Banner

Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius

Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius
 
 
Išsirinkti saldėsius vestuviniam stalui tikrai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti – juk šventėje dalyvaus daug svečių, kuriems patinka skirtingi skoniai. Tad reikia pagalvoti ne tik apie dalyvių skaičiui proporcingą saldumynų kiekį, bet ir skonių bei gaminių įvairovę. Tačiau ką svarbu žinoti prieš renkantis vestuvinius saldumynus? Kaip nustatyti kiek saldumynų reikia vienam šventės dalyviui? Kas šiandien populiariausia vestuvių konditerijoje bei kaip išsirinkti vestuvinių saldumynų tiekėjus, kurie galėtų pasiūlyti kaip tik tai, ko Jūs ieškote – juk jų pasirinkimas yra tikrai gausus? Į visus klausimus atsakysime šiame straipsnyje.
 
 
 

Svarbu turėti aiškią šventės viziją

Dar prieš rinkdamiesi konditerinius gaminius, jaunieji jau turėtų turėti aiškią viziją, kaip atrodys jų šventė ir, žinoma, saldus stalas. Vestuviupartneris.lt kalbinta „Rugiru desertai“ konditerė Rugilė Šapkutė papasakojo, kad prieš renkantis vestuvinius saldumynus reikėtų žinoti, kiek žmonių dalyvaus šventėje, kokia bus jos tema, kokios bus naudojamos dekoracijos ir spalvos. Anot jos, šiuo metu vestuvėse ypač populiari yra „rustic“ tema, o tortai dekoruojami gyvomis gėlėmis ar uogomis. Be to, konditerė atskleidė, kad labai dažnai užsisakomi „nuogi tortai“ (t.y. tortai, kurių paviršius nėra padengtas cukrine mase ar kremu) bei netolygiai kremu ištepti tortai. Tačiau ant saldaus stalo puikuojasi ne tik tortas – šalia jo patiekiama ir daug kitų saldumynų. Pavyzdžiui, šiuo metu labai mėgstama spalva ir dekoracijomis tarpusavyje derančių torto ir pyragaičių kompozicija. Taip pat, be tortų, dažnai užsisakomi ir keksiukai, desertai indeliuose, prancūziški skanumynai „Macarons“, morengai ant pagaliukų arba vadinamieji „Cace pops“ bei zefyriukai. Visi šie saldumynai gali būti pritaikyti prie šventės temos ir žaismingai išdėstyti ant saldaus stalo – kad viliotų ir kviestų šventės dalyvius pasmaližiauti.
 
 
Nuotraukos: Rugiru desertai
 

Kiek ir kokių skonių saldumynų reikia saldžiam stalui?

Anot „Pastry.lt“ konditerės Daivos Mikšiūnienės, minimalus vienam žmogui skirtas torto kiekis turėtų būti 150-200 gramų. Na ir, žinoma, reikėtų pasirūpinti, kad pasmaližiauti galėtų ir svečiai mėgstantys labai saldų maistą ir pirmenybę teikiantys gaiviems desertams. Pavyzdžiui, jei pasirinkote šokoladinį tortą, reikėtų rinktis gaivesnius pyragaičius. Kitų saldumynų siūloma užsisakyti tiek, kad kiekvienam žmogui tektų bent po 50-80 gramų. Dažniausiai jaunavedžiams siūloma užsisakyti 2-3 rūšių pyragaičių, o jei tortas yra daugiau nei vieno aukšto, kiekvienas jų turėtų taip pat būti skirtingas – taip visi svečiai galės surasti tai, kas jiems labiausiai patinka.
 
 
Nuotraukos: Pastry.lt

Išsirinkti vestuvinius saldumynus ir jų tiekėjus gali padėti saldumynų degustacijos

Galima teigti, kad geriausias būdas išsirinkti vestuvinių saldumynų tiekėjus yra paragauti jų siūlomų gaminių ir nuspręsti, ar jų skonis atitinka Jūsų lūkesčius. Tam kai kurie tiekėjai vykdo saldumynų degustacijas. Degustacijos gali vykti vieną ar kelis kartus per metus. Štai konditerinius gaminius tiekianti įmonė „Rugiru desertai“ tokias degustacijas vykdo kiekvieną mėnesį. Numatytą dieną paruošiami įmonės siūlomų desertų rinkiniai, kuriuos galima atsiimti iš anksto užsiregistravus telefonu ar elektroniniu paštu. Rinkiniai yra sudaromi iš „Rugiru desertai“ katalogo, pavyzdžiui praėjusį mėnesį į rinkinį įėjo 5 skirtingo skonio torto gabaliukai, 5 skirtingų skonių keksiukai su įdaru, 4 skirtingų skonių zefyrai, 1 morenginė rožė bei 2 skirtingi desertai indeliuose. Taigi, paragavę įvairių rūšių desertų, jaunieji gali nuspręsti, kuris skonis jiems labiausiai patinka ir, jei produktų kokybė juos tenkina, užsisakyti gaminius.
 
 
Nuotrauka: Rugiru desertai  
                                                      
„Pastry.lt“ konditerė D. Mikšiūnienė portalui vestuviupartneris.lt atskleidė, kad didelių degustacijų neorganizuoja, nes dirba tik viena. Anot jos, gaminti įvairių rūšių gaminius degustacijoms jai vienai būtų per sunku ir užimtų daug laiko. Tačiau, jei jaunieji nori paragauti konditerės gaminių – tai tikrai įmanoma. Būsimus jaunavedžius D. Mikšiūnienė mielai pakviečia pokalbiui ir pavaišina savo gamybos pyragaičiais. „Pastry.lt“ konditerė teigia, kad gera šeimininkė puikiai gamina visus patiekalus, tad paragavę pyragėlių jaunieji gali susidaryti nuomonę apie visą gaminamą produkciją – taip užmezgami pasitikėjimo ryšiai tarp tiekėjo ir klientų. Na, o jei konditerės gaminių kokybė tenkina, jaunavedžiai gali pateikti savo pageidavimus.
 
Nuotrauka: Pastry.lt
 
Taigi, saldus stalas yra būtinas vestuvių šventės elementas, tad reikia gerai apgalvoti, kokius ar kokių skonių saldumynus ketinate pasirinkti. Juk pjaudami pirmąjį savo šeimyninį torto gabalėlį, norite būti tikri, kad jis bus toks tobulas, kaip ir kiekviena ateityje kartu praleista diena?
 
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Vestuvių saldėsiai: nuo tvirtų pozicijų neapleidžiančio torto iki ledinukų

Vestuvių saldėsiai: nuo tvirtų pozicijų neapleidžiančio torto iki ledinukų

Kiek reikia saldumynų saldžiajam stalui?

Kiek reikia saldumynų saldžiajam stalui?

Madingas 2017 m. vestuvinis tortas

Madingas 2017 m. vestuvinis tortas

Banner