Banner

Originalios vestuvės – su vestuvių palapine švęskite ten, kur širdis geidžia

Originalios vestuvės – su vestuvių palapine švęskite ten, kur širdis geidžia
Vestuvių šventė – vienas įsimintiniausių gyvenimo įvykių. Pastaruoju metu jaunieji ieško vis unikalesnių sprendimų savo meilės šventei. Tam, kad ji ilgam įstrigtų ne tik jaunųjų, bet ir svečių prisiminimuose, verta pagalvoti apie įdomias ir netgi netikėtas vietas vestuvėms švęsti.
 
Palapinė vestuvėms gali tapti sprendimu net ir patiems keisčiausiems ar ekstremaliausiems šventės vietos pasirinkimams, tad šiame straipsnyje apžvelgsime bent keletą jų ir, galbūt, įkvėpsime jus paminėti savo meilės šventę kiek unikaliau.
 
 
 
Palapinių nuoma vestuvėms – neribotos vietos pasirinkimo galimybės
Bėgant laikuipokylių salės darosi vis mažiau populiarios. Švenčiant vestuves šiltuoju metų laiku, norisi ne tik pasidžiaugti gražiu vasarišku oru, bet ir sukurti jaukią, įsimintiną atmosferą. Siekiant tai įgyvendinti, įprastą uždarą salę galima iškeisti į įspūdingas erdves gamtoje.
 
Natūralu, kad norint surengti šventę gamtoje ar kitoje neįprastoje vietoje po atviru dangumi, būtina pagalvoti ir apie pastogę. Ji reikalinga ne tik norint apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių, vėjo ar netikėto lietaus, bet ir erdvės „įrėminimui“. Vestuvių palapinėje galima sustatyti staliukus, įrengti šokių aikštelę ar paversti ją maisto zona. Tačiau renkantis pastogę svarbu apgalvoti keletą itin svarbių detalių:
 
Vieta. Visų pirma, reikėtų išsirinkti tikslią šventės vietą. Nuo to, ant kokios dangos planuojate statyti savo vestuvių palapinę (pavyzdžiui, ant žolės, asfalto, smėlio, plytelių), priklauso palapinės tvirtinimo būdas, bei palapinės tipas, o šių yra labai įvairių.
 
Dydis. Taip pat renkantis pastogę būtina žinoti bent preliminarų svečių skaičių. Vienos palapinės, priklausomai nuo jų dydžio ir išplanavimo, talpina daugiau žmonių, kitos – mažiau, todėl norint išvengti nejaukaus susigrūdimo, suplanuokite, kiek žmonių vienu metu galėtų būti palapinėje, kiek staliukų ar kitų baldų joje planuojate statyti. Nuo to priklausys pastogės dydis ir rūšis.
 
Oro sąlygos. Nors palapinė vestuves ir gali išgelbėti nuo nenumatytų oro išdaigų, tokių kaip lietus, vėjas ar kaitri saulė, vis dėlto planuojant, kokią palapinę rinktis, patartina vadovautis orų prognozėmis. Nuo oro sąlygų gali priklausyti ir palapinės medžiaga, todėl bent preliminarus oro spėjimas gali padėti išsirinkti tinkamiausią pastogę jūsų šventei.

 

Unikalios gamtos vietos jūsų meilės dienai
 
Miškas
Nors iš pirmo žvilgsnio miškas neatrodo kaip vieta vestuvių šventei, vis dėlto gražiame miške radus tinkamą aikštelę galima sukurti ypatingą atmosferą. Tokia vieta ypač tiks natūralumo ir gamtos mylėtojams. Tiesa, tam, kad miško erdvė transformuotųsi į šventinę teritoriją - palapinės nuoma vestuvėms taps neišvengiamu sprendimu. Tinkama pastogė leis ne tik pasislėpti nuo kaitrios saulės ar užklupusio lietaus, bet ir padės patogiai suskirstyti visą erdvę – vienur galite įrengti šokių aikštelę, kitur – mažą sceną muzikantams, o palapinę paskirti staliukams bei maistui.
 
 
Paplūdimys
Vestuvės prie jūros nėra naujovė, tačiau mylintiems bangų ošimą tai – tobula opcija. Toks romantiškas pasirinkimas populiarus beveik visame pasaulyje. Tinkamai paruošus aplinką ir atlikus detalų planavimą bei išsirinkus, pastačius ir dekoravus šventinę vestuvių palapinę, paplūdimys iš erdvės deginimuisi saulėje bei maudynėms gali virsti jaukia pokylių sale po atviru dangumi. Žinoma, tokioje vietoje reikėtų nepamiršti ir jos specifikos – aukštakulniai ir itin puošnūs rūbai vaikščioti smėliu greičiausiai nebus pats tinkamiausiais sprendimas. Apie tai iš anksto reikėtų perspėti ir šventės svečius.
 
