Banner

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves šiemet?

Galimybių pasas – ką apie jį reikėtų žinoti švenčiantiems vestuves  šiemet?
Savo vestuves planuojantys žmonės jau tikrai jau yra girdėję apie galimybių pasą ir jo įsigaliojimą. Tačiau nepaisant to, jog jis gali labai smarkiai pakeisti kiekvieno renginio organizavimo galimybes karantino laikotarpiu, tai yra itin naujas sprendimas, kurį supa daug nežinomybės ir klaustukų. Dėl šios priežasties šiame straipsnyje pasistengsime praskleisti nežinomybės šydą ir nuotakoms bei jaunikiams suteikti pagrindinę informaciją apie galimybių pasą.
 
Kas yra galimybių pasas?
Tai elektroninis dokumentas, kurį gaus tie žmonės, kurie yra pasiskiepiję, persirgę ir turintys imunitetą arba turintys neigiamą Covid-19 testo atsakymą. Galimybių pasas — tai įrankis, kuriuo norima kontroliuoti pandemiją ne uždarant įvairias veiklas, o kaip tik priešingai — joms leidžiant veikti.
 
Kaip veiks galimybių pasas?
Kiekvienam asmeniui, atitinkančiam prieš tai minėtus kriterijus, bus suteikiamas QR kodas, kurį nuskaičius bus patikrinama, ar žmogus neserga koronavirusu ir gali dalyvauti tam tikroje veikloje. Galimybių pasas bus susietas su e. sveikata, kurioje ir bus suvedami visi reikalingi duomenys apie asmens persirgimą, testo rezultatai ar skiepų įrašai. Įvairūs paslaugų tiekėjai kodą galės patikrinti specialiai tam sukurtame tinklalapyje gpasas.lt. Taip pat reiktų nepamiršti, jog atlikusiems testą ir gavus neigiamą jo rezultatą (žadama, jog atsakymas duomenų sistemoje atsiras daugiausiai per valandą), galimybių pasas galios 24 valandas.
 
Ar bus galima švęsti tokias asmenines šventes kaip vestuvės?
Sužadėtiniai, planuojantys savo vestuves švęsti šiais metais, gali truputį atsikvėpti, kadangi su galimybių pasu bus galima organizuoti ir kelti asmenines šventes. Vestuvėse svečių skaičius nebus ribojamas, jei jos bus organizuojamos nuomojantis patalpas, skirtas apgyvendinimo ar laisvalaikio paslaugas teikti. Tuo tarpu, jeigu šventę nuspręsite organizuoti tokioje privačioje erdvėje, kaip savas namų kiemas, jose galės dalyvauti iki 10 asmenų. Būtent paslaugas teikiantys asmenys ir verslai: renginio organizatoriai, sodybos ar restorano savininkai, bus atsakingi, jog visi svečiai, švenčiantys šventę jų patalpose ar esantys jų iniciatyva suorganizuotoje šventėje, turėtų galimybių pasą. Tiesa, jei Jūsų vestuvėse tarp svečių bus ir vaikai iki 16 metų, jiems testuotis nereikės, kaip ir turėti galimybių paso.
 
Kaip organizuoti savo ir svečių testavimą?
Žinoma, greičiausiai ramiausiai galėsite jaustis tuomet, jei didžioji dalis svečių ir Jūs būsite pasiskiepiję. Visgi, galime laisvai rinktis, tad jei to daryti nenorite, visi, neturintys imuniteto, turėtų išsitestuoti prieš šventę. Geriausia tai atlikti vestuvių išvakarėse ar jau tą pačią dieną, kadangi yra žadama, jog greitojo Covid-19 testo rezultatą gausite mažiau nei per valandą, o taip pat nemokamai tai bus galima padaryti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose ar kitose numatytose vietose. Žinoma, jei toks variantas būtų nepatogus, tai padaryti galėsite ir privačiose medicinos įstaigose savo lėšomis.
 
 
 
Ką daryti, jog iki vestuvių liktumėte sveiki?
Nė vieni jaunieji nenorėtų savo šventės dieną sužinoti, jog jų testai – teigiami. Tačiau, kaip nuo to apsisaugoti? Tikrai nėra būdo, kuris leistų nuo to apsisaugoti visiškai pilnai, tačiau kaip prevencijos priemonę galite pasitelkti keletą sprendimų. Visų pirma, pasistenkite paskutines kelias savaites nekontaktuoti su per daug žmonių bei nekeliauti į tas viešas vietas, kurias aplankyti nėra būtina ar kurios įprastai būna perpildytos. Taip pat naudokite tokias apsisaugojimo priemones kaip veido kaukę, dezinfekcinį rankų skystį bei plaukite rankas. Iki vestuvių galite reguliariai pasidaryti ir greituosius testus, kuriuos pavyks įsigyti didžiosiose parduotuvėse ir vaistinėse. Tokiu būdu galėsite geriau žinoti ir stebėti savo sveikatą. Galų gale, pagalbos galite kreiptis į vestuvių planuotoją ar koordinatorę, sumažinsiančią Jūsų kontaktavimą su įvairiais paslaugų tiekėjais bei detales suderinsiančią už Jus.
 
Taigi, linkime, jog Jūsų šventė praeitų sklandžiai ir be jokių netikėtumų. O jei koks svečias dėl susidariusios situacijos ir atsisakys dalyvauti Jūsų šventėje, nieko tokio — su juo šią progą galėsite paminėti ir vėliau, atskirai. Svarbiausia — nesinervinkite ir tikėkite, kad viskas bus tikrai labai gerai.
 
 Šaltinis: Vestuviupartneris.lt / Santuoka.lt
Atgal
5

  
Susiję straipsniai
Saugios vestuvės, siaučiant pandemijai — ar tai įmanoma?

Saugios vestuvės, siaučiant pandemijai — ar tai įmanoma?

Ar verta perkelti vestuvių šventę į kitus metus?

Ar verta perkelti vestuvių šventę į kitus metus?

Ar įmanoma suplanuoti vestuvių šventę vos per 2-3 mėnesius?

Ar įmanoma suplanuoti vestuvių šventę vos per 2-3 mėnesius?

Banner