Banner

Patarimai, kaip susodinti svečius vestuvėse

Patarimai, kaip susodinti svečius vestuvėse
Kuomet gaunate informaciją, kas dalyvaus šventėje ir kas ne, laikas nuspręsti, kaip visi šie žmonės turėtų susėsti Jūsų pasirinktoje šventės vietoje. Dažnai porai tai tampa tikrų tikriausiu galvosūkiu, kadangi nesinori nė vieno svečio nuskriausti, pasodinant jį prie žmonių, su kuriais neturės visiškai jokios bendros kalbos. Atsižvelgdami į tai, šiame straipsnyje pateiksime 7 pagrindinius patarimus, kurie tikrai palengvins visą minėtą procesą.
 
 
Nuspręskite, kokios formos stalų norėtumėte
Pirmiausia, ką reikėtų padaryti prieš pradedant galvoti apie svečių susodinimą — nuspręsti, kokios formos stalų norėtumėte ir kaip jie turėtų būti išdėstyti pasirinktoje vestuvių vietoje. Priklausomai nuo to, galėsite aiškiau suprasti, kiek svečių galės sėdėti prie vieno stalo. Įprastai yra trys stalų pasirinkimai: apvalūs, ovalūs, stačiakampiai ir kvadratiniai. Kiekvienas pasirinkimas gali turėti savų pliusų. Pavyzdžiui, stačiakampiai stalai talpina daugiau žmonių, todėl jie efektyviau išnaudoja erdvę. Visgi, pastaruoju metu daugiau jaunavedžių renkasi apvalius stalus, kurie atrodo itin gražiai, o taip pat dažnai yra ir patogesnis variantas svečiams, kadangi taip jie turi daugiau vietos kojoms.
 
 
Pagalvokite, kur norėtumėte pasodinti savo tėvus
Jei nuspręsite pasirinkti atskirus stalus, tėvus galite sodinti arba šalia savęs, arba prie atskiro stalo, kur taip pat sėdėtų Jūsų broliai, seserys, seneliai, dėdės ir tetos. Tai suteikia galimybę jaunojo ir jaunosios artimiausiems žmonėms geriau susipažinti, pabendrauti ir kartu pasimėgauti tokia nuostabia švente. Gi ne paslaptis, jog tėvams ši diena taip pat be galo svarbi ir džiuginanti! Žinoma, viskas gali būti kiek komplikuočiau, jei tėvai yra išsiskyrę ir nesutaria taip gerai, kaip norėtumėte. Tokiu atveju yra patariama tėvus sodinti prie atskirų stalų, vienodu atstumu nutolusių nuo Jūsų — taip nė vienas nepasijaus užmirštas ar mažiau mylimas. Taip pat galite apsvarstyti ir kitą variantą — sodinti tėvus prie vieno ilgesnio stačiakampio stalo, tačiau priešinguose galuose tam, kad jie turėtų kuo mažiau kontakto. Kad ir kaip nuspręstumėte padaryti, per daug nesijaudinkite, kadangi didelė tikimybė, jog tėvai pasistengs visas nuoskaudas palikti užnugaryje, kadangi supras, jog ši diena Jums be galo svarbi ir tokia vienintelė.
 
Suskirstykite svečius pagal grupes
Kai jau žinote, kas tiksliai dalyvaus Jūsų vestuvėse, galite pabandyti suskirstyti svečius į atskiras grupes. Jos gali būti įvairios: giminės, kolegos, mokyklos ar universiteto draugai. Svarbiausia, jog svečiai, sėdintys šalia, bent kiek pažinotų vienas kitą ar turėtų bendrus interesus, apie kuriuos galėtų pasikalbėti. Be to, svečius galite suskirstyti ir pagal amžių. Pasistenkite, jog svečiai galėtų jaustis patogiai, net jei ir sėdėtų šalia nepažįstamų žmonių. Svarbiausia, jog kartu nesodintumėte tų žmonių, kurių nuomonės tam tikromis temomis visiškai išsiskiria arba kurie turi bendrą praeitį, kurią norėtų užmiršti.
 
