Banner

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Fotografo paslaugos vestuvėms — labai populiarus pasirinkimas, kadangi bene kiekviena pora nori jį turėti savo šventėje. Ir iš tiesų tikrai ne be reikalo, kadangi būtent fotografas yra tas žmogus, kuris gali užfiksuoti visas vestuvių akimirkas nuotraukose, kurios ateityje leis vėl patirti tos nuostabios dienos emocijas iš naujo. Kaip bebūtų, kaip nesuklysti ir pasirinkti tokį fotografą, kurio atliktas darbas Jus tikrai tenkintų? Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, palengvinančių visą rinkimosi procesą.
 
Išsirinkite stilių
Pirmiausia, ką reikėtų padaryti, nusistatyti nuotraukų stilių, kuris Jums patiktų. Labai svarbu yra surasti tokį fotografą, kurio darbo ypatumai atitiktų Jūsų asmenybes, norus ir lūkesčius. Pagalvokite, ar labiau norėtumėte nuotraukų, perteikiančių gyvas vestuvių dienos emocijas, ar labiau prie širdies būtų fotografo sustatytos pozos, itin praversiančios tais atvejais, jei prieš objektyvą jaučiatės nedrąsiai. O galbūt svajojate apie kažką visiškai nestandartinio, smagaus ir pašėlusio? Galima rasti ir tokių fotografų, kurie pasirašo net ir pačioms beprotiškiausioms idėjoms bei yra pasiruošę jas iki galo išpildyti.
 

 
Peržiūrėkite fotografo darbus
Dar vienas svarbus patarimas — peržiūrėkite fotografo portfolio. Dažnai daugelį nuotraukų galite rasti tokiuose socialiniuose tinkluose kaip Facebook ar Instagram. Būtent iš jų galėsite suprasti, ar fotografas labiau mėgsta daryti asmenines fotosesijas, ar specializuojasi būtent vestuvių fotografavime. Negana to, kiekvieno fotografo nuotraukų retušavimas bei apdirbimas skiriasi, tad tik peržiūrėję jo darbus, galėsite suprasti, ar Jums patinka didesni kontrastai, ar švelnesnės spalvos ir panašiai.
 

 
Nusistatykite biudžetą
Be abejo, fotografo paslaugų kaina — aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, tačiau tikrai ne vien remiantis juo priimkite sprendimą. Aukšta kaina ne visuomet garantuoja ir itin aukštą kokybę, ir atvirkščiai — prieinama kaina ne visuomet reiškia, jog fotografas savo darbą atliks prastai. Tačiau labai svarbu tiksliai nusistatyti savo biudžetą, nes tokiu būdu nei Jūs, nei fotografas negaiš savo laiko derinant detales, jei kaina neatitinka Jūsų nusistatytų rėžių. Įprastai fotografai siūlo rinktis iš kelių paketų: mini, midi ir maxi. Pagal tai, ar norite, jog būtų užfiksuotos visos šventės akimirkos, ar norite vos kelių valandų fotosesijos su savo antrąją puse, jį reiktų ir pasirinkti. Žinoma, kuo mažiau valandų fotografas dirbs — tuo mažesnė kaina bus. Tiesa, nepamirškite pasidomėti ir dėl tokių dalykų kaip, pavyzdžiui, kiek kainuos papildoma darbo valanda, jei šventė užsitęstų ilgiau, arba ar yra papildomas mokestis už kuro išlaidas.
 

 
Fotografo patirtis
Dauguma fotografų sutiks, jog fotografavimas yra tik maža dalis to, ką jie daro vestuvių dieną. Dažnai tenka ir koordinatoriaus, svečių linksmintojo ar net psichologo vaidmuo. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu, jog fotografui nebūtų tai pirmos vestuvės, kurias jis fotografuoja. Be abejo, visi nuo kažko pradeda ir patirties semtis reikia, tad, jei visgi norite pagelbėti visiškai pradedančiajam, rekomenduojama papildomai užsisakyti ir daugiau patirties turinčio fotografo paslaugas. Tai išties naudinga, kadangi dažnai praktikos siekiantys žmonės už fotografavimą ima simbolinį mokestį arba jo neima išvis, tad tai Jums nesudarys papildomų išlaidų, o nuotraukų turėsite dvigubai daugiau.
 
Pasidarykite fotosesiją prieš vestuves
Galiausiai, jei jau išsirinkote fotografą, kurio nuotraukų stilius Jums patinka bei tinka visi kiti minėti aspektai, kad būtumėte visiškai įsitikinę, galite prieš vestuves pasidaryti fotosesiją. Taip iš arti pamatysite, kaip dirba fotografas, bei geriausiai suprasite, ar galutinis variantas Jus tenkina. Be to, fotosesija prieš vestuves gali būti išties puikus sprendimas dar ir dėl to, jog tokiu būdu apsiprasite prie fotografo, tad vestuvių dieną jausitės daug laisviau ir geriau.
 
Šaltinis Santuoka.lt Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Originalios ir unikalios vestuvių idėjos, kurias galėsite pritaikyti savo šventei

Originalios ir unikalios vestuvių idėjos, kurias galėsite pritaikyti savo šventei

Aktualiausios vestuvių tendencijos Lietuvoje 2022 metais

Aktualiausios vestuvių tendencijos Lietuvoje 2022 metais

Į ką būtina atkreipti dėmesį, pasirašant sutartį su paslaugų tiekėjais?

Į ką būtina atkreipti dėmesį, pasirašant sutartį su paslaugų tiekėjais?

Banner