Banner

Dėl ko po vestuvių dažniausiai gailisi jaunavedžiai?

Dėl ko po vestuvių dažniausiai gailisi jaunavedžiai?
Vestuvės yra nuostabi meilės šventė, kuri kiekvienai porai yra išskirtinė ir nepaprasta. Ir nors daugelis jaunavedžių po vestuvių it susitarę kartoja, jog tikrai nieko savo šventėje nekeistų, nes būtent visi nesklandumai bei netikėtumai buvo patys įsimintiniausi ir padarė šventę unikalia, poros atvirauja, jog keli geriau apgalvoti sprendimai būtų jų vestuves pavertę tiesiog TOBULOMIS! Tad, kokios tos dažniausios jaunavedžių klaidos, dėl kurių po šventės stipriai gailimasi? Portalas „Santuoka.lt“ pakalbino keletą porų, kurios dar ne per seniausiai buvo įsisukusios į vestuvių planavimą ir noriai sutiko pasidalinti savo patirtimi.
 
 

Nesamdė operatoriaus

Taip, šiandien vestuvių fotografija yra labai patobulėjusi – žmonės vestuvinėse nuotraukose atrodo tarsi tikros kino žvaigždės, o pačios nuotraukos stebina savo meniniu pateikimu ir istorijos tėkme. Tačiau ne veltui mūsų tėvai prašydavo filmavimo kamerą turinčio dėdės įamžinti jų šventės akimirkas. Mat tik filmavimo kamera gali iš tiesų „pagauti“ tikras nesuvaidintas akimirkas ir emocijas. Panašu, kad šiandien vis daugiau jaunavedžių tai pradeda prisiminti ir nusprendžia užsisakyti operatoriaus paslaugas. Tačiau Dovilė ir Povilas tokio sprendimo nepriėmė ir dėl to gailisi: „Mes su Povilu deja nieko nesamdėme, nes norėjome pataupyti, tačiau tai yra vienas iš tų dalykų, dėl kurių labai gailimės. Mūsų šventės nuotraukos labai gražios, tačiau taip norėtųsi viską prisiminti žiūrint vaizdo įrašą. Vestuvių diena praeina be galo greitai – tiek daug įvykių ir norisi viską sugauti ir išsaugoti atmintyje... Tačiau kitą rytą atsibundi ir sunku suvokti, kad šventė baigėsi, o tu galvoje vis bandai paspausti „pakartoti“ mygtuką“.
 
 
Per vėlai pradėjo planuoti šventę
 
Tikrai nereikia vos susižadėjus pulti pirkti vestuvinės suknelės ir tiesiu taikiniu bėgti į Bažnyčią – nebent labai bijote, jog Jūsų išrinktasis persigalvos. Po sužadėtuvių turėtumėte skirti šiek tiek laiko sau ir pasidžiaugti pasikeitusiu statusu. Tačiau šiame sužadėtinių „inkubatoriuje“ neturėtumėte užsibūti per ilgai – visgi derėtų prisimint, jog vestuvės nėra paprastas gimtadienio vakarėlis ir jų planavimas gali pareikalauti daug laiko ir jėgų. O ką jau kalbėti apie tai, kad per vėlai pradėję planuoti savo vestuves, galite nebegauti savo trokštamų paslaugų teikėjų. „Kai priėmėme galutinius sprendimus dėl šventės, pasitarėme su tėvais ir nusprendėme daryti vestuves 2017 metų liepos mėnesį. Viską planuoti ir užsakinėti paslaugų teikėjus pradėjome gruodžio gale po Šv. Kalėdų. Šventės vieta, kurią labai norėjome rezervuoti, tuomet jau buvo užimta visais vasaros šeštadieniais, todėl teko iškelti vestuves penktadienį. Galbūt, jei būtume pradėję planuoti šventę šiek tiek anksčiau, vestuvių datos nebūtų reikėję derinti“ – atvirauja Giedrė.
 
Paskubėjo palikti užstatą
 
Davę užstatą paslaugų teikėjui, Jūs suteikiate jam garantiją, jog tikrai užsakinėsite savo šventei jo paslaugas. Būtent todėl prieš šitaip įsipareigodami turėtumėte gerai pagalvoti, ko iš tiesų norite, kaip įsivaizduojate savo šventę ir ar viską žinote apie paslaugų teikėją. Štai Monika ir Tomas surado jaukią sodybą savo šventei ir paskubėjo duoti užstatą sodybos šeimininkams, mat, kaip pasirodė vėliau, jų tiekiamo maisto kokybė ir pateikimas jaunųjų visiškai netenkino. „Iš pradžių ketinome užsisakyti maistą iš kitos įmonės, tačiau netrukus suradome vietą, kurioje mums viskas idealiai tiko: tiek aplinka, tiek maistas – todėl teko atsisveikinti su nemenku užstatu. Mano patarimas jaunavedžiams – neskubėkite palikinėti pinigų, jei nesate visiškai tikri“ – savo patirtimi dalinasi Monika.
 
