Banner

Originalios idėjos Jūsų mergvakariui – nuo dekoracijų iki pramogų

Originalios idėjos Jūsų mergvakariui – nuo dekoracijų iki pramogų
Mergvakaris yra puiki proga jaunajai atsisveikinti su vienišės gyvenimu ir kartu su savo geriausiomis draugėmis atšvęsti naują gyvenimo etapą. Nors seniau daugelis merginų šią dieną įsivaizduodavo kaip staigmenų kupiną vakarėlį su garsia muzika, šokiais, gėrimais ar net striptizo šokėjais – šiandien toks šventimas pasitaiko jau gana retai. Galima teigti, kad ši atsisveikinimo su nerūpestinga jaunyste šventė tapo daug sentimentalesnė ir dvasingesnė – vietoj baro ar triukšmingo naktinio klubo vis dažniau pasirenkamos kūrybinės pramogos, dvasinio tobulėjimo seansai ar atsipalaidavimas SPA kompleksuose. Tačiau, žinoma, viskas priklauso nuo nuotakos ir jos draugių entuziazmo ir poreikių.
 
 
Tikriausiai jau žinote, kad populiariausiomis mergvakarių temomis galima nominuoti velniukes, policininkes bei seseles. Tačiau šiandien daugelis merginų arba visiškai atsisako temos arba pritaiko ją prie mergvakario užsiėmimų. Pavyzdžiui, jei ketinate šaudyti iš lanko – Jums puikiai tinkanti tema bus indėnai. Jei Jūsų planuose yra pasiplaukiojimas jachta, šventei žaismingumo suteiksite persirengusios jūreivėmis. Na, o pasipuošusios rytietišku garderobu galėsite mėgautis arbatos gėrimo ritualais. Nors tema ir nėra būtinas elementas, ji gali tapti kelrode žvaigžde, kuri Jums padės išsirinkti mergvakario atributiką, sukurti scenarijų, sugalvoti žaidimus, dovanėles ar net sukurti mergvakario priesaiką nuotakai. Toms, kurios nenori banalios šventės, išrinkome keletą originalių mergvakario temų:
 

Mergvakario tema - bohemiškas mergvakaris

Labiausiai tinka švęsti gamtoje: prie ežero ar upės, miške ar pievoje. Dekoracijoms labai tiks lauko gėles, sapnų gaudyklės, pūkuočiai, tulio šydai ar užuolaidos, hamakai, pagalvėlės ar sėdmaišiai. Taip pat neatsiejama bohemiško stiliaus dalis yra įvairiausi margi raštai, kuriais gali būti puoštos servetėlės, pledai ar staltiesės. Apšvietimui galite naudoti daug lempučių girliandų, žvakes ar fakelus.
 
Mergvakario apranga  ir  šukuosena. Aprangoje taip pat turėtų dominuoti margi raštai, o rūbai turėtų būti laisvi ir nevaržantys judesių. Na, o šukuosenai labai tiks laisvos garbanos puoštos lauko gėlėmis ar jų vainikais.
Mergvakario pramogos. Veiklos tinkančios bohemiškam mergvakariui – kinas po atviru dangumi, fotosesija gamtoje, papuošalų ar kosmetikos gamyba, tapyba, dekupažas bei arbatos ceremonija.
 
 

 

Mergvakario tema - rytietiškas mergvakaris

Rytietiškam mergvakariui galite pasirinkti vieną iš šių krypčių: kinišką mergvakarį, arabišką mergvakarį, indišką mergvakarį ar japonišką (geišų) mergvakarį. Kiniško ir japoniško mergvakario vietą galima dekoruoti popieriniais žibintais, rytietiškais skėčiais, vėduoklėmis, kaspinais, o arabiškam ar indiškam mergvakariui puikiai tiks įvairūs raštuoti kilimėliai ar skarelės su kutais. 

Mergvakario apranga ir šukuosena. Kiekvienai iš šių temų galima priskirti ir atitinkamą aprangą – azijietiškai temai labai tiks kimono suknelės, na o arabiškai ir indiškai temoms galima naudoti įvairias spalvotas skareles, ilgus sijonus, trumpas, pilvuką atidengiančias palaidinukes, išsiuvinėtas karoliukais. Azijietiškam mergvakariui puikiai tiks aukštai surišto kuodo šukuosena perverta pagaliukais, o arabiškam ar  indiškam mergvakariui – paleistos garbanos pridengtos spalvinga skarele.

 

Mergvakario tema - tradicinis lietuviškas mergvakaris

Tai mergvakaris paremtas lietuviškomis tradicijomis. Reikalinga atributika – tautiniai rūbai, rūtos šakelės, gintaro karoliai, lietuvių liaudies instrumentai, verpimo ratelis.

Mergvakario apranga ir šukuosena. Labiausiai tinkanti apranga šiai tema, be abejonės, yra tautinis kostiumas. Lietuvaitės gali didžiuotis nuostabiu, spalvingu tautiniu kostiumu – tad kodėl gi nepasipuošus juo ir išlydint savo geriausią bičiulę į vedybinio gyvenimo kelionę? Na o palaidų plaukų ar į kasas supintų  plaukų šukuoseną puikiai papuoš iš gėlių nupintas vainikėlis.

Mergvakario pramogos. Šio mergvakario metu merginos gali dainuoti liaudies dainas, žaisti liaudiškus žaidimus, šokti, kepti naminę duoną, pinti vainikus, lieti žvakes bei ruošti kraitį nuotakai. Ir, žinoma, tradicinį mergvakarį puikiai papildys lietuvių liaudies patarlės, mįslės ir priežodžiai.

Šios mergvakarių temos ne tik suteikia užuominų kaip apsirengti ir papuošti šventės vietą, bet ir sukuria platų pramogų ir užsiėmimų pasirinkimą. Tad jei jau pasirinkote vieną iš šių temų, būtinai išnaudokite visas jos galimybes – nuo įvaizdžio iki muzikos ar net maisto –  nes tik taip geriau įsijausite į šventės atmosferą ir galėsite pasijausti Jūsų nuosavo moteriško pasaulio šeimininkėmis.

Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 

Atgal
3

  
Susiję straipsniai
XX a. pradžios MERGVAKARIAI

XX a. pradžios MERGVAKARIAI

Kaip sukurti tobulą šventę?

Kaip sukurti tobulą šventę?

Tradicinis vestuvių scenarijus

Tradicinis vestuvių scenarijus

Banner