Banner

Galimybių pasas: dažniausiai užduodami klausimai

Galimybių pasas: dažniausiai užduodami klausimai
Jei Jūsų vestuvės nenumaldomai artėja, tačiau jaučiate nerimą dėl visos dabartinės situacijos, tai — normalu. Pasikeitimai veja vienas kitą, o nauji nutarimai pasirodo bene kiekvieną savaitę. Kad dėl viso to jaustumėtės kiek ramiau ir užtikrinčiau, šiame straipsnyje paruošėme dažniausiai jauniesiems kylančius klausimus, susijusius su galimybių pasu.

 

 

 

Kiek laiko galios galimybių pasas?
Šiuo metu testas galioja 24 valandas nuo ėminio paėmimo laiko. Kaip bebūtų, buvo priimtas nutarimas, jog nuo birželio 1 dienos galimybių pasas galios 72 valandas, jei bus atliktas COVID-19 PGR tyrimas, ir 24 valandas, jei bus atlikti greitieji antigenų testai.
 
Ar paslaugų tiekėjai taip at turės turėti galimybių pasus?
Ne, paslaugų tiekėjai ir visas aptarnaujantis personalas nėra įtraukiami į šventės dalyvių skaičių, tad jiems nėra privaloma turėti galimybių pasą.
 
Ką daryti, jei renginys tęsis ilgiau nei galios testas?
Jei galimybių pasas yra galiojantis asmeniui atvykus į renginio vietą, jis gali naudotis visomis tos vietos paslaugomis iki renginio pabaigos net ir pasibaigus testo galiojimui. Tiesa, tam galioja viena sąlyga — tokiu atveju asmuo įsipareigoja nepalikti paslaugos teikimo vietos.
 
Ar galimybių pasas galios iš užsienio grįžusiems lietuviams?
Jei asmenys yra pasiskiepiję ar persirgę Covid-19, tuomet vietoje galimybių paso galios kitų šalių išduoti vakcinaciją ar persirgimo faktą liudijantys dokumentai.
 
Kaip lietuviui, gyvenančiam užsienyje, atlikti testą galimybių pasui gauti?
Jei Jūs ar Jūsų svečias gyvena užsienyje, norėdami gauti galimybių pasą, Covid-19 testą turėtumėte atlikti Lietuvoje. Gavę neigiamą jo atsakymą, galėsite tikrintojui jį pateikti skaitmeniniu formatu ar atspausdintą. Testą bus galima atlikti privačiose sveikatos priežiūros įstaigose savo lėšomis.
 
Ar svečių skaičius yra ribojamas?
Su galimybių pasu galima švęsti šventę, neribojant svečių skaičiaus, jei ji yra organizuojama nuomojantis apgyvendinimo ar laisvalaikio paslaugoms teikti skirtose patalpose. Jei šventė vyksta privačioje erdvėje, tuomet joje gali dalyvauti iki 10 asmenų.
Nuo birželio 1 dienos yra numatyta, jog kartu būnant tik žmonėms, turintiems galimybių pasą, jų skaičius nebus ribojamas tiek vienu, tiek kitu atveju. Tuo tarpu be galimybių paso privačiose ir viešose uždarose vietose dalyvių skaičius bus ribojamas iki 10 asmenų. Atvirose vietose asmenų skaičius ribojamas nebus.
 
Kas bus atsakingas už tikrinimą, ar galimybių pasas yra galiojantis?
Patalpų nuomos ar subnuomos atveju vestuvėms ir kitoms asmeninėms šventėms turėtų būti sudaryta nuomos sutartis, kurioje ši atsakomybė būtų numatyta šventės organizatoriui, t.y. jauniesiems. Jei tokios sutarties nėra, tuomet už tikrinimą bus atsakingas sodybos, vilos ar kitos vietos, kur vyks šventė, savininkas.

 

Taigi, tikimės, jog visa tai padės geriau pasiruošti savo didžiajai šventei. Pasistenkite kuo ramiau žiūrėti į visą susidariusią situaciją, gi svarbiausia — Jūsų meilė vienas kitam!

 

 
Parengta remiantis Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateikta informacija.
Šaltinis Vestuviupartneris.lt / Santuoka.lt Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Ar įmanoma suplanuoti vestuvių šventę vos per 2-3 mėnesius?

Ar įmanoma suplanuoti vestuvių šventę vos per 2-3 mėnesius?

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves  šiemet?

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves šiemet?

Šventės vietų atstovai apie galimybių pasą ir vestuves

Šventės vietų atstovai apie galimybių pasą ir vestuves

Banner