Banner

Ar svečiai gali padengti vestuvių kainą?

Ar svečiai gali padengti vestuvių kainą?
Jei šiuo metu planuojate vestuves, turbūt žinote, jog tai – labai brangi šventė. Vestuviniai žiedai, jaunosios suknelė, maistas svečiams, fotografo paslaugos, o galbūt ir apgyvendinimas, prašmatnaus automobilio nuoma – viskas kainuoja, ir kainuoja daug. Kyla klausimas – ar vestuvių svečiai gali padengti vestuvių kainą? Ar iš viso yra priimtina apie tai galvoti?
 
Vestuvės – itin brangi šventė
Beveik visos vedusios (bei vestuves planuojančios) poros žino, jog viena svarbiausių gyvenimo švenčių tuo pačiu yra ir viena brangiausių. Finansinių paslaugų palyginimo platformos Financer.com duomenimis, vestuvių kaina Lietuvoje prasideda nuo 5 tūkstančių eurų – ir tik jei kalbama apie šventę artimiausių žmonių rate, be nakvynės ir kitų papildomų išlaidų. Žinoma, kartais galima išleisti ir dar mažiau, tačiau tai – pavieniai, reti atvejai. Vis dėlto, jei norite dviejų dienų vestuvių, kartu su prašmatniu automobiliu, vestuvių filmu, vakarine programa su vedėju, gyva muzika, maitinimu bei kitomis paslaugomis, o į šventę norite pakviesti virš 20-ies asmenų, galite tikėtis išleisti ir 10 – 15 tūkstančių eurų (kartais – ir daugiau). Galiausiai, viskas priklauso nuo jūsų pačių norų ir fantazijos – norint paminėti šventę kukliai ir jaukiai, artimųjų rate, galite išleisti ir dešimt kartų mažiau, nei norint puotos „nuo A iki Z“.
 
 
 
Kiek dovanoja lietuviai? 
Financer.com/lt ekspertai sako, jog svečiai visados dovanoja pagal savo galimybes, bei tai, kokį ryšį turi su būsimais jaunaisiais. Natūralu, jog pasiturintys svečiai galės sau leisti įteikti dosnesnę dovaną, kaip ir normalu, jog jauniesiems didžiausias dovanas dažniausiai skiria patys artimiausi žmonės. Kalbant skaičiais, dažniausiai svečiai dovanai skiria po 100 – 150€ nuo žmogaus (arba 200 - 300€ nuo poros). Žinoma, jei svečias yra artimas ir gali tai sau leisti, galima gauti ir 400 – 500€ siekiantį pasveikinimą, tačiau būtų naivu to tikėtis iš daugumos atėjusiųjų. Svarbu nepamiršti, jog ir patys svečiai turi savų išlaidų – turi pasirūpinti šventine apranga, šukuosena, kuru, atrasti laiko vestuvėms, apgalvoti galimas papildomas (nepinigines) dovanas.
 
 
 
Tinkamas požiūris į dovanas 
Paskaičiavus įprastai dovanojamas sumas, būtų nerealistiška tikėtis, jog vestuvinės dovanos padengs visą vestuvių kainą. Tarkime, jei į vestuves pakviestumėte 25 žmones, būtų realu gauti iki 3 – 4 tūkstančius eurų. Deja, tokia suma dažniausiai padengs tik mažiau nei pusę vestuvių kainos. Todėl yra svarbu turėti tinkamą požiūrį į dovanas – juk svečiai į vestuves kviečiami prašant jų palaikymo ir palaiminimo, o ne tikintis, jog jie ,susimokės už „bilietą į vestuves“. Svarbu dovanas matyti kaip svečių palaikymo, meilės jums gestą, o ne skaičių finansinėje lygtyje. Taip pat svarbu įvertinti ir savo galimybes – nėra būtina išleisti daugiau nei 15 tūkstančių eurų tam, jog paminėtumėte savo šventę. Galų gale, ir nedidelė, jauki šventė gali palikti pačius šilčiausius ir ryškiausius prisiminimus.
 
Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė Financer.com/lt
Šaltinis Santuoka.lt
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Vestuvių tradicijų karalius – šakotis!

Vestuvių tradicijų karalius – šakotis!

Nuotakos įvaizdis 2023 m. – ką pataria profesionalai

Nuotakos įvaizdis 2023 m. – ką pataria profesionalai

Vestuviniai šeimos židiniai – estetika, deranti bet kokio stiliaus namuose

Vestuviniai šeimos židiniai – estetika, deranti bet kokio stiliaus namuose

Banner