Atvira erdvė laukuose
Vertinantiems nevaržomos laisvės pojūtį ir erdvumą, puikiu pasirinkimu gali tapti tiesiog nuošali teritorija laukuose. Deramai papuoštas žalios erdvės lopinėlis gali virsti tarsi scena iš pasakų, o akimis neaprėpiamas horizontas sukurti ypatingą jausmą. Tiesa, palapinė vestuvėms laukuose – būtinas akcentas. Daili pastogė erdvei suteiks daugiau aiškumo, o ir organizaciniai darbai šventės metu su palapine bus žymiai paprastesni.
 
Alpakų ferma
Tai vieta – išskirtinių pojūčių gerbėjams, pavargusiems nuo įprastų, tradicinių sprendimų. Kaime ar kitoje erdvioje gamtos vietoje įsikūrusios alpakų fermos paverstos vieta šventei, toli gražu neprimintų tradicinių vestuvių. Tačiau geros emocijos ir įsimintini įspūdžiai – garantuoti. Apsupti mielų ir kiek egzotiškų gyvūnų renginio svečiai galėtų pasijusti tarsi atvirame zoologijos sode. Toks sprendimas būtų ypač tinkamas svečių sąraše įtraukusiems didesnį skaičių vaikų – mažyliams galimybė stebėti alpakas turėtų būti be galo įdomi. Tiesa, siekiant, kad viskas vyktų sklandžiai, tokiai avantiūrai būtinas kruopštus planavimas.
 
Vedini nostalgijos
Dar viena vestuvių šventės vietų kategorija – prisiminimus ar kitas geras emocijas keliančios erdvės. Vieną svarbiausių gyvenimo įvykių švęsti artimoje ir emociškai brangioje vietoje, deja, gali ne visi, tačiau turintiems tokią galimybę sava erdvė gali padovanoti neįkainojamą jausmą.
 
Pažinties vieta
Nesvarbu, ar tai būtų ąžuolas laukuose, ar kavinės terasa mieste, pirmojo susitikimo vieta jauniesiems kelia daugybę prisiminimų. Tačiau retas pagalvoja, kad ji gali tapti ne tik pažinties, bet ir vestuvių šventės vieta. Žinoma, to padaryti nepavyks, jei susipažinote viduryje gatvės ar miesto centre, tačiau kitais atvejais – viskas įmanoma. Tuščią erdvę vestuvių švente paversti taip pat gali padėti speciali palapinė.
 
Gimtinė
Namai dažnai neatsiejami nuo šeimos, todėl vestuves švęsti gimtųjų namų aplinkoje – itin simboliška. Beje, surengti šventę vieno iš jaunųjų gimtajame kaime, namų sodyboje ar net dideliame namo kieme ne tik įdomu, bet ir praktiška. Čia įrengus išsinuomotą palapinę, teritoriją paversite tarsi atskira šventės erdve.
 
Vilos stogo terasa
Turite mėgstamą vilą, iš kurios terasos atsiveria įspūdingas vaizdas, tačiau niekada nepagalvojote, kad čia galite atšokti ir vestuves? Palapinė vestuvėms net ir erdvę ant stogo gali padėti paversti tinkama pokyliui, o buvimas aukščiau žemės suteiks itin pakilų jausmą.
 
Aerodromas
Šis pasirinkimas tiks prisiekusiems keliautojams. Jei oro uostai, lėktuvai ir skrydžiai jauniesiems kelia ypatingus jausmus, kodėl jų neperkėlus į vestuvių dieną? Suradus saugų ir galimą aerodromo variantą, šioje teritorijoje galima surengti įspūdingą šventę. Tiesa, tam, kad tokia svajonė virstų realybe, reikės paplušėti, tačiau įsimintinos akimirkos ir kvapą gniaužiančios nuotraukos po šventės tokius vargus tikrai atpirks.
 
Straipsnį parengė ir nuotraukas atsiuntė Gabija Narbutienė
Šaltinis: Vestuviupartneris.lt / Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Fejerverkai Jūsų šventėje — įspūdingas reginys garantuotas

Fejerverkai Jūsų šventėje — įspūdingas reginys garantuotas

Padėka tėveliams — ką padovanoti?

Padėka tėveliams — ką padovanoti?

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves  šiemet?

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves šiemet?

Banner