Banner

Vestuviniai žiedai – ką simbolizuoja jų puošyba?

Vestuviniai žiedai – ką simbolizuoja jų puošyba?
 
Vestuviniai žiedai nuo seno yra laikomi meilės ir ištikimybės simboliais, tačiau mažai kas žino, jog ir ant žiedų pavaizduoti puošybiniai elementai taip pat turi savo simboliką. Taigi, jei norite savo vestuviniams žiedams suteikti ypatingą reikšmę, siūlome Jums pasirinkti vieną iš šių žiedų dekoravimo būdų.
 
 
 
 
DEIMANTAI IR KITI AKMENYS
 
Deimantai yra bene populiariausia žiedų puošybinė detalė. Tad galbūt taip yra ne be priežasties? Pasirodo, deimantai simbolizuoja tyrumą, šventumą, tvirtumą ir pastovumą. Būtent to savo šeimai ir linki daugelis būsimų jaunavedžių! Tiesa, tam tikrą reikšmę gali turėti ir unikalus deimantų išdėstymas. Pavyzdžiui, deimantai ant žiedo išdėstyti banguotomis linijomis simbolizuoja galią tvirtybę ir jėgą, o Jėzaus žuvies formos išdėstymas rodo atsidavimą santuokai ir Dievui.
 
Ypatingas reikšmes atskleidžia ir kiti vestuviniuose žieduose komponuojami akmenys – pavyzdžiui, rubinas simbolizuoja valdžią, jėgą ir orumą, safyras – tiesą, o smaragdas, manoma, atneša žmogui daugiau išminties. Na ir galiausiai mūsų protėvių labai vertintas gintaras simbolizuoja laimę ir sveikatą, kurios tikrai nenorėtų pritrūkti nei viena šeima.
 
 
PRASMINGI SKAIČIAI
 
Kartais tam tikras deimantų skaičius vestuviniuose žieduose komponuojamas ne vien dėl grožio, bet ir todėl nes jie įprasmina jauniesiems svarbų skaičių – pavyzdžiui kartu praleistus metus, dieną kai jie susipažino ar pan.
 
Be to, tam tikras deimantų skaičius taip pat gali turėti savo simboliką. Trys deimantai gali reikšti gimimą, gyvenimą ir mirtį arba praeitį, dabartį ir ateitį bei vyrą, moterį ir vaiką. Na, o dvylika deimantų yra laikoma sėkmės simboliu, mat skaičius dvylika yra laikomas švento tikėjimo skaičiumi.
 
 
DAŽNIAUSI VESTUVINIUOSE ŽIEDUOSE SUTINKAMI SIMBOLIAI
 
Šiuo metu ypač populiaru vestuviniuose žieduose naudoti karūnos simbolį, kuris simbolizuoja valdžią ir galią. Tikriausiai akivaizdu, jog širdies simbolis ant žiedų yra jaunųjų meilės simbolis. Dažnai jaunieji ant kiekvieno žiedo išsigraviruoja po pusę širdies, jog šis simbolis matytųsi tik žiedams susijungus. Tą pačią reikšmę turi ir širdies ritmo simbolis – jis byloja „mano širdis plaka dėl tavęs“. Ant žiedų įkomponuoti balandžiai simbolizuoja mylimųjų laimę, atsidavimą ir darnius santykius. Begalybės ženklas rodo jaunavedžių atsidavimą vienas kitam ir amžinos meilės pažadą. Bičių korio simbolis reiškia gyvybę ir išmintį. Pirštų antspaudais puošti vestuviniai žiedai simbolizuoja jaunavedžių prisirišimą vienas prie kito ir leidžia jausti mylimojo buvimą šalia, kad ir kaip toli jis būtų. Na, o šiandien vis populiarėjantis dopamino simbolis ant vestuvinių žiedų simbolizuoja laimę.
 
 
 
NETRADICINĖ ŽIEDŲ PUOŠYBA
 
Kūrybingi jaunavedžiai patys ieško tam tikrų unikalių simbolių, apibūdinančių jų jausmus ir suteikiančių žiedams išskirtinumo. Pavyzdžiui, dažnai pasirenkami tam tikri senoviniai rašmenys, hieroglifai ar ornamentai, kuriais išgraviruojamas vestuvinių žiedų paviršius ar net vidus. Netradicinei žiedų puošybai galima priskirti ir įvairias formules, skaičiuose užšifruotas žinutes, šeimos herbus, tautinius ornamentus ir pan. Taip jaunieji susikuria individualius žiedus, kurių ypatinga reikšmė yra žinoma tik jiems vieniems.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Profesionalus juvelyras pataria, kaip prižiūrėti vestuvinius žiedus

Profesionalus juvelyras pataria, kaip prižiūrėti vestuvinius žiedus

Kokie skirtumai ir ką žinoti: juvelyras ir juvelyrikos parduotuvė

Kokie skirtumai ir ką žinoti: juvelyras ir juvelyrikos parduotuvė

Juvelyrai siūlo žiedus užsisakyti nuotoliniu būdu

Juvelyrai siūlo žiedus užsisakyti nuotoliniu būdu

Banner