Banner

Vestuvių stiliai — kokie jie bei kas jiems būdinga?

Vestuvių stiliai — kokie jie bei kas jiems būdinga?
Vienas pirmųjų žingsnių, pradedant planuoti savo vestuves — pasirinkti jų stilių. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti gana lengva užduotis, iš tiesų skirtingų stilių yra tikra gausybė, tad iš jų išsirinkti vieną vienintelį gali būti kiek sudėtinga. Kad tai padaryti būtų kiek greičiau, šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius vestuvių stilius bei supažindinsime, kokie bruožai būdingi kiekvienam iš jų. Tikimės, jog visa ši informacija padės geriau suprasti, kas yra arčiausiai Jūsų širdies.
 
 
Tradicinės
Nors dar prieš kelis dešimtmečius šis vestuvių stilius buvo vienas populiariausių Lietuvoje, dabar galima matyti vis mažiau ir mažiau porų, pasirinkusių savo vestuves švęsti pagal visas senąsias lietuvių tradicijas. Visgi, tokios vestuvės tikrai gali būti labai smagios ir įdomios, kadangi į jas įeina daugybė linksmų veiklų, tokių kaip jaunųjų pasitikimas su duona ir druska, netikrų vestuvių inscenizacija ir vietų už stalo išpirkimas ar piršlio korimas. Kaip galima suprasti, pasirinkus tokį vestuvių stilių, didžiąją dalį dėmesio reiktų skirti ne šventės dekorui, o būtent visai dienos eigai.
 
 
 
Klasikinės arba elegantiškos
Šis vestuvių stilius bene dažniausias būsimų jaunavedžių pasirinkimas. Tokios šventės aprangos kodas būna gana oficialus, o pati ceremonija neretai vyksta bažnyčioje. Klasikinių vestuvių vakarinei daliai idealiai tinka įvairūs dvarai ar vilos, kurių interjeras puikiai dera prie išsirinkto stiliaus. Šventės elegancija pabrėžiama dekoro elementų simetrišku išdėstymu, puokštėse naudojamomis rožėmis, auksinių ar sidabrinių atspalvių dekoracijomis.
 
 
 
Rustic stiliaus
Rustic stilius buvo įkvėptas gyvenimo užmiestyje paprastumo bei, žinoma, gryno oro. Šio stiliaus vestuvėse paprastai galima rasti įvairių dekoro elementų, pagamintų iš kaime dažnai sutinkamos medienos. Rustic vestuvėms organizuoti geriausiai tinka daržinės, klėtys ar kaimo turizmo sodybos. Taip pat, priešingai nei klasikinio stiliaus vestuvėse, čia ceremonija dažniausiai vyksta po atviru dangumi, gamtos apsuptyje, o įvairios puokštės komponuojamos nesimetriškai, dekore vyrauja be galo daug žalumos.
 
 
 
Paplūdimio
Paplūdimio vestuvės — šventė, kurioje vyrauja atsipalaidavimas ir lengvumas. Jos metu svečiams nereikia vilkėti per daug oficialių rūbų, tuo tarpu jaunieji kartais pasirenka net neavėti batų — tai tarsi sukuria laisvės ir nepriklausomybės pojūtį. Kaip bebūtų, pačiame paplūdimyje dažniausiai vyksta tik ceremonija, po kurios visas veiksmas persikelia į ant jūros kranto esantį restoraną ar kitą netoliese esančią vietą. Džiugu matyti, jog tokių erdvių Lietuvoje vis daugėja, tad jaunieji turi didesnį pasirinkimą, sprendžiant, kur vyks tokių vestuvių vakarinė dalis.
 
 
 
Miesto
Miesto vestuves galima atpažinti iš jose dominuojančių tokių tekstūrų ir medžiagų kaip betono, sendintos medienos, metalo ir stiklo. Ši šventė nebūna apgaubta žalumos, todėl jai organizuoti gali būti pasirenkami įvairūs mieste esantys restoranai, klubai ar net loftai, priklausomai nuo to, kokie yra būsimų jaunųjų norai. Nors šiose vestuvėse gali būti visos klasikinės vestuvėms būdingos dalys, t.y. jaunųjų sutikimas, torto pjovimas, pirmasis šokis ar puokštės metimas, visgi šventės vieta sukuria modernią ir neįprastą aplinką.
 
 
 
Teminės
Tikrai nedidelė dalis jaunųjų pasiryžta tokiam vestuvių stiliui, tačiau tie, kurie išdrįsta, tikrai nesigaili tokio savo sprendimo. Šios vestuvės gali būti paremtos bet kokia tema, pradedant moksline fantastika ir baigiant mėgstamiausiu istoriniu laikmečiu. Tai gali būti absoliučiai bet kas, kas patinka jauniesiems. Teminėse vestuvėse jaunųjų ir svečių apranga, šventės dekoras, muzika bei pati vieta paprastai atspindi pasirinktą temą. Organizuoti šias vestuves tikrai sunkiau nei įprastas, tačiau jos gali garantuoti itin smagų ir gerą laiką, o taip pat ir ilgam išlikti tiek Jūsų, tiek artimųjų atmintyje.
 
 
Nuotraukos: Pexels.com, Unsplash.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
5 vestuvių idėjos, kurios Jūsų šventei suteiks unikalumo!

5 vestuvių idėjos, kurios Jūsų šventei suteiks unikalumo!

Tinkamiausia vestuvinė suknelė pagal Jūsų zodiako ženklą

Tinkamiausia vestuvinė suknelė pagal Jūsų zodiako ženklą

Kaip išsirinkti vestuvių temą, kuri atspindėtų Jūsų asmenybę?

Kaip išsirinkti vestuvių temą, kuri atspindėtų Jūsų asmenybę?

Banner