Banner

Ką dovanoti jauniesiems vestuvių proga?

Ką dovanoti jauniesiems vestuvių proga?
Įsibėgėjus pavasariui, startuoja ir vestuvių sezonas. Kiekvienas sutiks, jog jis pilnas romantikos, neilstančių linksmybių, jaukumo. Tačiau kartu vestuvių svečiai šiuo sezonu negali atsikratyti ir galvos skausmo, ką dovanoti jauniesiems? Šiandien dovanų pasiūlymų – apstu, tereikia išsirinkti. Tačiau, kaip parinkti ne tik estetišką, bet kartu ir praktišką bei prasmingą dovaną jauniesiems, jų meilės dienos proga?
 
Unikalios dovanos – srities profesionalų rankose ir studijose
Bet ko dovanoti jauniesiems nesinori. Ypatingą kruopštumą renkant dovanas jauniesiems, šiandien pastebi ir Šiauliuose įsikūrusios keramikos studijos „Menoja“ įkūrėjos Ineta Vaitekūnienė ir Daiva Stakvilevičienė. Jau tryliktą vestuvių sezoną sutinkančios ir pirkėjus maloniai kaskart nustebinančios kūrėjos – keramikos dirbinių profesionalės. Jų kūrybinės studijos veikla remiasi jų bei užsukančių klientų bendryste ir meile keramikai.
 
„Kuriame tai, kas pradžiugins ar nustebins net ir tuos, kuriems sunku įtikti. Tad „Menojoje“ kiekvienas gali rasti gaminių įvairiausioms progoms, net išrankiausiam skoniui. Pastebėjome, kad vestuvių proga artimieji labai dažnai mėgsta dovanoti savo pačių sukurtus gaminius mūsų keramikos studijoje. Tai – labai jautrus ir šiltas gestas, ypač, kai šiandien visi labai vertina autentiką ir unikalumą. Keramikos studijoje suteikiame visas galimybės norimai dovanos idėjai įgyvendinti“, - pasakoja Ineta ir Daiva.
 
 
Dažnas renkasi dovanoti pinigus, bet kitaip
Kaip „Menoja“ įkūrėjos pastebi, populiariausiu pasirinkimu išlieka piniginės dovanos. Tačiau, kaip teigia kūrėjos, net ir pinigams įteikti, žmonės šiandien ieško vis unikalesnių būdų. Jei anksčiau užtekdavo vokelio, šiandien vestuvių svečiai kruopščiai rūpinasi nebe tik kostiumais, bet ir kuo unikalesniu, net pačios paprasčiausios, dovanos įpakavimu. 
 
Kad piniginė dovana nugultų į unikalią pakuotę ir paliktų jauniesiems didelį įspūdį, „Menoja“ asortimente galima rasti nemažai keramikinėmis detalėmis puoštų ar iš natūralių medžiagų pagamintų įpakavimo sprendimų. Tai: kolbos, keraminės taupyklės, paveikslėliai, rankų darbo vokeliai ir dėžutės.
 
Stiklinės kolbelės pinigams – vienas praktiškiausių piniginės dovanos įpakavimų. Rankų darbo žiedeliu arba keraminiu angeliuku svajonėms, meilei ar laimei puoštos kolbos, kaip teigia Ineta ir Daiva, dovanojamos it tam tikras talismanas su prasmingu palinkėjimu. Po vestuvių kolba puikiai pritaikoma buityje, kaip indas žiedlapiams, prieskoniams. Kolboje galima kaupti ir mielus meilės raštelius.
 
 
Namelio formos keraminės taupyklės, kurios dekoruojamos rankų darbo širdelėmis, skirtos kaupti pinigus. Šis keramikinis namukas pirmiausia simbolizuoja meilės namus. Tokią dovaną įteikti galima linkint sukaupti pinigų būstui, turėti gausius ir turtingus namus. Šių prasmių daug, tad šią dovaną galima dovanoti net ir naujakuriams.
 
