Banner

Kodėl santykiai tarp dviejų žmonių išyra arba kaip iš „mes“ tampama „aš“

Kodėl santykiai tarp dviejų žmonių išyra arba kaip iš „mes“ tampama „aš“
Bendraudami mes kuriame santykius: darbinius, verslo, draugystės, meilės. Mums yra be galo svarbu, kad santykiai būtų geri, ilgalaikiai, todėl mes pradedame būti nepatenkinti, suirzę ir nelaimingi, kuomet darbe nerandame draugų, mylimasis ar mylimoji nesupranta, neišgirsta, ir taip pamažu pradeda irti draugystė, santykiai, šeima…

 

 
 
Priežasčių yra daugybė, tačiau dažniausiai yra įvardijamos nesutarimo priežastys:
1. Išblėsta arba sumažėja partnerio (-ės) patrauklumas.
2. Išryškėja trūkumai, kurių anksčiau nepastebėdavo.
3. Nesugebama susitarti, nusileisti, rasti kompromisą.
4. Atsiranda daug kritikos vienas kitam, elgesiui, veiksmams.
5. Atsiranda reikalavimai: intymumui, maisto gaminimui, buities tvarkymui.
6. Partneriai nepatenkina vienas kito poreikių.
7. Išryškėja nuoskaudos ir nepateisinti lūkesčiai.
 
Kas nutinka šiems žmonėms ir kaip jie elgiasi kuomet santykiai pradeda byrėti?
1. Kartais, vienas iš partnerių bando pasikeisti, taisyti santykius, prisitaikyti prie kito partnerio, pataikauti, nusileisti, kartais net nusižeminti.
2. Kartais, vienas iš partnerių reikalauja, kad pasikeistų kitas, skatina partnerį keistis.
3. Kartais atidėliojama ir laukiama tarsi viskas savaime turėtų susitvarkyti.
4. Kartais nutraukiamas artimas ryšys, kuomet partneriai šalinasi, vengia vienas kito, tiesiog laukia, kada ateis tas baigties laikas pats.
5. Kartais yra naudojama agresija, grasinimai, nutraukiami santykiai net panaudojus prievartą.
 
 
Ar santykiai iširs, ar atras partneriai tarpusavio supratimą ir susitarimą lemia, tik kiek stiprus yra tarpusavio ryšys. O ir santykius pagerinti gali tik abu, to trokštantys partneriai. Vienas, kad kiek pastangų dėtų, teigiamo rezultato nepasieks. Ir sąmoningas, taikus išsiskyrimas ir santykių nutraukimas, palieka gražius draugiškus ir ilgalaikius ryšius.

Kitas svarbus aspektas, jeigu santykiams užbaigti trukdo žmogaus pasirinkimo galimybės. Kartais žmonės lieka nelaimingi santykiuose, santuokoje, nes nemato kitos išeities: kur išeiti, kaip pragyventi. Kuo labiau partneris santykiuose yra priklausomas nuo kito partnerio, tuo sudėtingiau yra nutraukti santykius, tuo mažiau motyvacijos lieka kažką keisti.
 
Santykiai neišyra staiga ir be priežasties. Tai yra ilgalaikis procesas, kuris tęsiasi arba labai ilgai, arba labai trumpai. Mokslininkai kalba apie kelias stadijas, su kuriomis susiduria partneriai. Tai:
1. Kuomet išryškinami tarpusavio skirtumai. Šią stadiją galima atpažinti, nes tarp partnerių nuolatos vyksta: barniai, kritikavimas, nesutariama su kito nuomone. Dažniausiai žodis „mes“ tampa „aš“.
2. Kuomet vienas nuo kito partneriai atsiriboja. Pvz.: „Keičiam temą“, „Apie tai pasikalbėsime kitą kartą“, „Neverta apie tai kalbėti“ ir pan.
3. Kuomet partneriai sustingsta, bendravimas kelia įtampą, buvimas kartu kelia nepatogumą, pokalbiai tampa būtinumu grįsti ir pakankamai nemalonūs ir nelaukiami.
4. Kuomet vengia vieni kitus. Rečiau susitinka, stengiasi kuo rečiau matytis.
5. Kuomet išsiskiria. Tiesiog, kai nutaria nutraukti santykius.
 
Kuomet santykiai išyra taikiai, gyvenimas eina sava vaga, atsiranda nauji poreikiai, tikslai. Tačiau kartais išsiskyrimas palieka labai gilias žaizdas, nuoskaudas, kurios kartais pereina į psichologinę krizę. Kiekviena netektis, taip pat ir išsiskyrimas priskiriamas netekčiai ir palieka savo randą. Svarbu, kad ši krizė neužsitęstų ir netaptų psichologine problema.
 
 
Prengta pgl. „Bendravimo psichologija“, (2007, Kaunas)
Nuotraukos JSfoto.lt
Šaltinis Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Vedybų sutartis

Vedybų sutartis

Kaip žmonos pagalba uždirbti milijoną!

Kaip žmonos pagalba uždirbti milijoną!

Banner