Banner

5 vestuvių tradicijos, kurios šiandien jau nebėra privalomos. Kuo jas pakeisime?

5 vestuvių tradicijos, kurios šiandien jau nebėra privalomos. Kuo jas pakeisime?
Vestuvės yra daugybės senamadiškų tradicijų ir prietarų apgaubta šventė, todėl per daugelį metų jos tiesiog prarado savo unikalumą. Jau prieš apsilankydami vestuvėse svečiai žino, ko jiems galima tikėtis. Tačiau gyvename moderniais laikais ir patikėkite tikrai nebūtina visų šių tradicijų laikytis. Iš tiesų, galbūt geriau pasirinkti kažką naujo ir originalaus, tinkančio būtent Jums? Ar tikrai pasirinkusi ne baltą, o rausvą suknelę visiems paneigsite savo nekaltumą? Ar neturėdama galimybės žengti prie altoriaus, įsikibusi į savo tėvo parankę, privalote jaustis nepatogiai? Tikrai ne! Šiandien Jums pateiksime net į 5 tradicijas, kurių tikrai nėra būtina laikytis ir, žinoma, patarsime, kuo jas galite pakeisti.
 
 

Jaunikis gali pamatyti nuotaką tik per ceremoniją


Užsienyje šiuo metu ypač populiarėja jaunųjų pirmasis žvilgtelėjimas (angl. first look), kurio metu jaunikis ir nuotaka susitinka sutartoje vietoje tam, kad pasigrožėtų vienas kitu dar prieš vestuvių ceremoniją. Ši akimirka ne tik leis vestuvių fotografui užfiksuoti neįtikėtinai jausmingus Jūsų žvilgsnius, pamačius mylimąjį, su kuriuo ketinate nugyventi visą savo gyvenimą, pasiruošusį Jūsų meilės užtvirtinimui, bet ir leis prieš ceremoniją praleisti šiek tiek laiko tik dviese. Juk, žinote, kad vestuvių metu savo dėmesį teks išdalinti į tiek dalių, kiek jose bus svečių – todėl labai svarbu neužmiršti, kad čia esate tik dėl vieno vienintelio žmogaus. Akimirka, kai jaunieji pirmą kartą pamato vienas kitą yra labai emocionali ir nuoširdi – todėl reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai verta ja dalintis su dar daugybe šventės svečių.
 

 

Nuotaką prie altoriaus turi vesti jos tėvas


Žinoma, ši akimirka tikrai turi savos magijos – tėvas duoda palaiminimą ir veda savo mažylę į naują gyvenimo etapą. Tačiau nuotakos mamos vaidmuo yra ne ką svarbesnis – tad kodėl negalima žingsniuoti prie altoriaus įsikibus į abiejų tėvų rankas? Eiti link naujo gyvenimo kartu su abiem savo tėvais yra puikus būdas vestuvių dieną juos pagerbti. Taip pat, nuotaka prie altoriaus gali žengti viena – taip parodydama savo savarankiškumą, pasitikėjimą savimi ir laisvą apsisprendimą. Ir žinoma, nėra nieko nuostabesnio, kai prie altoriaus jaunieji žengia kartu – šis gestas simbolizuoja kelią į Jūsų naują bendra gyvenimą – juk tai ir yra santuokos esmė.

Jaunieji privalo turėti savo pulką


Žinoma, tarti lemtingąjį „TAIP!“, būnant apsuptiems geriausių savo draugų, yra neužmirštama patirtis. Tačiau nusprendus, kad Jūsų vestuvėse bus pulkas pamergių ir pabrolių, Jūsų vestuvių planavimo rūpesčių tikrai padaugės daug kartų. Planuodami vestuves ir taip būsite priversti koordinuoti be galo daug žmonių. Taip pat, atsisakę pamergių ir pabrolių gerokai sumažinsite savo išlaidas: nereikės užsakinėti suknelių, specialių kvietimo dovanėlių ir pan. Vis tiek norite šventės metu jausti savo brangiausių draugų palaikymą? Paprašykite dviejų savo geriausių draugų ceremonijos metu pasakyti nuoširdžią kalbą ar paskaityti šventąjį raštą.
 
 

Atminimo dovanos vestuvių svečiams


Tai gražus gestas, bet jis tikrai nėra būtinas. Planuodami savo vestuves jau ir taip patyrėte daug išlaidų – o geriausia dovana svečiams turėtų būti nuostabi šventė. Paprastai atminimo dovanėles, kuriomis jaunieji dėkoja svečiams už buvimą kartu yra visiškai nepraktiškos ar net nereikalingos – tačiau kai tokią dovanėlę skiri kiekvienam šventės dalyviui, išlaidos yra tikrai didžiulės. Geriau surenkite neužmirštamą vestuvių puotą, kad svečiai į namus neštųsi ne nereikšmingas smulkmenas, o puikius prisiminimus.
 

Nuotakos puokštės ir keliaraiščio metimas


Šiuo metu nuotakos puokštės ir keliaraiščio metimo tradicija jau nebėra tokia populiari. Daugelis nuotakų visiškai atsisako keliaraiščių, o užsisakiusios savo svajonių puokštes, nori jas pasilikti kaip šios gražios šventės prisiminimą. Yra daug kitų būdų kaip palinksminti vestuvių svečius ir, tiesą sakant, šis tikrai nebedaro didelio įspūdžio. Vietoj puokštės ir keliaraiščio metimo galite paprašyti artimų draugų papasakoti nuoširdžias istorijas ar surengti karaokės koncertą – viskas tam, kad Jūsų svečiai būtų kuo labiau įtraukti į šventės šurmulį.
 
 
Kaip jau pamėgome sakyti – vestuvės yra Jūsų šventė. Tad nesižvalgykite aplinkui, neribokite savęs tradicijomis ir neplanuokite jos taip, kad ji patiktų kitiems. Būkite savimi ir rinkitės tai, kad priimtina Jums, kad nesigailėtumėte nei dėl vienos akimirkos.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
3

  
Susiję straipsniai
6 lempučių panaudojimo būdai dekoruojant šventes

6 lempučių panaudojimo būdai dekoruojant šventes

Kelionė laivu į bendro gyvenimo pradžią!

Kelionė laivu į bendro gyvenimo pradžią!

Ką padovanoti vestuvių svečiams?

Ką padovanoti vestuvių svečiams?

Banner