Banner

Ar šakotis vestuvėse vis dar madingas?

Ar šakotis vestuvėse vis dar madingas?
 
Ne paslaptis, kad saldumynų stalas tampa ypač svarbia šventės dekoro dalimi. Nesvarbu kas tai būtų: vestuvės, krikštynos ar gimtadienis – dėmesys skiriamas ne tik patiems saldumynams, bet ir mažiausioms dekoro detalėms: desertų spalvai, indams ir kitiems papuošimams. Tačiau ar tradicinis šakotis nėra nuobodu ir senamadiška?  Vestuvių dekoratorė Kristina Pultinavičienė teigia, kad šakotis ant šventinio lietuvių stalo vis dar labai populiarus gardėsis, o tradicinius skanėstus galima pateikti išties stilingai.
 
 
 

Pageidauja prie saldaus stalo priderinti ir šakotį?

 
Šakotis – tai iki šių dienų išlikęs Lietuvos tautinio paveldo produktas, gaminamas pagal senąsias tradicijas. Daugelį dešimtmečių puošdavęs kone kiekvienos šventės stalą, šiandien karališkasis saldumynas turi konkuruoti su netradiciniais desertais ir madingais saldumynais.  „Saldišventė.lt“ saldėsių krautuvėlės vadovė Monika teigia, kad tradicinis šakotis vis dar madingas, o šventėms įvairiausio dydžio šakočius perka ne tik vyresnio amžiaus klientai, bet ir jaunos šeimos. Kodėl šakotis nepraranda populiarumo,  Monika turi ir savo atsakymą: „Daugelis galvoja apie svečius. Į organizuojamas šventes dažnai  atvyksta ir lietuviškoms tradicijoms nostalgiją jaučiantys emigrantai, grįžę bent trumpam pasidžiaugti artimųjų laime. Neretai būna ir taip, kad per vestuves svečiams iš užsienio šakotis pristatomas kaip unikalus lietuviškas desertas, tad be jo šventė tiesiog neįsivaizduojama.“
 
 
Pasak vestuvių dekoratorės Kristinos Pultinavičienės, beveik du trečdaliai jaunųjų pageidauja, kad šakotis atsidurtų ant jų desertų stalo, todėl nuolat tenka ieškoti sprendimų, kaip šakotį  priderinti prie modernių vieno kąsnio desertų, macarons‘ų, zefyrų, eklerų ir kitų šiuolaikinių saldumynų. „Modernus stalas ir lietuviški skanėstai gali būti pateikti labai stilingai. Jie dera prie medinių akcentų, pastelinių spalvų dėžučių ir žalios augmenijos. Ypač madinga stalą pakloti miško samanomis, o ant jų, ant medinių padėklų ar dėžučių išdėlioti šakotį bei kitus saldumynus.  O štai pridėjus stiklinių indų ir modernių skanėstų, saldus stalas su šakočiu gali sukurti ir pasakos atmosferą“– idėjomis dalinasi dekoratorė.
 
 
 

Kodėl naminis šakotis skiriasi nuo pirkto parduotuvėje?

 

Šakočių receptūrų išties daug, tačiau labiausiai vertinami tie, kurie pasižymi minkštumu ir tiesiog tirpsta burnoje.  „Saldišventė.lt“ atstovė Monika pasakoja, kad minkščiausi ir skaniausi yra Žemaitijos krašto šakočiai, kuriuos šeimininkės kepa pagal iš kartos į kartą perduotus receptus: „Kiekvienas kiaušinis kruopščiai įmaišomas rankomis, todėl ir įgauna visai kitą skonį nei dideliuose cechuose kepami šakočiai. Žemaitijos krašto šakočių skonis daug prabangesnis, primena pyragą, todėl ir dirbame tik su šio regiono meistrais“.

 
Saldaus stalo puošmena – šakotis – gali būti  dekoruojamas pagal šventės tematiką. „Purškiamas, dažomas, puošiamas kokoso drožlėmis, šokoladu ir cukraus masės papuošimais gali būti pritaikomas pagal individualią tematiką, iš anksto aptarus, kokios spalvos ir papuošimai turi dominuoti. Taip šakotį galima labai lengvai ir stilingai priderinti prie kitų desertų, o ir pats šakotis atrodys ne toks „nuogas“, – pasakoja Monika.
 
 

Miško tematikai puikiai tinka ir grybukai, ir meduoliniai kaštonai

 
Renesansą išgyvena ne tik šakotis, bet ir kiti lietuviški desertai, kaip pastelinių spalvų morengai, meduoliai ar įvairiausi grybukai, kurie ypač mėgstami krikštynų šventėse bei gimtadieniuose ir gali būti dekoruojami netik mums įprastu šokoladu, bet ir labai spalvingai.
 
Anot Monikos, grybukai gali būti gaminami iš įvairios tešlos: minkštesni – biskvitiniai ar šakočio tešlos, kiti labai mėgsta meduolinius, ar dalmantininius – biskvitinius su šokolado gabaliukais.
Jeigu vestuvės ar kita šventė rengiama rudens tematika, stalą galima papuošti šakočio tešlos, šokoladu aplietu ežiuku bei meduolinėmis saldžiomis daržovėmis. Vaikų šventei ypač spalvingai stalą papuošia šakočio tešlos voverytės, ežiukai, avelės ir kiti skanėstai.
 
 
 
 
 
 
Kontaktinė informacija:
Internetinė svetainė saldisvente.lt
Tel. +370 68654038
Adresas: prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr.16, Kaunas
Facebook: SaldiŠventė.LT
El. Paštas: info@saldisvente.lt 
 
 
 
 
 
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė „Saldišventė.lt“
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Ar būtina vestuvių svečiams dovanoti dovanas?

Ar būtina vestuvių svečiams dovanoti dovanas?

Kodėl nereikėtų skubinti vestuvių?

Kodėl nereikėtų skubinti vestuvių?

Viršelio istorija. Sandros ir Rimanto patarimas vestuvėms be rūpesčių!

Viršelio istorija. Sandros ir Rimanto patarimas vestuvėms be rūpesčių!

Banner