Banner

Vestuvių fotografams trūko kantrybė!

Vestuvių fotografams trūko kantrybė!
 
Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose galima pastebėti daug pasipiktinusių fotografų komentarų apie tai, kaip klientai tikisi užsisakyti šventines fotosesijas už neadekvačiai mažas kainas. Visi žinome, kaip smagu turėti kokybiškose nuotraukose užfiksuotas svarbiausias gyvenimo akimirkas, tačiau ar tikrai esame pasiruošę už kokybę atitinkamai ir sumokėti? Taigi, kas įeina į fotosesijos kainą ir kodėl daugeliui žmonių šiandieninės šventinių fotosesijų kainos atrodo pernelyg „išpūstos“?

 

 

 Žmonės neįvertina fotografų darbo

Vestuviupartneris.lt pakalbino kaunietę fotografę, kuri visai neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kritikuojančiu fotografo paslaugų ieškančius žmonės. Paklausta, ar dažnai tenka susidurti su klientais, kurie nori paslaugų už labai mažą sumą arba nesutinka su pasiūlyta kaina, fotografė teigė, kad dabar tokie pareiškimai jau nebestebina, o greičiau sukelia juoką. „Paskutinis pasiūlymas, kurio sulaukiau, buvo fotografuoti vestuves Šiauliuose ir už maždaug 5-6 valandas darbo bei kuro išlaidas buvo pasiūlyta 150 eurų“ – anot fotografės, toks atlygis reiškia, kad dirbi negaudamas pelno ar net patirdamas nuostolius. Taip pat, profesionali fotografė pasakojo dažnai sulaukianti ir pasiūlymų dirbti veltui arba kaip populiariai sakoma „už reklamą“.
 
Fotografė iš Klaipėdos teigia, taip pat pastebinti, kad įvairiuose forumuose ir socialinio tinklo „Facebook“ grupėse, kuriose ieškoma fotografavimo paslaugas teikiančių žmonių, dažnai siūloma už darbą atsilyginti simboline kaina ir duoti leidimą vestuvių nuotraukas publikuoti viešai. Anot fotografės, į ją dažniausiai kreipiasi žmonės, kurie žino jos darbus, o kainą ji iš anksto nusistato tokią, kad atsipirktų ir įranga ir darbas. Tačiau, pasitaiko ir taip, kad jei kaina klientams pasirodo per aukšta, jie ima reikalauti papildomų sąlygų – pavyzdžiui dekoracijų, foto knygų ar net vaizdo įrašų.
 
 
Keletas įrašų socialiniame tinkle Facebook“:
 
 
 
 

 Kaina proporcinga kokybei

Planuodami savo šventę būsimi jaunavedžiai turėtų gerai pagalvoti, kiek lėšų jie gali skirti vestuvių fotografui ir kokios kokybės nuotraukų jie nori. Anot fotografės iš Kauno, visų žmonių lūkesčiai yra skirtingi – vieniems užtenka nuotraukų, kurios padarytos su mobiliojo telefono kamera, o štai kiti pageidauja aukščiausios kokybės nuotraukų ir, žinoma, originalaus jų išpildymo. Labai daug kas priklauso ir nuo fotografo patirties bei stiliaus. Pradedantieji fotografai savo paslaugas siūlo už kur kas kuklesnę kainą ir yra lankstesni deryboms, na o pripažinti fotografai, kurie savo veiklą vykdo jau seniai ir turi daug patirties bei tie, kurių darbai išsiskiria originaliomis idėjomis, savo paslaugas gali įkainoti net 3 tūkstančiais eurų už dieną.
 
Klaipėdietė fotografė visgi siūlo jauniesiems fotografą rinktis ne pagal kainą, o pagal darbus ir, žinoma, labai svarbu susitikti su fotografu ir pažiūrėti, kaip jis bendrauja, kad šventės dieną nekiltų nesusipratimų. Tiems, kuriems kaina yra per didelė, ji teigia, suteikianti galimybę už paslaugas atsiskaityti dalimis.
 