 
 
Rinkosi populiarią datą

„Mūsų vestuvės vyko 2017 metų liepos 7 dieną – tikriausiai nereikia nė sakyti, jog tai buvo populiariausia tų metų vestuvių data. Tačiau tikrai nebuvo verta tiek prasikankinti dėl keleto vienodų skaičiukų datoje! Neįsivaizduojate, kaip sunku buvo surasti laisvų sodybų... Jau nė nekalbu apie kainas, kurioms lyg ir jautėmės pasiruošę. Ieškant paslaugų teikėjų, tikrai buvo momentų, kuomet mąsčiau viską mesti ir rinktis kitą dieną, tačiau nebūčiau aš! Ir, kai atėjus šventei, maniau, jog jau galėsiu lengviau atsipūsti ir mėgautis švente, susidūriau su realybe, jog vestuvės yra ne meilės šventė, o grynų gryniausia komercija. Nieko nėra apmaudžiau, nei laukti eilėje, kol kunigas Jus galės priimti santuokos ceremonijai, o po jos būti skubinamiems greičiau palikti Bažnyčią, nes po mūsų jau laukia kita pora. Jei ne šis susidūrimas su „realybe“ – mūsų šventė būtų buvusi tobula“ – pasirinkusi populiarią vestuvių datą apgailestauja Agnė.
 
Per mažai pasitikėjo paslaugų teikėjais
„Ne veltui yra sakoma, jog patys esame savo priešai ir patys sau apsunkiname gyvenimą. Dabar šį posakį puikiai galiu pritaikyti sau, kai dar prieš metus nusprendžiau pati planuoti vestuvių šventę. Dabar tik šypsausi prisiminusi, kiek daug streso patyriau likus kelioms savaitėms iki šventės skambinėdama paslaugų teikėjams ir tikslindama detales. Kažkodėl man atrodė, jog jie bendrauja su tiek daug jaunavedžių, jog manęs tikriausiai nė nepamena – o juk svarbu įsitikinti, ar viskas bus taip, kaip sutarta. Nusiraminau tik pakalbėjusi su mūsų vestuvių vedėju, kuris, matyt, supratęs, jog panikuoju, padėjo sudaryti aiškų dienos planą, nuolat pridurdamas „Kaip anksčiau tarėmės“ ir pasiteiraudamas apie kitus vestuvių dienos niuansus. Ką daryčiau kitaip? Visų pirma, pasitikėčiau profesionalais ir leisčiau jiems ramiai dirbti savo darbą. O jei būtume turėję šiek tiek didesnį biudžetą, manau tikrai būtume patikėję šventę vestuvių planuotojai“ – streso ir įtampos kupiną vestuvių planavimą prisimena Augustė, taip pat pridurdama, jog atsipalaiduoti ir į viską žiūrėti paprasčiau reikėtų ne tik planuojant šventę, bet ir jos metu.
 
 
Kvietė per daug žmonių
Vestuvėse turėtų dalyvauti tik artimiausi ir brangiausi žmonės, tačiau dažnai jaunieji pasiduoda tėvų įtakai ir pakviečia į šventę tolimus giminaičius ir kitus žmonės, su kurias mažai bendrauja ir ne daug ką turi bendro. Tačiau ar šie žmonės tikrai linki Jums visko, kas geriausia? Justina, po savo šventės suprato, kad svarbu ne svečių kiekybė, o kokybė. „Į vestuves pakvietėme pusbrolio šeimą, su kuria patys nelabai bendraujame, tačiau to primygtinai prašė tėvai, kurie kai buvau mažytė, buvo pakviesti į jų vestuves. Ką gi, su vyru pamanėme, jog tai puiki proga atnaujinti santykius – juk ir pusbrolio vaikai yra panašaus amžiaus kaip mudu. Šventė praėjo puikiai, tačiau dėl didelio svečių skaičiaus, neturėjome galimybės su visais pasišnekučiuoti ir pasidalinti naujienomis. Tačiau po šventės teko išgirsti labai nemalonių replikų tiek apie mūsų elgesį, tiek apie šventės programą – ir būtent iš tos minėtosios pusbrolio šeimos. Labai apmaudu – juk šių žmonių mūsų šventėje galėjo nė nebūti. Tad, galiu patarti tik tiek – jei yra bent menkiausia priežastis kažko į Jūsų šventę nekviesti – taip ir padarykite. Jūsų šventė, Jūs turėtumėte ir spręsti, kokius žmones norite joje matyti!“ - nemalonią patirtį prisimena Vaida.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: Santuoka.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
Kada reikia rinktis vestuvių datą?

Kada reikia rinktis vestuvių datą?

Kaip suplanuoti racionalų vestuvių biudžetą?

Kaip suplanuoti racionalų vestuvių biudžetą?

Kada siųsti vestuvinius kvietimus ir vestuvių dienos rezervaciją?

Kada siųsti vestuvinius kvietimus ir vestuvių dienos rezervaciją?

Banner