Banner

Vestuvės dėl aplinkinių spaudimo? Kodėl santuoka turėtų būti tik dviejų žmonių reikalas?

Vestuvės dėl aplinkinių spaudimo? Kodėl santuoka turėtų būti tik dviejų žmonių reikalas?
Nors gyvename moderniame amžiuje, vestuvės vis dar yra suvokiamos kaip svarbus tobulo žmogaus gyvenimo pasiekimas. Galbūt todėl jau dvidešimties sulaukusios vienišos merginos vis dažniau išgirsta įspėjimus apie gręsiančią senmergystę. Tačiau su spaudimu susiduria ne tik vieniši žmonės, bet ir poros. Tikriausiai ne kartą lankydamiesi draugų vestuvėse girdėjote: „dabar jau Jūsų eilė!“ arba „o kada bus Jūsų vestuvės?“. Tad pakalbėkime apie tai, kaip tokie klausimai žmonės priverčia jaustis…
 
 
Baimė
Ne, mes tikrai nekalbame vien tik apie vyrus! Kai po pusės metų draugystės Jums jau pradedama prikaišioti vestuves – kinkos suvirpėti gali kiekvienam. Tuo metu žmonės pradeda galvoti: „Ar tikrai esu su žmogumi, su kuriuo norėčiau pasenti?“. Dažnas tokio spaudimo gali ir neatlaikyti – o tuomet griūna gražios, daug potencialo turėjusios poros. Reikia turėti omenyje, kad ne visi, sutikę žmogų, iš karto supranta, jog tai galėtų būti jo/jos būsimas žmona/vyras. Žmonėms reikia laiko vienam kitą geriau pažinti – todėl klausimai apie vestuves draugystės pradžioje gali pasirodyti pernelyg įpareigojantys.
 
Nepilnavertiškumas 
Kai Jūsų draugei pasipiršo po dviejų savaičių, o Jūs sužadėtuvių žiedo laukiate jau dešimtmetį – ir ji dar paklausia, ar ne laikas būtų susituokti ir Jums. Tuomet kiekviena moteris pasijaustų nusivylusi ir šiek tiek „pažeminta“. Tačiau to parodyti niekas nenori – juk lengviau pasakyti: „Kad aš ir pati nelabai noriu tų vestuvių“.
 
 
 
Įsipareigojimas
Kai visi be perstojo ima klausinėti, kada bus Jūsų vestuvės, nejučia apie tai pradeda galvoti net ir žmogus, kuriam iki tol tai atrodė visiškai neaktualu. Poros pradeda jaustis įpareigotos planuoti vestuves. Merginos ima laukti sužadėtuvių žiedo – o ilgas laukimas priveda prie nusivylimo. Vyrai jaučiasi taip, tarsi piršųsi ne savo noru, o todėl, nes taip reikia. Tačiau, ar tokie santykiai bus „sveiki“? Ar tokia santuoka bus darni ir tvirta?
 
Vykdome kažkieno planą
Didžiausią spaudimą dėl vestuvių poroms gali daryti tėvai. Nuo mažų dienų tėvai svajoja kaip jų vaikai sukurs tobulas šeimas. Tad apie tai, kad nesiruošiate susituokti, atrodo negali būti nė kalbos. Todėl kai kurių žmonių sąmonėse yra užprogramuotas santuokos troškimas ir jiems net nesvarbu, kas bus jų būsimas vyras/žmona, svarbiausia tampa pats vestuvių faktas. Tai ypač galioja merginoms, kurioms į galvas brukama, jog be vyrų jos bus silpnos, vienišos ir nelaimingos. Taip pat toms, kurioms nuolat kalbama apie bauginančią senmergystę – atrodo tarsi išsiskyrusia moterimi būti yra daug geriau nei neištekėjusia.
 
Mes puikiai suvokiame, kad didžioji dauguma žmonių, užduodami su vestuvėmis susijusius klausimus, tikrai nenori niekam pakenkti. Net atvirkščiai, daugelis mano galintys taip paskatinti savo artimus žmonės žengti rimtesnį žingsnį. Tačiau vestuvės ir santuoka yra vien tik poros sprendimas (labai svarbus), kuriam daryti įtakos nereikėtų. Tad kitą kartą, kai norėsite kažkieno paklausti, kada bus jų vestuvės, gerai pagalvokite, ar tikrai tai daryti verta.
 
Nuotraukos: unsplash.com
Šaltinis: Santuoka.lt
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Madingiausios šių metų vestuvinės puokštės - joms sunku atsispirti!

Madingiausios šių metų vestuvinės puokštės - joms sunku atsispirti!

Mudu du ir rožinis automobilis. Gabrielės ir Vaidoto šventės akimirkos

Mudu du ir rožinis automobilis. Gabrielės ir Vaidoto šventės akimirkos

Didžiausios nuotakų klaidos renkantis vestuvinę suknelę

Didžiausios nuotakų klaidos renkantis vestuvinę suknelę

Banner