Banner

Tvarios vestuvės — kaip jas surengti?

Tvarios vestuvės — kaip jas surengti?
Gamtai draugiškos vestuvės — šventė, kurią pasirenka vis daugiau ir daugiau porų. Kaip bebūtų, nors tokios šventės idėja ir yra be galo graži bei prasminga, kartais ją įgyvendinti gali būti kiek sudėtinga bei kainuoja daug laiko. Būtent dėl to šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip galite prisidėti prie gamtos saugojimo, planuojant vieną svarbiausių savo gyvenimo dienų — vestuves.
 
 
Venkite vienkartinių indų, nereikalingo plastiko
Vienkartiniai indai — tikrai nėra geras pasirinkimas, kai yra prisimenama ekologija ir gamtos saugojimas. Negana to, dažnai jie neatrodo estetiškai bei gadina visą bendrą vestuvių vaizdą. Dėl šios priežasties, jei Jūsų pasirinkta šventės vieta netiekia maisto ir jei Jums bus reikalingi maisto tiekėjai, įsitikinkite, jog maistas ar gėrimai bus tiekiami ne vienkartiniuose induose. Tam galite taures, lėkštes, polėkštes ir kitus reikalingus elementus išsinuomoti. Tai ypač patogu, kadangi toks sprendimas yra ne tik yra draugiškas gamtai, bet ir žymiai gražesnis. Taip pat įvairių indų nuoma yra kur kas pigesnis pasirinkimas nei būtų jų pirkimas. Tas pats galioja ir staltiesėms.
 
 
Dekorui rinkitės augalus vazonėliuose arba iš vietinių ūkių
Taip pat dar vienas naudingas patarimas — dekorui naudokite augalus vazonuose arba gėles iš vietinių ūkių. Pasirinkdami vietines gėles, galėsite būti užtikrinti, jog jų nereikės transportuoti, todėl bus išmetama mažiau kuro, o taip pat bus sunaudojama ir mažiau plastiko, kuriame dažniausiai yra atvežamos skintos gėlės iš užsienio. Smagi idėja gali būti ir tai, jog pasirinkdami augalus vazonėliuose, vėliau, šventei pasibaigus, galėsite išdalinti juos savo svečiams kaip atsidėkojimą, jog šią dieną buvo kartu su jumis. Tokiu būdu įvairūs augalai dar ilgai primins svečiams apie Jus ir šią ypatingą dieną.
 
 
Rinkitės gamtai draugiškus kvietimus
Be abejo, vestuviniai kvietimai gali būti dar vienas atliekų šaltinis, tačiau tai tikrai nereiškia, jog jų turėtumėte atsisakyti. Vienas galimas variantas — elektroniniai kvietimai, kurie vis dažniau yra pasirenkami būsimų jaunavedžių. Iš tikrųjų jie gali būti itin stilingi ir gražūs, o jei turite daug svečių iš užsienio ar gyvenančių skirtinguose Lietuvos kampeliuose, ir itin patogūs. Kitas puikus būdas — pasirinkti tokius kvietimų kūrėjus, kurie visą procesą atliktų taip, kad jis turėtų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Šiandien paslaugų tiekėjų pasirinkimas yra išties didelis, tad tikrai nesunkiai galėsite rasti tuo užsiimančius žmones.
 
Sumažinkite likusio maisto kiekį
Galbūt nustebsite, tačiau pasirinkus maistą tiekti švediško stalo principu, dažnai lieka žymiai daugiau maisto ir jo atliekų. Dėl šios priežasties rekomenduojama maistą patiekti individualiai svečiams, serviruojant lėkštėse. Tokiu būdu pavyks išvengti didelio kiekio maisto likučių. Taip pat turėkite omenyje, jog juos po šventės galima sėkmingai kompostuoti, o jei liko tam tikri maisto produktai, kurie yra tvarkingai supakuoti, juos galite paaukoti ir maisto bankui.
 
 
Paprašykite svečių nedovanoti gėlių
Paskutinis būdas, kurį aptarsime šiame straipsnyje, kaip vestuves sukurti tvaresnes — paprašykite svečių, jog Jums nedovanotų gėlių. Vietoje jų galite jiems pasiūlyti atnešti maisto gyvūnėliams, kurį vėliau galėsite paaukoti prieglaudoms, ar vaikiškų knygelių, kurias galėsite nuvežti į vaikų namus ar dienos centrus. Taip svečiai prisidės prie gero ir kilnaus tikslo padėti ne tik gamtai, bet ir vaikams, gyvūnams ar kitai Jūsų pasirinktai grupei.
 
Tikimės, jog šie patarimai padės planuojant Jūsų šventę ir leis, kiek įmanoma, prisidėti prie gamtos saugojimo. Gero planavimo ir smagios šventės!
 
Šaltinis Vestuviupartneris.lt / Santuoka.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Padėka tėveliams — ką padovanoti?

Padėka tėveliams — ką padovanoti?

Liko savaitė iki vestuvių? Patarimai, kaip išlikti ramiems

Liko savaitė iki vestuvių? Patarimai, kaip išlikti ramiems

Dėmesio vertos Lietuvos vietos vestuvinei fotosesijai

Dėmesio vertos Lietuvos vietos vestuvinei fotosesijai

Banner