Banner

3 žingsniai, kaip atsirinkti tinkamą sužadėtinį. I dalis

3 žingsniai, kaip atsirinkti tinkamą sužadėtinį. I dalis
 

Vedybos – svarbiausias žmogaus gyvenime sprendimas, nulemsiantis tolimesnį žmogaus gyvenimą. Tad kaip surasti ir kaip atsirinkti tinkamą partnerį?  Kokie požymiai gali parodyti, ar tai mano žmogus? Apie tai aspektus, kurie nulemia dviejų žmonių suderinamumą pasakoja šeimos konsultantas, psichologas ir šeimų išsaugojimo specialistas Mykolas Truncė pirmajame straipsnių serijos straipsnyje „Meilė, Aistra ir Praregėjimas“.
 
 

Santykių pradžia ir meilė


Santykių pradžioje, kai pajaučiame vienas kitam simpatiją, gimsta noras vėl ir vėl pamatyti vienas kitą. Jei susiklosto palankios aplinkybės ir santykiai gilėja, mūsų širdyje užgimsta Meilė. Meilė, tai žmogaus pakylėta būsena, galvojimas, svajojimas, pozityvūs jausmai antrai pusei, teigiamos emocijos, troškimas būti kartu, pasitenkinimo, gerumo, laimingumo jausmai. Meilė pasireiškia smarkiu potraukiu artumu, prieraišumu, draugyste, didele aistra, intymumu, nusiteikimu pasitarnauti ar net pasiaukoti dėl mylimojo/mylimosios. Įsimylėjimą galima apibudinti, kaip pasinėrimą į pozityvios, artimos, jaudinančios ir vibruojančios energijos vandenyną, kai viskas aplink išblanksta, išnyksta ir tu esi tik su savo mylimuoju/mylimąja. Laikas, erdvė ir supantys daiktai tarsi išnyksta ar pasitraukia į pakraščius, kad galėtum būti su tuo jausmu, su tuo mylimuoju/mylimąja. Kyla nenumaldomas noras būti kartu. Kartu vaikščioti, kartu darbuotis, kartu ilsėtis.
 
 
Stiprios emocijos, siaučiančios po kūną sukelia hormonų audrą, kuri užlieja visą kūną ir užgimsta aistra – labai stiprus noras susilieti į vieną.  Aistra auga ir stiprėja.  Priklausomai nuo palankių ar nepalankių aplinkybių, aistra gali užaugti labai didelė. Noras būti kartu gimdo pasitikėjimą. Pasitikėjimas sudaro galimybę suartėti, apsinuoginti prieš kitą, atsiverti, atsiduoti, susilieti ir pasinerti į aistros audrą. Šioje įsimylėjimo stadijoje įsimylėjėliai paprastai pradeda intymius santykius. Jei tai jaunuolių pirmieji, audringi  intymūs ir ilgesnį laiką trunkantys santykiai, tai jie dar labiau įsirėžia širdyje, dar labiau susieja du jaunus žmones. Seksualinis ryšys dar labiau suartina, susieja ir apjungia jaunuolius ir jie jaučiasi tartum devintame danguje.  Buvimas kartu jiems suteikia dangišką palaimą.
 


Aistros atslūgimas ir „praregėjimas“


Laikas eina ir aistra pradeda slūgti, o noras būti kartu, mažėti. Atsiranda nepalankios aplinkybės, sukuriančios naujus iššūkius jaunuoliams ir prasideda jų santykių išbandymas. Vienas arba abu jaunuoliai tarsi iš naujo atranda žemę, materialų pasaulį, kuris buvo kuriam laikui pranykęs ir jiems neegzistavo.  Šiuo metu, kai geidulys patenkintas ir aistra jau beveik nuslūgusi, jaunuoliai suvokia, kad gyventi reikia realiame pasaulyje.  Jie pradeda elgtis taip, kaip yra įpratę, bet jau nebe taip, kaip santykių pradžioje. Jaunuoliai tarsi „praregi“.  Šiuo laikotarpiu jie pradeda pastebėti tai, ko nematė anksčiau.  Iškyla klausimas: Ar tai tas pats žmogus, kurį aš myliu? Gal jį kas pakeitė? O gal aš kažko nematau, nesuprantu?
Laikas eina ir tu vėl ir vėl įsitikini, kad tai, ką tu dabar pamatei yra realybė.  Tačiau tu vis tiek nenori su tuo sutikti ir viską neigi pats/pati sau.  Kitų pastabas ir perspėjimus tu ignoruoji – tai, ką jūs šnekate yra netiesa. Jūs jo/jos nepažįstate taip gerai, kaip aš jį/ją pažįstu. Galvoja klaidžioje Abejonės, o širdyje įsikuria Viltis.
 
 
Straipsnį parengė: Mykolas Truncė. Konsultantas, psichologas, šeimų išsaugojimo specialistas (www.tobulinu.lt)
Nuotraukos: Freepik.com
Šaltinis Vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Tobulos vestuvių nuotraukos – laimingų jaunavedžių atspindys!

Tobulos vestuvių nuotraukos – laimingų jaunavedžių atspindys!

Kaip bendrauti su vestuvinių paslaugų teikėjais, kad jie pateisintų Jūsų lūkesčius?

Kaip bendrauti su vestuvinių paslaugų teikėjais, kad jie pateisintų Jūsų lūkesčius?

Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Banner