galėsite sukurti patį dailiausią vaizdą. Be to, jos yra pagrindinis vestuvių simbolis. Gėlės turi būti šviežios – daugiau jokių apribojimų nėra. Kokios jos bebūtų, jos atneš gyvumo ir grožio į bet kurią šventės erdvę. Taip pat vestuvių šventės vietą galima puošti žvakė- mis, žibintais ir kitais šviesos šaltiniais. Tai leis patirti jaukumą ir romantiką, kurie yra neatsiejami vestuvių šventėje. Šiandien vis dažniau nusprendžiama dekoruoti ir įvairias neįprastas vietas. Pavyzdžiui labai gražiai atrodo, kai nuo lubų žemyn kabo gėlių girliandos, lankai. Svarbu, kad dekoras būtų švelnus, jaukus, gražus ir tikras.
 
 

Kiek laiko likus iki vestuvių reikėtų užsisakyti dekoravimo paslaugas?


Užsisakyti dekoravimo paslaugas, žinoma, reikėtų kiek įmanoma anksčiau – prieš metus ar pusmetį. Šis laikas reikalingas tam, jei jaunieji pageidauja išskirtinių dekoro elementų, kuriuos reikia gaminti, nuomoti ar susirasti. Tačiau, jei planuojama kukli šventė, įmanoma viską suspėti ir likus kelioms savaitėms iki šventės.
 

Kaip vyksta dekoro kūrimo procesas – ar jaunieji prisideda prie vizijos kūrimo?


Kiekvienos vestuvės reikalauja didelio išankstinio pasiruošimo. Dekoro sėkmė daugiausiai priklauso nuo dekoratorių ir jaunųjų tarpusavio ryšio, bendravimo ir bendradarbiavimo ypatumų, nuomonių
suderinamumo, grožio bei stiliaus suvokimo. Kuriant dekorą, labai svarbu pažinti jaunuosius, sužinoti, ką jie mėgsta, kokia veikla užsiima, išsiaiškinti kokia yra jaunųjų šventės vizija ir lūkesčiai. Dažniausiai dekoravimo koncepciją nulemia jaunieji ir vieta, kurioje vyks šventė. Tuomet prasideda stilistikos derinimo etapas – patariama, ieškoma idėjų, kuriama vientisa šventės dekoro linija. „rustic“

 


Ką manote apie „pinterest“ vestuvių bumą – ar visos šioje nuotraukų dalijimosi svetainėje randamos idėjos yra lengvai įgyvendinamos ir Lietuvoje?


Suprantu, jog skolinti pavyzdžiai jauniesiems labai padeda įsivaizduoti, ko jie norėtų ir kaip turėtų atrodyti jų šventė, tačiau būna ir taip, kad jaunieji nori identiškai atkartoti internete matytas idėjas. Tiesa, tai padaryti nėra įmanoma, nes dekoras būna pritaikytas ypatingai vietai, nufotografuotas tam tikru kampu, gal net pakoreguotas įvairiomis programomis. Toks pats dekoras jaunųjų pasirinktoje vietoje gali atrodyti visiškai kitaip nei nuotraukoje. Jaunųjų atsiųstos nuotraukos padeda įvertinti ir nustatyti jų užmačias, gėlių kompozicijų dydį ir spalvas, tačiau būna ir atvirkštinis variantas, kai atsiunčiama daug skirtingų stilių nuotraukų – tuomet tik dar sunkiau įvertinti, ko jaunieji nori. Tad labai svarbu yra atviras bendravimas ir bendradarbiavimas su jaunaisiais.


Kokias išskirtumėte šiandien vyraujančias vestuvių dekoro tendencijas ir temas?


Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šventės vietos architektūrai, interjero stiliui bei dekoro elementų darnai. Pasirinkę vestuvių šventės vietą, visą dekorą preciziškai derinkite prie jos. Jei vestuvės vyks elegantiškame prabangiame restorane, rinkitės prabangias gėlių kompozicijas, jei lauke, gamtoje – leiskite sau improvizuoti ir rinkitės žaismingesnius, kūrybiškesnius dekoro
elementus.
 
 

Taip pat labai populiarūs skaidrūs objektai: stiklas, skaidrus plastikas, įdomūs, maži ir stilingi indeliai galintys atlikti vazų funkciją mažoms gėlių ar žalumynų kompozicijoms. Taip sukuriamas minimalistinis ir labai modernus dekoro sprendimas. Dar viena ryški tendencija vestuvių floristikoje – „Boho chick“. „Boho“ stiliuje susijungia ir romantizmas, ir rafinuotumas, ir bohemiškas bei hipiškas gyvenimo stilius. Visa tai atsispindi ir šios temos vestuvių dekoro elementuose – daug ryškių ir spalvotų gėlių, įdomūs margi raštai, skirtingos faktūros, laisvė improvizacijoms.
 
Tačiau vis dar populiarus išlieka ir „rustic“ dekoravimo stilius. Jis nereikalauja daug išlaidų, nes dekorui galima panaudoti medžio ritinius, gamtoje randamos žalumynus. Na ir, žinoma, visada išliks madinga „klasika“ su prabangiomis detalėmis ir didelėmis gėlių kompozicijomis.
 
Nuotraukos: „Epic deco“
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Ar verta aukoti patogumą dėl gražios suknelės?

Ar verta aukoti patogumą dėl gražios suknelės?

Kaip sutarti su jaunikio šeima?

Kaip sutarti su jaunikio šeima?

Kaip pasiruošti pirmai jaunavedžių nakčiai?

Kaip pasiruošti pirmai jaunavedžių nakčiai?

Banner