Banner

Vestuvinių suknelių salonai sukilo: pradėjo taikyti „konsultavimo mokestį“

Vestuvinių suknelių salonai sukilo: pradėjo taikyti „konsultavimo mokestį“
Artimiausiu metu kai kuriuose sostinės vestuvinių suknelių nuomos salonuose apsilankiusios būsimosios nuotakos gali būti nemaloniai nustebintos. Vestuviupartneris.lt išsiaiškino, kad nuo lapkričio mėnesio kai kurie salonai pradėjo imti – „konsultavimo-matavimosi“ – mokestį. Kai kurių salonų savininkai teigia, kad mokestis įvestas reaguojant į netinkamą pirkėjų elgesį – esą pulkai merginų ir moterų, besiruošiančių savo svarbiausiai gyvenimo šventei, suknelių matuojasi ne po vieną ar po dvi, jas ištepa, sugadina, o salone išsirinkusios norimą modelį, kreipiasi pas pigesnę siuvėją.
 
 

Nenori dirbti už „ačiū“

 
Paprašyta įvardinti naujojo mokesčio įvedimo priežastis, vieno sostinėje įsikūrusio vestuvinių suknelių salono direktorė Skaistė Bakienė paaiškino, kad tokiu būdu salonas apsisaugo nuo piktybinių klienčių.
 
„Jei mergina ateina rimtai pasiruošusi rinktis vestuvinę suknelę, manau, jai toks konsultavimo mokestis nebus kliūtis. Tokia sąlyga sudarytų problemas nebent toms, kurios ateina į proginių drabužių nuomos salonus pasilinksminti su būriu draugių ir „pavaikyti“ personalą – matuojasi vieną, kitą, trečią, dešimtą drabužį ir vėliau nieko neišsirenka. Vieną šeštadienį turėjome net 10 besimatuojančių merginų, kurių nė viena neužsisakė suknelės. Kodėl? Nes jos pasimatuoja kokybiškas ir brangias sukneles pas mus, o vėliau siunčiasi kopijas iš Kinijos internetu arba eina pas savo siuvėjėles. Tada mūsų indėlis į nuotaką tampa bergždžias. Mums atrodo jau suprantama, kad pas kitus specialistus už „pabandymus“ mokame – mokame už bandomuosius makiažus, šukuosenas, kodėl nesusimokėti simbolinio mokesčio už jums skirtą laiką suknelių salone? Norime apsisaugoti nuo žmonių darbo nuvertinimo, nenorime dirbti „už ačiū“.“– situaciją aiškino S. Bakienė.
 
 
Verslininkė pridūrė, kad į matavimosi mokestį įskaičiuota ir konsultacija salone – kiekvienai atėjusiai būsimai nuotakai darbuotojos skiria bent po valandą laiko, siūlo skirtingus suknelės dizaino modelius, pataria kitais stiliaus ar dekoro klausimais. Ir jeigu suknelė yra išnuomojama, arba perkama, mokestis yra minusuojamas iš suknelės nuomos arba pirkimo sumos. Todėl tokiu atveju, matavimasis ir konsultacija yra visiška nemokama. Vadinamojo „sezono metu“ tokių klienčių gali būti net iki dešimties per dieną.
 

Suknelėms reikalinga ypatinga priežiūra

 
Vestuviupartneris.lt paskambinus į kelis skirtingus sostinės vestuvinių suknelių nuomos salonus ir pasiteiravus apie naujai taikomą matavimosi mokestį, ne visi salonai noriai komentavo naujieną. Didžioji dalis nustebdavo, kad būsimoji „nuotaka“ jau žinojo apie tokį mokestį, kvietė „atvykti pasimatuoti gyvai pasitarti“, tačiau atsirado ir tokių, kurie noriai paaiškino, už ką toks mokestis yra taikomas.
 
„Taip, taikome matavimosi mokestį. Jis yra 10 eurų. Žinoma, jei tik atvyksite pasižiūrėti, tai ne, mokėti nereikės, bet jei norėsite matuotis kelias sukneles – reikės. Juk norėsite, kad tos suknelės būtų baltos, švarios ir tvarkingos, o matuojasi daug merginų. Nemanau, kad tai didelė suma.“ – teigė vieno sostinėje įsikūrusio vestuvinių suknelių salonų atstovas.
 
 
Apie nuomojamoms vestuvinėms suknelėms tenkančią išskirtinę priežiūrą pasakojo ir S. Bakienė: „Mūsų suknelės gaminamos iš prabangių, trapių audinių, jos puoštos mezginiais, nėriniais, lengvais tiuliais. Suknelės matuojamos prigludusios prie kūno ir ne viena mergina ateina bent lengvai pasidažiusi, kurio bent lašas dažnai pasilieka ant baltų suknelių. Juk tokių nenuomosime – joms reikalinga ypatinga priežiūra, „saugus“ valymas. Mūsų suknelės – prabangos prekė, o toks mokestis tik „atsijos“ tą tikslinį klientą, kuriam tikrai reikalinga tokia suknelė.“.
 

Būsimosios nuotakos reaguoja skeptiškai

 
Vestuviupartneris.lt skaitytoja, būsimoji nuotaka Justina, paklausta apie naujovę, patikino, kad toks mokestis jos nestebina: „Puikiai suprantu, kad suknelės tepasi besimatuojant ir kad joms reikalinga nemenka priežiūra, todėl man toks mokestis atrodo normalus. Kiek žinau, Kaune jis jau seniau yra taikomas. Tačiau nesuprantu, kodėl reikėtų pykti, kad matuojamasi daug suknelių. Aš, pavyzdžiui, teku pirmą kartą ir neįsivaizduoju, nei kas man tinka, nei kas patinka. Todėl salonuose, kuriuose lankiausi, užtrukau net daugiau nei valandą. Ir kiekvieną kartą vis kažką naujo surasdavau. Jei atvirai, lig šiol nesu apsisprendusi. Teks eiti matuotis dar kartą.“
 
Kita portalo skaitytoja – vilnietė Agnė – nėra tokios geranoriškos pozicijos. Mergina retoriškai klausia, kuo proginių drabužių matavimasis nuomos salonuose skiriasi nuo tiesiog drabužių matavimosi prabangioje parduotuvėje?
 
„Drabužių parduotuvėse, net ir pačiose prabangiausiose, neprašo susimokėti, kai noriu pasimatuoti paltą ar suknelę, net jei jų kaina ir siekia beveik penkiaženklę sumą. Kodėl turėčiau mokėti salone? Sutinku, kad visur reikia būti mandagiam ir „nešokdinti“ personalo savo pramogai, bet tai tiesiog sveiko proto ir auklėjimo klausimas. O ir nesmerkiu tų, kurios pasimatuoja salone brangų drabužį ir skuba pas siuvėją – kiekvienas verčiasi, kaip moka.“ – dėsto pavasarį tekėsianti mergina.
 
Tačiau nepaisant tokio skepticizmo, kalbinta vestuvinių suknelių salono vadovė tikina piktų komentarų nesibaiminanti – esą prieš kelerius metus didžiajai daliai salonų įvedus sąlygą registruotis matavimuisi iš anksto, taip pat girdėjosi priekaištai, tačiau vėliau klientės teigiamai įvertino tokį sprendimą. Ji mano, kad analogiška situacija susiklostys ir naujojo mokesčio klausimu.
 
 
Nuotraukos: dianasalonas.lt
 
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
Atgal
2

  
Susiję straipsniai

Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų

Banner