Atsižvelkite į šventės vietą
Dar vienas naudingas patarimas — atsižvelkite į šventės vietą. Tai labai svarbu dėl to, kad galėtumėte savo pačius artimiausius žmones pasodinti taip, jog jie geriausiai matytų tiek Jus, tiek ir sceną, kurioje vyks veiksmas. Negana to, vyresniems svečiams galite paskirti vietas kiek toliau nuo garso aparatūros, mikrofonų — taip jie galės tarpusavyje lengviau bendrauti, nepatirs diskomforto. Tuo tarpu, jaunesnius svečius sodinkite arčiau šokių aikštelės, kadangi tokiu būdu jiems bus daug paprasčiau judėti.
 
 
Nusipieškite sėdėjimo planą
Tam, kad viską galėtumėte įsivaizduoti kuo geriau, nusipieškite sėdėjimo planą. Svarbu ne tik tai, kur bus kiekvieno svečio vieta, bet ir tai, kaip bus išdėstyti stalai erdvėje. Pagal tai, kokių išmatavimų stalus pasirinksite, pasitikslinkite, ar jie tilps stovėti lygiagrečiai vienas kitam ar reikės juos statyti įstrižai. Visam šiam procesui itin pasitarnauja specialios prezentacinės lentos, nuo kurių lengvai nusivalo markerių žymės. Taip pat praversti gali ir lipnūs lapeliai, ant kurių galėtumėte užrašyti kiekvieno svečio vardą ir tiesiog prilipinti reikiamoje plano vietoje, o prireikus lengvai perkelti kitur.
 
Suteikite svečiams visą informaciją
Jei Jūsų vestuvėse nusimato gana didelis dalyvaujančių žmonių skaičius, būtinai pasirūpinkite papildomais elementais, leisiančiais jiems lengviau surasti savo vietą prie stalo. Vienas pagrindinių ir dažniausiai naudojamų dalykų — vardo kortelės. Pasistenkite, jog vardai jose būtų užrašyti aiškiu, įskaitomu šriftu, kad kiekvienas svečias galėtų nesunkiai susirasti savąją vietą. Be viso to, galite pasirūpinti ir gražiai atspausdintu sėdėjimo planu. Įprastai jis yra kabinamas ant molberto, prie įėjimo. Jo pagalba svečiai susėda itin greitai ir lengvai, nesukeldami nereikalingo sąmyšio.
 
 
Ką daryti, jei visgi nežinote, kaip susodinti svečius?
Jeigu visgi niekaip nepavyksta sugalvoti, kuriuo būdu būtų geriausia susodinti svečius, galite to ir nedaryti. Jei Jums nėra skirtumo, kas sėdės arčiausiai Jūsų, arba jei vestuvėse nedalyvaus žmonės, kurie nesutaria tarpusavyje, tuomet tikrai galite svečiams patiems palikti teisę nuspręsti, kur jie norėtų sėdėti. Tokiu būdu išvengsite galvos skausmo, mąstant, kur ir kieno vieta turėtų būti vakaro metu. Tiesa, reiktų turėti omenyje, jog šis būdas geriausiai veikia tuomet, kai svečių yra ne daugiau nei 40, kadangi priešingu atveju visas susėdimo procesas gali užtrukti ir įnešti šiek tiek papildomo streso.
 
Šaltinis Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Originalios ir unikalios vestuvių idėjos, kurias galėsite pritaikyti savo šventei

Originalios ir unikalios vestuvių idėjos, kurias galėsite pritaikyti savo šventei

Aktualiausios vestuvių tendencijos Lietuvoje 2022 metais

Aktualiausios vestuvių tendencijos Lietuvoje 2022 metais

Į ką būtina atkreipti dėmesį, pasirašant sutartį su paslaugų tiekėjais?

Į ką būtina atkreipti dėmesį, pasirašant sutartį su paslaugų tiekėjais?

Banner