Banner

Sprendimai 5 dažniausioms jaunųjų problemoms

Sprendimai 5 dažniausioms jaunųjų problemoms
Kiekvienas iš mūsų esame dalyvavę vestuvėse, apie jas skaitę ar žiūrėję filmuose ir tikrai žinome, kas bei kaip vyksta. Vis dėlto, pradėjus ruoštis savo svajonių šventei jauniesiems visada kyla klausimų. Tad kokios yra dažniausios jaunuosius neraminančios vestuvių dienos problemos, apie kurias diskutuojama nuotakų facebook grupėse, ir kokie jų sprendimai? 
 
 
1. Ką veikti svečiams, kol laukia jaunųjų grįžtančių iš fotosesijos?
Po santuokos ceremonijos ir iki susėdimo prie stalo paprastai būna laisvas laiko tarpas. Jis yra skirtas jaunųjų fotosesijai bei pasibuvimui gamtoje. Tad jauniesiems dažnai kyla klausimas, kaip šiuo metu užimti svečius ir ar išvis juos reikia kažkaip užimti. Pasiklauskite savo šventės vietos, nuo kada jau gali atvykti svečiai. Jei į šventės vietą galima atvykti anksčiau, galite susitarti, kad bus paruošti užkandukai bei gėrimai. Jei numatyta šventė su nakvyne, svečiai galės neskubėdami įsikurti. Vedančiųjų, kurie užimtų svečius, šiuo metu nereikia. Galite, kol artimieji laukia jūsų, palikti jiems pildyti palinkėjimų knygą. Jei ji bus su linksmomis anketomis bei vieta momentinei nuotraukai ar piešinukui, svečiai tikrai bus užimti. Be palinkėjimų knygos dar galima pildyti Laiko kapsulės korteles, kuriose svečiai spės jūsų ateitį. Dar viena idėja - išnuomoti įvairių lauko žaidimų, kad kol svečiai laukia jūsų, pažaistų milžinišką Jenga, kryžiukais/nuliukais ir pan. Keletas iš žaidimų, kuriuos galite palikti svečiams sužaisti: šokoladinio laiško rašymas (ant didelio lapo rašomas laiškas vietoj tam tikrų žodžių naudojant/priklijuojant saldainį ar kitą skanumyną, kurio pavadinimas tinka pagal prasmę, reiktų iš anksto pasirūpinti lapu, dvipusia lipnia juostele ir skanumynais), įvairios loterijos, cukriniai sveikinimai (svečiai ant lapelių surašo palinkėjimus ir prisega prie cukraus gabalėlio ar saldainio, o jaunieji kaskart jį suvalgę galės paskaityti po palinkėjimą), idėjos, kurias gali surašyti ant kortelių, ką jaunieji gali veikti per romantiškus pasibuvimus dviese pirmais santuokos metais.
Jei po santuokos ceremonijos dar lieka laisvo laiko iki kol svečiai bus priimami į sodybą/šventės vietą, galite iš anksto paruošti orientacinį žaidimą su QR kodais, kaip svečiams nukeliauti nuo santuokos ceremonijos vietos iki pokylio salės.
 
 
2. Koks turėtų būti nuotakos ryto planas?
Vestuvių rytą paprastai lieka šie darbai: nuotakos makiažas, šukuosena, suknelė, gėlės. Dėl šukuosenos ir makiažo susitarkite su savo pasirinkta profesionale. Galite arba vykti į jos saloną (patogiausia, kai ir šukuosena, ir makiažas atliekami tame pačiame salone) arba išsikviesti į namus. Jei pasirinkote važiuoti į grožio saloną, gal makiažą darysite kartu su liudininke, pamerge/drauge ar mama? Tokiu atveju galite susitarti, kad vyksite kartu ir jus nuveš. Tačiau būna, kad tiek nuotakos pačios vairuoja, tiek kviečiasi taksi. Suknelę paprastai galima iš salono pasiimti dieną prieš. Vestuvinės suknelės apsirengimas gali būti graži dienos akimirka, tad jei tik yra galimybė, darykite tai su artimiausiomis moterimis (mama, sese, geriausia drauge). Galite su jaunikiu susitarti, kad vienas kitam parašysite laiškelius ar nufilmuosite trumpą video, kuriuos būtent šventės dieną, prieš abiem pasimatant pasižiūrėtumėte. Dar vienas linksmas variantas, jei abu būsite pakankamai netoli vienas kito, turėkite racijas, ir galėsite per jas pasikalbėti. Gėles paimti įpareigokite jaunikį (jei neturite vestuvių koordinatorės) arba liudininkus.
Jei su jaunuoju susitinkate prie bažnyčios/rotušės ir nėra išlydėjimo iš namų, jus atvežti gali tiek tėvai, tiek liudininkai. Vistik dažniausiai į bažnyčią važiuoja abu jaunieji kartu.
 
 
3. Ar vestuvių dieną reikia pasirašyti senuoju ar naujuoju parašu?
Taisyklės, kaip reiktų pasirašyti nėra. Kadangi jūsų dokumentai dar nebus pakeisti ir senasis parašas galios, galite juo ir pasirašyti. Kai keisite dokumentą, pakeisite ir parašą. Senąjį parašą galite palikti, jei naujosios ir senosios pavardžių inicialai sutampa arba jei naudosite dvi pavardes (per brūkšnelį).
 
 
4. Kas bažnyčioje moka auką kunigui: jaunieji ar liudininkai?
Dažniausiai jaunieji tariasi su liudininkais, kad auką paruoš jie patys. Auka įdedama į vokelį ir paduodama prieš santuokos ceremoniją vestuvių dieną. Paprastai prieš santuokos ceremoniją kunigas dar pasikviečia liudininkus trumpam pokalbiui, aptarti ceremonijos eigą, tad vokelį galima paduoti būtent jiems perduoti.
 
 
5. Jei sekančią diena po vestuvių išskrendame į kelionę, ar reikia kuo skubiau pasikeisti pasą?
Keliaujate su senuoju dokumentu, nes jis dar galioja. Svarbiausia, kad kai užsakinėsite kelionės bilietus ir kitus dokumentus, juose būtų nurodyta jūsų senoji pavardė. Bilietuose ir dokumente pavardės turi sutapti. 
 
Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė Jurgita - planuokpati.lt
Šaltinis Santuoka.lt
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Sužadėtuvių žiedas: kokį išsirinkti?

Sužadėtuvių žiedas: kokį išsirinkti?

Ar svečiai gali padengti vestuvių kainą?

Ar svečiai gali padengti vestuvių kainą?

5 dažniausiai nuotakų užduodami klausimai

5 dažniausiai nuotakų užduodami klausimai

Banner