 „Kiekvienas gali būti fotografu“ bumas

Anot fotografės iš Kauno, šis bumas prasidėjo prieš keletą metų, kai labai atpigo veidrodiniai fotoaparatai. Daug žmonių nusprendė užsiimti mėgėjiška fotografija, o pamatę aplinkinių susidomėjimą jų darbais, ėmėsi verslo. Šie fotografai išsiskyrė naujomis, kūrybingomis idėjomis ir tapo didžiule atsvara tuometiniams profesionalams, kurių darbai vis dar buvo labai senamadiški. Dabar daugelis šių žmonių jau turi daug patirties, naudoja naujausią įrangą ir gali būti vadinami profesionalais, todėl jų paslaugų kainos gerokai išaugo. Tačiau rinkoje atsirado labai daug naujų fotografų, kurie turi mažai patirties, naudoja neprofesionalias priemones, o jų paslaugos yra kur kas pigesnės. Anot fotografo iš Vilniaus, tokie fotografai savo veiklą dažniausiai vykdo ne ilgiau nei porą metų, nes galiausiai pamato, kad už tokią mažą kainą fotografuoti tiesiog neapsimoka arba jie taip pat patobulina savo įrangą ir ima siūlyti brangesnes paslaugas. Visgi, atsiradę dideli kainų skirtumai tarp profesionalių ir pradedančiųjų fotografų ir sukėlė vartotojų nesupratimą, kokia gi iš tiesų turėtų būti fotosesijos kaina.
 

 Adekvati kaina?

Kiekvienas fotografas nusistato paslaugų kainą įvertindamas savo finansines sąnaudas skirtas fotografavimo ir programinei įrangai, įrangos nusidėvėjimą bei darbą, kuris priklauso nuo fotosesijos laiko ir, žinoma, laiko, kurį specialistas skiria nuotraukų apdirbimui. Nereikėtų pamiršti, kad profesionali fotografavimo įranga kainuoja kur kas brangiau nei paprastas veidrodinis fotoaparatas – be to, ją būtina nuolat atnaujinti. Štai fotografė iš Šiaulių teigia visą vasarą dirbsianti tam, kad atsipirktų naujai įsigyta įranga ir mano, kad tikriausiai papildomo uždarbio jai tiesiog neliksią. Kokybiškos nuotraukų redagavimo programos taip pat kainuoja gana brangiai. O dar kiek laiko fotografas praleidžia jomis dirbdamas ir retušuodamas nuotraukas – fotografė atskleidė, kad vienos nuotraukos apdirbimas gali trukti ilgiau nei valandą. Na, o fotografai, kurie savo veiklą vykdo legaliai, privalo turėti ir verslo liudijimą. Akivaizdu, kad fotografai, kurių darbai yra tikrai išskirtiniai ir turi labai didelę paklausą, gali pakelti savo paslaugų kainą. Taip pat, kai kurie fotografai samdo pagalbininkus, kuriems reikia mokėti atlyginimą.
 
Už visas šias išlaidas sumoka klientas, tačiau nereikėtų apsirinkti – tai yra kaina už kokybę. Jei Jums pakanka neretušuotų nuotraukų, nufotografuotų su paprastu, už visiems prieinamą kainą įsigytu fotoaparatu, geriau kreipkitės į pradedančiuosius fotografus.
 
Nuotraukos: pexels.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt; facebook.com
Atgal
4

  
Susiję straipsniai
Kaip pasirinkti laiką ir vietą, vestuvių fotosesijai rudenį?

Kaip pasirinkti laiką ir vietą, vestuvių fotosesijai rudenį?

Profesionalus fotografas pataria, ko nepamiršti perkant fotografavimo paslaugas

Profesionalus fotografas pataria, ko nepamiršti perkant fotografavimo paslaugas

Vestuvių nuotraukose svarbiausias – jaunikis?!

Vestuvių nuotraukose svarbiausias – jaunikis?!

Banner