Banner

Kas nutinka kai kalbi, o tavęs negirdi

Kas nutinka kai kalbi, o tavęs negirdi
Labai dažnai nutinka taip, kad žmonės kalbasi, bet kitas žmogus jo negirdi. Ir tai gali būti žmona, draugė, draugas, vyras, vaikai, tėvai, draugai Ar buvo jums taip, kad kažką pasakojat ir pastebite, kad jūsų negirdi ar pakeičia temą ir pradeda kalbėti apie kitką?
 

 

 
Būdami susirinkime, susitikime kur didesnis susibūrimas, turbūt kartai tenka pasijusti kaip turguje – kalba visi, bet niekas vienas kito negirdi ką sako, o pagauna tik kažkokią mintį ir pradeda kalbėti patys, pasakoti savo patirtį, patirtį kaimynų, ką perskaitė žiniasklaidoje tuo tarpu kitas jau galvoja apie savąją patirtį ir ką nori pasakyti ir tavęs jau nebeklauso niekas.
 
Dauguma pardavėjų negirdi, ką jiems sako klientas, todėl labai svarbu, jį išklausyti iki galo, tik tada galima sužinoti ko jam reikia, kas jam „skauda“, ką galima pasiūlyti, kuo padėti. O ne viską susakyti, sukišti, surašyti ir gauti : „Ne, ačiū nereikia“. O tada prasideda analizės, nes nesuprantame kokia priežastis, nes nieko nenupirko, o juk nieko nepraleidome, išaiškinome ir dar tokia gera prekė ar paslauga! O priežastis paprasta, tiesiog praleidome – praleidome šansą ir neleidome klientui pasakyti ko jam reikia, ar ko nori; o pardavėjas praleido šansą tiesiog išgirsti, (dažniausiai klientas pasako ko jam reikia ar nereikia, kas domina) – bet pardavėjas to negirdi, nes būna užimtas savimi. Pvz.: pasiūlymas, paslauga žinute ar el paštu. Ilgi rašinėliai, kurių niekas neperskaito iki galo, nes pakanka tik pirmo sakinio ar kelių žodžių. Arba skambutis su TV paketo siūlymu, visų turimų pasiūlymų išpyškinimas vienu vos ne ūpu, ir po 5 min pokalbio kliento atsakymas: „Ačiū. Ne“ . Mokykitės kalbėti, klausyti, išgirskite ir būsite išgirsti.
 
Labai skaudu būna, kuomet vaiko, o ir taip pat jau suaugusiojo vaiko, negirdi tėvai. Kuomet nori papasakoti, o jie vaiką nukerta viduryje sakinio ir pradeda pamokslauti, mokyti, ar sakyti taip „kaip turi būti“, arba pradeda kalbėti savo tema, kuri jiems aktualesnė, nes jie net nesusimąsto, kaip tuo metu svarbu vaikui, kad jis būtų išgirstas. Dažniausiai tokie vaikai užsisklendžia ir ieško kas juo išgirs kitur: draugų rate, mokykloje, internete. Pabandykite sąmoningai pastebėti save, pagaukite save, kuomet vaikas kažką pasakos, o jūs klaidžiosite savo mintyse, darbuose, planuose ir tik sakysite, gerai, negerai, pakalbėsime vakare, pakalbėsime kada tėvas ar mama bus… Girdėta, būta tokioje situacijoje? O ką jeigu tą minutę, kuomet jūsų vaikas jumis pasitikėdamas atėjo papasakoti – padėsite į stalčių visas savo mintis, tiesiai žiūrėsite jam į akis, klausysitės, patarsite ir tokiu būdu paremsite, palaikysite savo vaiką, kuris jaus užnugarį ir žinos pas ką eiti patarimo, kai ištiks bėda. Ir tik nenustebkite, kuomet norėsite klausytis vaiko, o jums jis nieko nesakys. Nes prieš tai vaikas bandė daugybę kartų kalbėtis, bet jis matė, kad buvo tik girdimas, o ne išgirstas.
 

 

Dažna pora skundžiasi, kad jų vyras ar žmona jų negirdi. Tai tokie santykių laipteliai vedantys į rūsį. Negirdėjimas ką sako partneris, santykiuose tai yra žingsnis atgal. Turbūt teko susidurti su situacija, kuomet pasakoji ir ypatingai atkreipi dėmesį į tai, kad tavęs negirdi tada, kai tau labai svarbu ką tu pasakoji, ar tau svarbi ta pasakojama žinia ar įvykis, kai tu nori būti išgirstas, kai tau tai net gyvybiškai yra svarbu, o tavęs tuo tarpu negirdi. Ir tavo pasakojimą nutraukia, arba pradeda kalbėti visai kita tema. Čia būtent ta situacija, kuomet vienas iš partnerių kalba, o kitas sako taip, ne, gerai. Ir tada kuriami anekdotai, kuomet moteris kalbėdama su ją nesiklausančiu vyrų, gali pasakyti, kad rytoj jau sutarta skristi į mėnulį ir reikia pasiimti žoliapjovę, vyras atsako – gerai. Girdėkite savo partnerius, jie yra patys svarbiausi. Arba nenustebkite, jeigu vieną dieną, vienas iš partnerių ateis ir pasakys, kad nori nutraukti santykius ir kita pusė net nesupras kodėl.
  
Na ir žinoma, svarbu netapti tuo, kuris nesiklauso, kuris negirdi, kuris nutraukia viduryje sakinio. Netapkite tuo, kuris įsivaizduoja viską žinantis ir visur galintis pritaikyti savo patirtį. Protingi žmonės daug klausosi, o mažai kalba, bet viską girdi. Nepertraukinėkite, kuomet kalba kitas žmogus, galite nustebti kokios naudingos informacijos jis gali pasakyti, kokių patarimų, ar įžvalgų įnešti. Bet jeigu pertrauksite, jis gali tiesiog nutilti.
 
Vaikai nutyla, nes nekalba su tėvais, o tėvai kaltina vaiką koks jis nekalbus ir užsidaręs, kas jam negerai. Kaip manote, kas atsakingas už tai?
Sutuoktinis nutyla – kuomet kita pusė visada būna paskendusi tik savo reikaluose, negirdi kas sakoma, nesikalba ir nesiklauso o tik imituoja kad girdi. To pasekoje gali būti diena, kuomet išgirs – mes skiriamės ir nesupras kodėl, juk viskas pas mus „gerai“.
Draugai nutyla ir mažiau nori susitikti, kažkur kviesti, nes jiems tampa nebeįdomu girdėti tik tave.
 
Mokėkime klausytis, o jeigu to nemokame – pradėkime mokytis. Pamatysite kiek kelių jums gali atsiverti, kiek pažinčių galite pritraukti, kaip stipriai pagerinti tarpusavio santykius.
 
 
Šaltinis Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Baimės, valdančios mūsų gyvenimus

Baimės, valdančios mūsų gyvenimus

Kodėl santykiai tarp dviejų žmonių išyra arba kaip iš „mes“ tampama „aš“

Kodėl santykiai tarp dviejų žmonių išyra arba kaip iš „mes“ tampama „aš“

Kaip nugalėti stresą vestuvių dieną?

Kaip nugalėti stresą vestuvių dieną?

Banner