 
Keraminiai paveikslėliai, dekoruoti širdimis, simbolizuojančiomis meilę, paprastas, tačiau nepaprastas sprendimas. Jų nugarėlėje surašomi palinkėjimai, o pats paveikslėlis supakuojamas dėžutėje, kurioje ir nugula piniginė dovana.
 
 
Rankų darbo vokeliai, gaubti lino audiniu, perrišti atlaso juostele ir dekoruoti juvelyrinėmis keramikinėmis detalėmis – unikalus pasirinkimas. Šio vokelio viduje yra kišenėlė pinigams bei palinkėjimui užrašyti.
 
 
 
Šeimos židinys bei ilgaamžiškos gėlės
Tėvams dovanoti šeimos židinį jauniesiems – nuo seno populiari tradicija. Ji gyva ir šiandien. Tačiau, kaip teigia keramikos studijos „Menoja“ įkūrėjos Ineta ir Daiva, šeimos židinys tėra gražaus ritualo dalis. Pagrindinei dovanai renkami mūsų paveikslai.
 
 
„Studijoje sukurti keraminiai paveikslai, kuriuose – keraminės širdys, puoštos smulkiais žiedeliais ir pumpurais, ypač tinka dovanoti jauniesiems. Pastebėjome, kad tėvai dažnai renkasi mūsų „premium“ linijos paveikslus. Jie turi unikalų įpakavimą, o paveikslo nugarėlėje yra vietos jautrioms dedikacijoms“, - teigia kūrėjos.
 
Kartu su šeimos židiniu, žmonės vis dažniau renkasi ilgaamžiškas gėles. Kaip teigia Ineta ir Daiva, šiandien atsisakoma gyvų gėlių su idėja, kad verta tausoti gamtą bei gėles palikti žydėti pievose ar soduose.
 
„Atsižvelgdami į tokį poreikį, keramikos studijoje sukūrėme amžinai žydinčių keraminių gėlių kompozicijas. Jos – labai populiarios, o sukauptas jų kiekis vienoje vazoje atrodo tiesiog fantastiškai. Pavyzdžiui, net jei visi svečiai ateidami dovanų po 1 žiedelį, susidarytų itin graži puokštė“, - pasakoja kūrėjos.
 
Pagrindiniai patarimai, renkant dovaną jauniesiems
- Jei norite unikalios dovanos, nepatingėkite pabendrauti su vietos kūrėjais, kurie pasirūpins kokybiška, išskirtine ir jūsų poreikius atitiksiančia dovana.
- Jei neturite idėjų, ką dovanoti jauniesiems, pinigai – visad gera ir vertinga dovana, tačiau tokiu atveju nepagailėkite dėmesio originaliam įpakavimui.
- Neribokite kūrybiškumo. Jeigu jaučiate, kad jauniesiems svarbi autentika, o patys jaučiate įkvėpimą sukurti kažką gražaus, kurkite. Dovana iš širdies gelmių – gražiausias gestas. Tai įgyvendinti jums padės Menojos profesionalai.
- Būkite praktiški. Net jei ieškote unikalios dovanos, atsižvelkite į jos panaudojimą buityje. Galbūt panaudota dovana gali evoliucionuoti į kitą panaudojamą daiktą?
- Išgirskite jaunųjų poreikius. Paprastai žmonės renka dovanas pagal save, tikėdami, kad jos patiks ir kitiems. Jei turite progą daugiau pabendrauti su jaunaisiais, išnagrinėti jų poreikius ar pasigilinti į gyvenimo būdą, rasite įkvėpimo surasdami tai, kas jaunuosius labiausiai nudžiugintų.
 
 
 
MENOJA
Tel. +370 682 43408
menoja.lt
FB MENOJA
 
Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė „Menoja“
Šaltinis Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Sąrašas daiktų, kuriuos rekomenduojama turėti vestuvių dieną

Sąrašas daiktų, kuriuos rekomenduojama turėti vestuvių dieną

2022 metų vestuvių tendencijos

2022 metų vestuvių tendencijos

Originalūs būdai, kaip pakviesti svečius į vestuves

Originalūs būdai, kaip pakviesti svečius į vestuves

Banner