Banner

Be ko neapsieina laiminga santuoka?

Be ko neapsieina laiminga santuoka?
Nieko nėra blogiau nei tai, jog sutuoktiniai pradeda vienas kito nepastebėti gyvendami tuose pačiuose namuose. Gyvename įtemptame amžiuje – atsakomybių, informacijos ir veiklos tiek daug, jog diena praeina nepastebimai. Tikriausiai kiekvienas kada nors esame pasvajoję, jog para turėtų daugiau nei 24 valandas. Tačiau net ir pačioje užimčiausioje dienotvarkėje būtina surasti laiko savo antrajai pusei. Tai svarbu ne tik darnių sutuoktinių santykių palaikymui, bet ir kiekvieno žmogaus asmeninei gerovei.
 
Realybė būna ne tokia, kokios tikimasi
 
Ką tik sukūrę šeimą, apimti euforijos, sutuoktiniai po kurio laiko yra priversti grįžti į realybę, tikrąjį šeimyninį gyvenimą. Ir, dažniausiai, nebūna viskas taip tobula, kaip pirmaisiais draugystės mėnesiais. Tačiau nebūkite pesimistais, du, vienas kitą mylintys žmonės turi visas kliūtis įveikti drauge, puoselėti ilgalaikius ryšius. Santykiai šeimoje - sudėtingas dalykas, kurį įtakoja įvairūs veiksniai: darbas, rutina, vaikelio gimimas, buitis, netikėtai iškilę rūpesčiai, pavyduliavimas, pasitikėjimo praradimas. Tai priežastys, sukeliančios konfliktus tarp dviejų asmenų (šeimos). Kaip viso to išvengti? Kaip ne tik išlaikyti, bet kartu ir sustiprinti tarpusavio ryšį?
 
 
Pamirškite egoizmą
 
Siekite šeimos gerovės. Darna paremta pasiaukojimu ir atsidavimu. Galvokite visų pirma ne apie savo, bet apie šeimos poreikius. Egoistiškas elgesys iššaukia nesutarimus, pykčius. Tokiu atveju reikia ieškoti kompromiso ir surasti savyje atlaidumo. Parodykite, kad priimate ir gerbiate sutuoktinio nuomonę.
 
Darykite staigmenas
 
Prisiminkite draugystės pradžioje įvykius, kurie pradžiugino Jūsų antrąją pusę. Maža smulkmena gali padaryti labai daug. Svarbiausia dėmesys, kuriuo parodote, kad branginate kiekvieną akimirką praleistą drauge.
 
TAIP PAT SKAITYKITE: TIKROS VESTUVIŲ ISTORIJOS >>
 

Kalbėkitės
 
Bet dar svarbiau - mokėkite išklausyti. Kiekviena problema turi sprendimo būdą, jį atrasti padeda tik nuoširdus pokalbis. Nebijokite pasakyti to, kas Jums nepatinka, tačiau nepamirškite, kad ne ką mažiau svarbu- išklausyti, girdėti ir suprasti tai, ką sako Jūsų antroji pusė. Būkite tolerantiški, išsakę savo nuomonę,- išklausykite ir antrosios pusės.
 
Domėkitės vienas kitu
 
Brandi asmenybė ieško būdų, kaip save realizuoti, neslopinkite šio noro, tobulėkite kartu. Atraskite sritis, kurios abiem įdomios. Kalbėkite apie darbą, ateities vizijas, palaikykite ir priimkite antrosios pusės idėjas. Skatinkite užsiimti mėgstama veikla. Palaikymas ir supratimas labai svarbus, norint sustiprinti tarpusavio ryšį.
 
Išmokite paprašyti atleidimo ir priimti atsiprašymą
 
Šeimoje pamirškite išdidumą, neleiskite „aklam" pykčiui Jūsų užvaldyti. Pasistenkite nusiraminti, sustoti, viską iš naujo apmąstyti. Nedarykite skubotų išvadų. Apimti pykčio dažnai negalvojate apie tai, ką sakote, tokioje būsenoje ištarti žodžiai gali labai įskaudinti ar net pabloginti jau ir taip susidariusią nemalonią situaciją. Nesivadovaukite ambicijomis, paprastas žodis- „atsiprašau", gali viską sudėlioti į savo vietas.
 
 
Būkite sąžiningi
 
Vargu, ar santuoka gali būti ilgalaikė be šio principo. Svarbu būti sąžiningam ne tik savo antrosios pusės atžvilgiu, tačiau tokiu būti ir sau pačiam. Supraskite, ko tikitės, ir ko norite iš savo sutuoktinio; pasakykite jam tai. Būdami atviri su savimi, tokiais galėsite būti ir su artimiausiais žmonėmis. Taip puoselėsite pasitikėjimą bei pagarbą šeimoje.
 
Skirkite laiko sau
 
Mylėkite ir gerbkite savo antrąją pusę, tačiau nepamirškite savęs. Skirkite laiko sau, bei duokite jo savo sutuoktiniui. Susitikite su draugais, lankykitės kine, teatre. Suteikite sau ir savo mylimam žmogui šiek tiek erdvės.
 
Nesistenkite pakeisti partnerio
 
Kartais siekiate, kad Jūsų antroji pusė būtų tik tokia, kokios Jūs norite, stengiatės pakeisti ją, tačiau tai neįmanoma. Tokios pastangos naudos neduos, priešingai- sukels konfliktą. Verčiau keiskite požiūrį, priimkite savo antrąją pusę su visais privalumais ir trūkumais. Juk iš to asmenybė ir susideda. Tiek geros, tiek blogos savybės yra tai, dėl ko nusprendėte, būtent su tuo žmogumi, sukurti bendrą ateitį.
 
Tai nėra taisyklės, kurių privalote/turite laikytis. Tai patarimai, kuriuos galite pritaikyti realiame gyvenime. Kiekviena šeima gali atrasti savo santykių puoselėjimo būdus. Nėra nustatytų normų, kaip reikia gyventi santuokoje, gyventi reikia taip, kad būtų gera. Atminkite, jog meilė šeimoje visa ko pagrindas, tai abipusis supratimas, atsidavimas ir besąlygiškas pasiaukojimas. Santuoka be meilės tai tas pats, kas dailininkas be pieštuko. Tokia sąjunga pasmerkta žlugti. Sprendimas kurti šeimą- ne trumpalaikis nuotykis, tai labiau panašu į nesibaigiantį žygį, kurio metu susiduriama su iššūkiais ir išbandymais. Tai kažkas švento, kažkas tokio, ką žodžiais sunku apibūdinti.
 
Neišsigąskite, krizių šeimoje tikrai bus, svarbiausia, išmokti jas įveikti drauge. Džiaukitės smulkmenomis ir mylimu žmogumi kiekvieną akimirką. Mylėkite, gerbkite vieni kitus; puoselėkite, kurkite savo ypatingą, ilgalaikę sąjungą.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Ieva ir Liudas. Trijų dienų vestuvės Italijoje

Ieva ir Liudas. Trijų dienų vestuvės Italijoje

Eglė ir Ernestas. Vestuves planavo iš užsienio

Eglė ir Ernestas. Vestuves planavo iš užsienio

Sandra ir Mindaugas. Vestuvės ir krikštynos viename

Sandra ir Mindaugas. Vestuvės ir krikštynos viename

Banner